Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Johan Band już w sprzedaży

                     
johan band m15 października ukazał się debiutancki album Johan Band „Do Utraty Tchu”. Na czele zespołu stoi Johan Stasiak – były lider, wokalista i autor tekstów w hardrockowej grupie Korpus i projekcie Johane’s.  Do udziału w tym projekcie Johan namówił swoich wieloletnich Przyjaciół uprawiających wiele różnych gatunków muzycznych od rocka po blues, pop i rock progresywny.
W sesjach nagraniowych wzięli więc udział znakomici muzycy z zespołów: Believe, Collage, Restless, Róże Europy oraz gościnnie Crossroads, Breakout, Kult. W nagrywaniu płyty brał również udział Robert Bielak - jeden z najlepszych w Polsce skrzypków, lider olsztyńskiej Bohemy Artystycznej .
               
Album jest muzyczną opowieścią która w pięknych aranżacjach łączy gatunki muzyki wspomniane powyżej. Teksty na płycie są pewnego rodzaju podróżą człowieka przez całe swoje życie, pełne namiętności i miłości, upadków i wzlotów oraz dążeniu do spełnienia swoich najskrytszych marzeń. Odzwierciedleniem przekazu artystycznego albumu „Do utraty tchu” jest singiel „Ikar” otwierający płytę i zarazem promujący to wydawnictwo. Premiera klipu, którego Producentem jest ZPTS, odbyła się 15 października 2021: https://youtu.be/jvco-W4XSFI
                               
Sesje nagraniowe albumu zakończyły się wiosną 2020 roku, ale z powodu pandemii premiera została przesunięta na październik 2021 roku. Kompozytorem całej muzyki na „Do Utraty Tchu” oraz autorem wszystkich tekstów jest Janusz Johan Stasiak. Producentem muzycznym płyty był Mirosław Gil, znakomity muzyk, gitarzysta i lider zespołu Believe.
             
Patronat muzyczny nad projektem Johan Band objęła Fundacja im. Franciszka Walickiego z Gdyni. Realizacja studyjna albumu „Do utraty tchu”  uzyskała częściowe wsparcie finansowe Funduszu Rozwoju Twórczości  ZAiKS. Wszystkie utwory z albumu „Do utraty tchu” zarejestrowane w ZAiKS. Wydawca i współproducent albumu: ZPTS (Związek Polskich Twórców Sztuki).
                       
Janusz Johan Stasiak jest obecny na rockowej scenie od 40 lat. W 1981 roku współtworzył grupę Korpus, która w latach 1981-1985 wygrała większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. - I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zespół zdobył laury także na takich imprezach jak: Open Rock, Rock Na Wyspie, Muzyka Młodych, Rock Galicja, Rock Arena, Rock Giełda, Rock Skra.W połowie lat 80-tych Korpus był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, Turbo, Bank i KAT. W 2014 roku grupa reaktywowała się po 25 latach hibernacji i w 2018 roku wydała album „Respekt”.
              
Poza Korpusem Janusz Johan Stasiak działał także pod szyldem Johane’s, który powstał w 2009 roku. W 2011 roku ukazał się album „Skazany Na Miłość”, z którego pochodziły takie przeboje jak: „Wszystko co w nas” i „Perły spod rzęs”.
                   
Muzycy  którzy wzięli udział w nagraniach albumu „Do utraty tchu”  Projekt - Johan Band
                 
Grupa  Johana:
Janusz Johan Stasiak - Wokal
Mirosław  Gil  – Gitary
Marek Wojtachnia  - Gitary
Robert Quba Kubajek – Perkusja
Przemysław  Zawadzki –  Bas
Robert Bielak – Skrzypce, Inst. Klawiszowe
                   
Gościnnie:
Winicjusz Chróst (R.I.P.) – Gitara
Artur Mikołajski – Instr. Klawiszowe
Konrad Wantrych – Fortepian
Satomi – Instr. Klawiszowe
                  
Muzyka i słowa – Janusz Johan Stasiak
Producent muzyczny albumu  – Mirosław Gil
Mix i Mastering – Grzegorz Mukanowski
Logo i Logotyp  -  Maciej Radecki
Producent wykonawczy: Management Jolanta Krawczyk
144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3753087
DzisiajDzisiaj277
WczorajWczoraj613
Ten tydzieńTen tydzień4230
Ten miesiącTen miesiąc2828
WszystkieWszystkie3753087
54.227.97.219