Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Koncert The Neal Morse Band w Krakowie - 10.06.2022, Klub Studio

                     
the neal morse mandghj mZ nieukrywaną radością Rock-Serwis zaprasza na koncert
The Neal Morse Band
10.06.2022, KRAKÓW
Klub STUDIO, godz. 20:00
                            
Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl
                
Ceny biletów - stojące: 149,00zł / siedzące (balkon): 219,00zł
            
Ścieżka kariery Neala Morse'a jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, nagłych zmian i miłych niespodzianek - podobnie jak epickie kompozycje rocka progresywnego, z których stał się znany. Neal zachwyca swoją muzyczną płodnością, wyznaczając kamienie milowe zarówno w studiu, jak i w trasie z wieloma zespołami, których jest częścią.
                    
Wszystko zaczęło się w połowie lat 90., kiedy założył zespół Spock's Beard, którego debiut "The Light" okazał się niespodziewanym sukcesem. W ciągu następnych 7 lat Spock's Beard wydał 6 docenionych przez krytyków albumów studyjnych i wiele wydawnictw na żywo, jednocześnie zdobywając rzeszę zagorzałych fanów w społeczności "prog rocka".
            
W 2000 roku założył Transatlantic z Mike'iem Portnoyem, Petem Trewavasem i Roine Stolte'em. W ciągu niezwykle owocnych kilku wspólnych dni, stworzyli "SMPTe", potężny progresywny album, który zachwycił krytyków i fanów. Wydany dwa lata później "Bridge Across Forever" umocnił ich pozycję na rynku.
                  
Po wydaniu przez Spock's Beard dwupłytowego koncepcyjnego albumu "Snow", Morse zaszokował swoich zwolenników oświadczeniem, że rezygnuje z muzyki… bez wskazania, dokąd zmierza. Jednak nalegał, by koledzy z zespołu kontynuowali karierę bez niego. Tak też się stało.
                
Po chwili wytchnienia, Neal poczuł, że Bóg namawia go do ponownego zajęcia się komponowaniem i pisaniem tekstów. Tym razem jednak muzyka miała być pełna uduchowienia, miała stanowić wyznanie wiary. Od tej pory poza działalnością podstawową wydawał sporo albumów z chrześcijańskim rockiem.
                    
Kontynuował współpacę z Transatlantic (albumy "Kaleidoscope" i koncertowy " KaLIVEoscope"), działał w ramach innej super-grupy Flying Colors (w której grał obok Mike'a Portnoya, Steve'a Morse'a, Dave'a Larue i Casey McPhersona), by wreszcie założyć swój własny The Neal Morse Band.
                
Zespół The Neal Morse Band (obecnie NMB) powstał w 2012 roku, a w jego składzie znaleźli się: Mike Portnoy (perkusja, wokal), Randy George (bas), Bill Hubauer (instrumenty klawiszowe, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal). Pierwszy album zespołu, The Grand Experiment, pokazał zarówno świeżość, jak i dojrzałość, które zostały rozwinięte w 2016 roku na The Similitude Of A Dream i w 2019 roku w The Great Adventure.
                    
W czerwcu 2021 NMB ogłosili wydanie długo oczekiwanego, czwartego albumu studyjnego "Innocence & Danger", który ukaże się 27 sierpnia 2021 roku i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie będzie koncept-albumem. To jak podkreśla Mike Portnoy zbiór niepowiązanych tematycznie piosenek. Zespół w ten sposób nawiązuje do swojego debiutu.
Nagrywanie materiału przebiegło bardzo sprawnie. Członkowie zespołu wzajemnie się inspirowali i współpracowali, by wydobyć z muzycznych pomysłów każdego z nich to, co najlepsze. Neal Morse zapewnił, że będzie to materiał różnorodny - "znajdziecie na albumie kilka epickich fragmentów, w tym jeden niemal półgodzinny i inny prawie dwudziestominutowy, w towarzystwie krótszych form, bliższych popowej, lżejszej estetyce, a także nagrania nieco cięższe, bardziej energetyczne czy też zawierające partie akustyczne."
              
W ramach promocji nowego wydawnictwa zespół wyruszy na światowe tournee, w ramach którego zagra dwukrotnie w Polsce - 10.06.2022 w Krakowie i 11.06.2022 w Warszawie.
              
Neal Morse - vocals, keyboards and guitars
Mike Portnoy - drums, vocals
Randy George - bass
Bill Hubauer - keyboards, vocals
Eric Gillette - guitars, vocals.
                
Wybrana dyskografia:
The Grand Experiment   2015
The Similitude Of A Dream 2016
The Similitude Of A Dream (Live In Tilburg 2017) 2018
The Great Adventure 2019
The Great Adventour: Live In Brno   2019
Innocence & Danger   2021
                
NMB w internecie:
https://www.facebook.com/TheNealMorseBandOfficial/
www.instagram.com/thenealmorsebandofficial
www.twitter.com/nealmorseband1
144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712182
DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień655
Ten miesiącTen miesiąc13635
WszystkieWszystkie3712182
3.236.239.91