Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Paradise Lost potwierdza występ w Krakowie

                        
paradise lostukr mW odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zbliżającego się koncertu Brytyjczyków uspokajamy - zespół wystąpi w Polsce zgodnie z planem. Długo wyczekiwany koncert Paradise Lost i Tides From Nebula odbędzie się już za tydzień, 16 września 2021 roku, w krakowskim Hype Parku. Zanim spotkamy się pod sceną, zachęcamy Was gorąco do zapoznania się z polskojęzyczną wersją biografii zespołu, autorstwa Davida Gehlke (Wydawnictwo In Rock).
                            
In Rock o premierze książki:
Nadeszła długo wyczekiwana premiera książki „Bez celebracji. Oficjalna historia Paradise Lost” Davida Gehlke. Autor „Bez celebracji” pomimo swojej sympatii do muzyki Paradise Lost zachował niezależność sądów i krytyczne, ale nie krytykanckie, spojrzenie na dokonanie mistrzów z Halifax. Dzięki temu powstała biografia kompletna – wypełniona po brzegi wypowiedziami muzyków i osób z ich kręgu, dotyczących także kwestii problemowych. Początki zespołu, szybko podpisany kontrakt, rozwój muzyczny, zainteresowanie mainstreamu oraz lata, w których wewnętrzne nieporozumienia i brak sukcesu komercyjnego omal nie doprowadziły do rozpadu - wszystko to czytelnik odnajdzie na ponad 480 stronach. Poznajcie pasjonującą historię legendarnego zespołu przepełnionego duchem „mrocznej Północy”.
                         
Bilety kolekcjonerskie na koncert Paradise Lost i Tides From Nebula są jeszcze dostępne na SKLEP KNOCK OUT: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/paradise-lost-tides-from-nebula
                   
UWAGA! Ilość biletów na wydarzenie jest ograniczona.
                          
PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, gothic metal:
Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie.
Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Dzięki temu, w czasie, gdy wielu wydawało się, że historia kapeli zmierza do nieuchronnego końca, powstały kapitalne płyty grupy, choćby wydany w 2020 roku "Obsidian", który dotarł do drugiej pozycji w Niemczech i piątej na OLIS-ie. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.
                            
TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:
Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.
Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album "Earthshine". Wydana w 2019 roku płyta "From Voodoo To Zen" spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.
                      
Wystąpią:
PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, gothic metal
+
Tides From Nebula (Polska) post rock, rock progresywny
                        
Kiedy: 16 września (czwartek) 2021
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna
Bilety: 129-150 zł – miejsca stojące, 149-170 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions
143_kata_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712146
DzisiajDzisiaj52
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień619
Ten miesiącTen miesiąc13599
WszystkieWszystkie3712146
3.236.239.91