Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Wokalistka Wardruny wypuszcza solową płytę

                                        
lindyfay deifarne mLindy Fay-Hella, jeden z dwóch głosów norweskiej Wardruny, zapowiedziała wydanie nowej solowej płyty pt. „Hildring”. Album ma ukazać się w listopadzie br. nakładem ByNorse. Fay-Hella nagrała nowy materiał wspólnie z kolektywem Dei Farne (Roy Ole Førland, Ingolf Hella Torgersen oraz Sondre Veland). Płyta „Hildring” będzie jej drugim solowym wydawnictwem po krążku „Seafarer”, który ukazał się dwa lata temu.
 
W nowym materiale stworzonym z Dei Farne, Lindy czerpie mocno z ludowej tradycji joik, śpiewu charakterystycznego dla kultury norweskich Saamów. Oddając tym samym hołd tradycji z której pochodziła jej prababka, Fay-Hella chce też odzyskać dziedzictwo Saamów, które przez długi okres było poddawane wykluczeniu. Głos staje się dla niej najważniejszym instrumentem.
                    
Ważnym motywem „Hildring” są siły natury kształtujące otoczenie jej rodzinnego Bergen. Jak wyjaśnia: „Na górze Lyderhorn jest miejsce, gdzie górskie jezioro daje doskonałe odbicie. Zawsze, gdy tam jestem myślę o innych światach i zadaję sobie pytanie: „Co jest za otaczającą nas zasłoną?” – podobnie, jak czynili to moi przodkowie. Gdy spaceruję wokół jeziora, zastanawiam się czy wiedźmy, które według legend zamieszkiwały górę, też zadawały sobie to pytanie. Dla mnie Lyderhorn jest miejscem magicznym – moją ulubioną górą z siedmiu otaczających Bergen”.
                      
Dostępny jest już teledysk do tytułowego singla „Hildring”, promującego wydawnictwo:
                    
Na „Hildring” znajdzie się dziewięć utworów:
Hildring
Los
Insect
The Lake
Brising
Kjetto
Taag
Otherworld
Gjelet
                              
Płyta ukaże się 26 listopada nakładem ByNorse:
                              
Lindy-Fay Hella wystąpi w Polsce w przyszłym roku na Mystic Festival 2022
139_gojira_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3752174
DzisiajDzisiaj1101
WczorajWczoraj814
Ten tydzieńTen tydzień3317
Ten miesiącTen miesiąc1915
WszystkieWszystkie3752174
54.158.251.104