Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Mariusz Duda prezentuje kolejny singiel z nowego albumu „Claustrophobic Universe”

                          
mariusz dudaqaz mZnany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”, które można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/949Uhx7uBpI
„Escape Pod” jest chyba najlepszą wizytówką tego albumu - mówi Duda - i symbolem jego przesłania. Ucieczką od codzienności, która powoli zmienia się na lepsze, ale pozostawia jeszcze dużo do życzenia.
                  
Mariusz Duda w wersji solo postanowił tworzyć głównie albumy instrumentalne z minimalistyczną elektroniką. „Claustrophobic Universe” to druga część lockdownowej trylogii zapoczątkowanej ubiegłorocznym i nominowanym do Fryderyka „Lockdown Spaces”. Duda gra tutaj jedynie na syntezatorach, samplerach i automatach perkusyjnych.
            
„W Riverside pielęgnuję jeden styl muzyczny, w Lunatic Soul drugi. Kiedy w pandemii zacząłem trzeci projekt, postanowiłem, że nie będę się powtarzał. Jako Mariusz Duda chciałem odwołać się do moich początków muzycznych, a te nie są raczej związane z graniem na basie w Riverside, tylko z graniem na klawiszach, w wieku lat 16, i nagrywaniem własnych kaset z muzyką inspirowaną Tangerine Dream i Vangelisem. Do tego nawiązuję teraz, po latach, grając taki właśnie muzyczny styl i prezentując kasetę magnetofonową jako jedyny dostępny nośnik fizyczny.”
              
Już jutro dwa albumy solowe Mariusza ukażą się na kasetach magnetofonowych i można je nabyć pod poniższym linkiem:
                                  
Tu można zobaczyć wykonany przez Mariusza unboxing kaset magnetofonowych:
                
Za realizację materiału odpowiadają współpracujący przy albumach Riverside i Lunatic Soul Magda i Robert Srzedniccy, za szatę graficzną całości odpowiada niemiecki artysta ilustrator Hajo Muller.
                
„Claustrophobic Universe” w wersji cyfrowej dostępny jest już na Bandcampie artysty (https://mariuszduda.bandcamp.com), w serwisach streamingowych i na platformach cyfrowych.
                        
Inne utwory z najnowszej płyty:
140_fatum-158x600-singiel.png 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712158
DzisiajDzisiaj64
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień631
Ten miesiącTen miesiąc13611
WszystkieWszystkie3712158
3.236.239.91