Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

warsaw summer plakatnaz m

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

Imminence w Polsce

                                  
imminence mSzwedzka grupa otworzy majowy koncert u boku Imminence i Novelists w krakowskim klubie Kwadrat. Port Noir powróci do Polski z nowym materiałem! Grupa pracuje obecnie nad albumem “Cuts”, który ma ukazać się jeszcze w tym roku (Despotz Records).
                    
Imminence, Novelists oraz Port Noir wystąpią 9 maja w 2022 roku w klubie Kwadrat, w Krakowie. Bilety kolekcjonerskie są dostępne na SKLEP KNOCK OUT:
                                    
IMMINENCE (Szwecja) alternatywny metalcore:
Twórczość kwartetu z Trelleborga/Malmö zawiera cechy charakterystyczne metalcore'a i nie tylko oraz kładzie bardzo duży nacisk na stronę wizualną.
Imminence to pięciu młodych, ambitnych szwedzkich muzyków: Eddie Berg (wokal, skrzypce), Harald Barret (gitara, wokal), Alex Arnoldsson (gitara rytmiczna), Christian Höijer (gitara basowa) oraz Peter Hanström (perkusja). Tym, co odróżnia ich od rzeszy kapel metalcore'owych, są słyszalne elementy innych gatunków w utworach. W kompozycjach kapeli słyszymy echa djentu, popu, pop rocka, muzyki klasycznej. Częste wykorzystanie skrzypiec w piosenkach też nie jest typową składową tego, co zwykle rozumiemy przez metalcore. W 2019 roku Imminence wydał znakomity trzeci album "Turn The Light On".
                                        
NOVELISTS (Francja) metalcore, prog metal:
Powstały w 2013 roku w stolicy Francji zespół Novelists wsadzany jest do szufladki z napisem "metalcore". Poniekąd słusznie, aczkolwiek paryska formacja założona przez braci Florestana (gitara) i Amaela (perkusja) Durandów nie ogranicza się tylko do takiego grania.
Recenzenci, którzy oceniali wydawnictwa Novelists pochodzące z lat 2015-21, trafnie wskazują na nawiązania w twórczości kapeli do progmetalu, do klubowej elektroniki. Dodają upodobanie do kręcących, soczystych, niskich, laserowo precyzyjnych riffów niczym u Mesguggah. No i nie można zapominać o smykałce do przebojowych wręcz melodii, przez co można szukać w muzyce Novelists skojarzeń z Linkin Park. Robotę wokalną od 2020 roku robi w kapeli, i to jak!, Niemiec Tobias Rische. Kto nie wierzy w jego wielkie możliwości, niech posłucha wydanych w 2021 roku singli "Terrorists" oraz "Do You Really Wanna Know?".
                                           
PORT NOIR (Szwecja) alternatywny rock:
Powstały w 2011 roku w Szwecji zespół Port Noir oraz jego wytwórnia, podają alternatywny rock jako styl wykonywanej przez kapelę muzyki. Prawda wygląda jednak tak, że Love Andersson (gitara basowa, wokal), AW Wiberg (perkusja) i Andreas Hollstrand (gitara, klawisze, wokal) inspirację czerpią również popu, hip-hopu, R&B i muzyki elektronicznej. Wśród swoich wzorców wymieniają, chociażby Rage Against The Machine, Death From Above 1979, The Weeknd, Daft Punk, Queens Of The Stone Age.
Wpływy przewijają się w kompozycjach z dotychczas wydanych przez Szwedów albumów. Na plan pierwszy wybija się jednak wspaniały wokal Love Anderssona, którego barwa lokuje się gdzieś pomiędzy Maynardem Jamesem Keenanem z Tool i A Perfect Circle a Mattem Bellamym z Muse. Kiedyś Port Noir zachwycił się sam Anders Friden z In Flames. Czy Was też zachwyci?
                                         
Wystąpią:
IMMINENCE (Szwecja) alternatywny metalcore
+
Novelists (Francja) metalcore
Port Noir (Szwecja) alternatywny rock
                            
Kiedy: 9 maja (poniedziałek) 2922
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
142_badtaste-baner156x600.png 141_baner158x600.gif 140_fatum-158x600-singiel.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png

Goście

3916160
DzisiajDzisiaj437
WczorajWczoraj1078
Ten tydzieńTen tydzień1515
Ten miesiącTen miesiąc21587
WszystkieWszystkie3916160
18.232.59.38