Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Pandora Festiwal 2021 - zapraszamy na koncerty plenerowe do Bydgoszczy

                         
pandoraaa mPandora Festiwal 2021 to plenerowy festiwal rockowo- metalowy planowany w dniach 30 i 31 lipca 2021 w letniej strefie Fabryki Lloyda w Bydgoszczy. Inicjatywa prowadzona przez bydgoski zespół Projekt Pandora i klub Fabryka Lloyda na nowo wyznacza koncertowy poziom w regionie. Dwa dni intensywnych wrażeń muzycznych i esencja letniego plenerowego festiwalu.
                            
Wydarzenie skupia legendy polskiej sceny rockowej oraz energię i entuzjazm młodych muzyków. Mobilizując grono niezależnych twórców zaangażowanych w szeroko pojętą "scenę", dodatkowo koncentruje wokół siebie artystów leżących u jej fundamentów.  Koncerty takich gwiazdy jak Luxtorpeda, Illusion czy SIQ  gwarantują niezapomniane emocje i obecność artystów wielokrotnie nagradzanych i docenianych przez całe rzesze fanów mocnego grania.
                     
IDEA:
Inicjatywa podjęta przez Nasz zespół wynika bezpośrednio z potrzeby powrotu do koncertowania – niezwykle trudny czas w jakim znalazła się cała branża muzyczna nieuchronnie zbliża się ku końcowi i tylko od takich przedsięwzięć zależeć będzie los lokalnej sceny rockowo-metalowej . To jak instynkt przetrwania, ta walka toczy się o podtrzymanie gatunku. Dlatego od samego początku planowany jest przegląd kapel! Zorganizowany na odpowiednim poziomie pozwoli wyłonić zasłużonych laureatów, którzy zaprezentują swoją twórczość w pełnej krasie drugiego dnia festiwalu. Dodatkowo zadbaliśmy o cenne nagrody więc gra toczy się o zdecydowanie o “coś”!!!
                                                      
MIEJSCE: 
Fabryka Lloyda to miejsce w sposób jednoznaczny wyróżniające się od innych obiektów kulturalnych na mapie Polski. Łączy w sobie zabytkowy a zarazem uniwersalny charakter. Organizacja eventów, koncertów, spotkań kulturalnych odbywa się tu na najwyższym poziomie. Innowacyjne rozwiązania w zakresie systemu elektroakustycznego czy możliwość połączenia imprezy zamkniętej z plenerową dają szeroką perspektywę dla organizacji wymagających przedsięwzięć. Nasza impreza odbywać się będzie głównie w strefie plenerowej klubu, gdzie wystawiona zostanie scena z zadaszeniem. Duży obszar zapewni możliwość zaproszenia nawet do 1000 osób, w spodziewanym reżimie sanitarnym i z możliwością zachowania odpowiedniego dystansu. Organizator gwarantuje przystosowanie obiektu do tej realizacji w myśl obowiązujących obostrzeń.  Fabryka Lloyda Bydgoszcz - YouTube [1]
            
Program festiwalu przewiduje m.in.:
- PRZEGLĄD KAPEL - zespoły oceni wybitne jury na czele z Anią Brachaczek znaną z takich formacji jak Biff, Pogodno, SIQ czy współpracy z Acid Drinkers
- WARSZTATY INSTRUMENTALNE – prowadzone między innymi przez Macieja "Ślimaka" Starostę  (Acid Drinkers, Flapjack) 
- SPOTKANIA Z TWÓRCAMI - Tomasz "Lipa" Lipnicki opowie o swoim pierwszym solowym albumie "Dźwięki słowa" oraz niedawno wydanym wywiadzie-rzece pt. "Jeżozwierz"
                       
KONCERTY NA ŻYWO -  Illusion, Siq, Luxtorpeda, Projekt Pandora, BlackStar oraz koncert finałowy i przesłuchania w ramach przeglądu kapel 
                      
WSTĘPNY HARMONOGRAM:
Piątek 30.07.
16:00 - Otwarcie bramek
17:00 - 19:00 Spotkanie z twórcami - Tomasz Lipnicki o książce "Jeżozwierz"
16:00 - 19:30 Konkurs 5 zakwalifikowanych zespołów
20.00 - 21.00 Koncert zespołu "SIQ"
21:00 - 21:15 Ogłoszenie wyników konkursu 21.15 - Koncert zespołu "Illusion"
                  
Sobota 31.07. 
12:00 - 17:00 Warsztaty instrumentalne
17:00 - Otwarcie bramek
18:00 - 18:45 Koncert Laureata konkursu
19:00 - 19:45 Koncert zespołu "BlackStar"
 
20:00 - 21:15 Koncert zespołu "Projekt Pandora" 
21:30 Koncert zespołu "Luxtorpeda"
                    
BIO ZESPOŁU:
Projekt Pandora to dosłowne zderzenie z muzyką rockową przy pełnej prędkości. Odbiorca ma do czynienia z bezpośrednim i bezkompromisowym przekazem. Kompozycje numerów opierają się przede wszystkim na mocnym brzmieniu gitar, eksplozywnych liniach wokalnych przeplatanych elektroniką oraz żywiołowych partiach perkusyjnych. 
                    
Rozpoczynając swoją działalność zespół miał okazję współpracować przy okazji bydgoskiego Festiwalu Camerimage, ze sławą światowej kinematografii operatorem Stephenem Goldblattem. Pierwszy singel grupy powstawał pod okiem Zbigniewa Krzywańskiego wieloletniego gitarzysty Republiki.
                          
Zespół zdobył nagrodę główną na trzecim Systematycznym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych. Wielokrotnie wspierał finały WOŚP w oraz uświetnił swoimi koncertami imprezy dla Road Runners MC oraz Skulls Bydgoszcz. Występował zarówno na dużych, jak i małych scenach w całej Polsce przed takimi sławami polskiej muzyki rockowej jak: Acid Drinkers, Proletaryat, Lipali czy Turbo.
                      
W 2016 roku zespół Projekt Pandora nagrał i udostępnił na swoim kanale YouTube pierwszą EP-kę, pt. "01", którą promował teledysk do utworu "Z otwartą raną", nagrany przy współpracy z drużyną hokejową BKS Bydgoszcz. Natomiast w grudniu 2018 roku, dzięki współpracy z klubem motocyklowym Skulls Bydgoszcz, zespół wyprodukował i udostępnił w sieci kolejny, drugi już teledysk do utworu "Żagle" zapowiadający drugą EP-kę. Druga EP, pod nazwą „02” ukazała się w maju 2019 roku i towarzyszyła jej czerwcowa premiera klipu do utworu "To co?" wykonana we współpracy z twórcami kontrowersyjnej polskiej gry wideo "Agony".
                  
Aktualnie dzieląc czas na tworzenie materiału na nową płytę skupia się na organizacji i promocji Pandora Festiwalu 2021 – pierwszej edycji swojego święta!
                      
Skład: 
Maciej Wolski (wokal, sampler)
Marcin "Mały" Małecki (gitara)
Krzysztof "Kris" Domagalski (gitara) 
Aleksander "Olas" Muss (gitara basowa) 
Hubert Brząkała (bębny) 
139_gojira_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712163
DzisiajDzisiaj69
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień636
Ten miesiącTen miesiąc13616
WszystkieWszystkie3712163
3.236.239.91