Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

1914 & Konvent zagrają w Warszawie

               
1914 konventmnb mGrupy wystąpią w Polsce 22 maja przyszłego roku. Konvent oraz ukraińskie 1914 ruszą w „Napalm Over Europe: Double The Death, Double The Doom Tour 2022”, podczas której zaprezentują się także w naszym kraju. Tytuł tej trasy nie został wymyślony bez powodu. Jej headlinerzy, a także dwójka wyjątkowych gości wykonują bowiem najwyższej jakości ciężki doom oraz agresywny death metal.
                
Gościem specjalnym zespołów będzie Livlos (z jęz. duńskiego: „bez życia”), a w ramach supportu zagra (0), określający swoje brzmienie jako „halucynogenny metal progresywny”.
                
1914, Konvent oraz ich goście wystąpią 22 maja w warszawskiej Hydrozagadce. Przedsprzedaż biletów już ruszyła (druki kolekcjonerskie): https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/1914-konvent-livloes-0
          
Przypominamy! Nie musisz drukować biletu - przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.
              
1914 (Ukraina) black metal, doom metal:
Marduk, Bolt Thrower i Entombed wymieniają jako inspiracje. Do tego dochodzi fascynacja pierwszą wojną światową, co znajduje odbicie zarówno w nazwie, jak i ikonografii. Nazwa to 1914, czyli rok rozpoczęcia wspomnianego konfliktu. A muzyka to coś pomiędzy black metalem i doomem. Zespół pochodzi z Ukrainy i narodził się w 2014 roku, czyli w 100-lecie wybuchu pierwszej wojny światowej we Lwowie.
Ukraińcy łoją rasowo na wspomnianą wyżej modłę, a w tekstach opisują wydarzenia na frontach. Nawet swoje artystyczne aliasy wymyślili na wzór żołnierzy konkretnych regimentów.
Propozycja 1914 spodobała się austriackiej Napalm Records, z którą ukraińska grupa podpisała w 2019 roku kontrakt. Austriacy byli pod dużym wrażeniem wydanej rok wcześniej drugiej płyty kapeli "The Blind Leading the Blind" z udanym coverem The Exploited "Beat The Bastards".
                    
KONVENT (Dania) death, doom metal:
W 2015 roku cztery kumpele zakochane na zabój w mrokach, ciężarach i brutalności założyły w Kopenhadze zespół Konvent. Były to Heidi Withington Brink (gitara basowa), Sara Helena Norregaard (gitara), Rikke Emilie List (wokal) oraz Mette Marie List (perkusja). Miejsce ostatniej z wymienionych w 2017 roku zajęła Julie Simonsen.
Dziewczyny z Konvent po prostu miażdżą. Przede wszystkim niesamowitymi walcowatymi doomowatymi riffami, których nie powstydziliby się klasycy z Winter albo Asphyx. Wgniata w glebę także kapitalny wokal Rikke Emilie. Pod wrażeniem tego, co grają Dunki byli, chociażby fani na kultowym festiwalu Roskilde. W zachwyt muzyka Konvent wprawiła też szefostwo Napalm Records, które zaproponowały paniom kontrakt. Efektem umowy jest imponujący debiutancki album "Puritan Masochism" z 2020 roku.
                  
LIVLOS (Dania) melodyjny death metal:
Rok wcześniej od Konvent, również w Danii, powstał zespół Livlos.
Muzyką Livlos powinni zainteresować się ci, którym bliskie są dokonania takich tuzów melodyjnego death metalu, jak At The Gates, Dark Tranquillity, a także późniejszego Carcass. Choć ich nazwa tłumaczy się "bez życia", w muzyce Duńczyków jest masa ognia i energii. Dowodem na to debiutancka płyta z 2018 roku, zatytułowana "Into Beyond", na której gościnnie zaśpiewał Casper Popp z Bersark.
            
(0) (Dania) progresywny metal:
"Parentes0parentes" – tak należy wypowiadać nazwę tego duńskiego kwintetu, którego muzycy ukrywają się pod inicjałami. Oczywiście zamkniętymi w nawiasach. (0) tworzą: (MC) – gitara basowa, (JK) – perkusja, (MA) – gitara, (JU) – gitara oraz (FJ) – wokal.
Wiadomo o nich niewiele i wizyta na stronie wydawcy, Napalm Records, wiele w tej materii nie zmieni. Najważniejsza jest jednak muzyka, a tę (0) gra naprawdę fascynującą. Dźwięków jest niemało, ale wszystkie są po coś. Duńczycy umieją w budowanie wciągającej aury, a wspaniale wykrzyczane teksty w ojczystym języku muzyków również się do niej przyczyniają. W jednej recenzji napisano o drugim albumie "SkamHan" (2020), że muzyka na nim jest niczym labirynt. Celnie. Dodać warto jedynie, że w odnogach tego sporego labiryntu czyhają dźwięki rodem z Gojiry, Neurosis, Isis, Mayhem, Bathory, czy Deafheaven.
                
Wystąpią:
1914 (Ukraina) black metal, doom metal
KONVENT (Dania) death, doom metal
+
Livlos (Dania) melodyjny death metal
(0) (Dania) progresywny metal
                  
Kiedy: 22 maja (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
143_kata_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712124
DzisiajDzisiaj30
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień597
Ten miesiącTen miesiąc13577
WszystkieWszystkie3712124
3.236.239.91