Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

warsaw summer plakatnaz m

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

Setheist wydaje EP-kę "Tre Colori"

              
setheistua mSetheist EP "Tre Colori" (premiera: 05.03.2022)
Tracklist: Argento, Giallo, Rosso
       
Płyta w całości inspirowana włoskim kinem grozy z lat 70-tych określanym mianem „Giallo”. Tytuł oznaczający z włoskiego trzy kolory odpowiada kolorom mającym szczególne znaczenie w tym nurcie filmowym, a są nimi oczywiście giallo (żółty), Rosso (czerwony) oraz Argento (srebrny).
Takie właśnie tytuły noszą trzy utwory składające się na wydawnictwo przy czym Argento jest dodatkowo swoistym  hołdem jaki Setheist składa wybitnemu reżyserowi tego gatunku Maestro Dario Argento. Materiał został w całości zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany przez Filipa Hałuchę w jego Hainrich House Studio. „Heniek” jest również współproducentem tej EP.
Do wszystkich utworów powstały wideoklipy:
Rosso (nagrany z Grupą 13):
                 
Giallo:
                    
Argento (lyric video):
                     
Precyzyjne określenie muzyki Setheist jest trudnym zadaniem. Muzycy stawiają przede wszystkim na dobrze zrównoważoną kombinację melodii i progresywnych riffów, okraszonych agresywnymi partiami perkusji i niezależną linią czystych wokali. Niektórzy mówią że w utworach Setheist słychać elementy thrash czy heavy metalu, a ich twórczość porównywana jest często do zespołów takich, jak Killswitch Engage, Nevermore czy Arch Enemy.
                  
Setheist w obecnej formie powstał w 2013 r. w Lublinie, ale historia zespołu sięga roku 2007, kiedy to znany był lokalnie pod nazwą Seth. Burzliwe początki związane były z częstymi zmianami składu, jednak mimo to udało się zarejestrować cztery autorskie utwory w postaci EP „The Flash of Creation” w 2014 r. To pierwsze wydawnictwo zespołu zostało ciepło przyjęte na polskiej scenie metalowej i otworzyło drogę do koncertowania u boku takich zespołów jak KAT & Roman Kostrzewski, Saratan, Exlibris, Thermit, Wild Pig czy Spirit.
         
Debiutancka płyta “THEY” ukazała się w maju 2017 roku, kiedy to wszystkie utwory zostały opublikowane w formie elektronicznej w serwisach streamingowych oraz w formie fizycznej jako elegancki digipack. Od momentu wydania płyta zbiera entuzjastyczne recenzje poniżej tylko niektóre z nich:
           
„Album „They” jest naprawdę udany i jeśli zespołowi nie zabraknie zmysłu marketingowego i determinacji wkrótce duże kluby będą same się do nich zgłaszać.” Top Guitar 8/2017 „Pierwsza płyta Setheist jest wydawnictwem godnym polecenia [...] Album jako całość można podsumować jako bardzo obiecujący debiut.” Heavy Metal Pages 29.05.2017
                  
„„They” jest naprawdę dobrym zestawem chwytliwych hardrockowo/heavymetalowych utworów. [...] Setheist ma swoje brzmienie i widać że dobrze się w nim czują” Kvlt.pl 18.07.2017 Na doświadczenie koncertowe grupy składają się występy w dużych i małych klubach (Progresja, Proxima, Graffiti, Semafor, U Bazyla, Rock Club Iron, Voodoo Club, SommerCasino Basel. Popei Eindhoven) jak i na dużych scenach festiwali open air (Przystanek Woodstock Festiwal, Rockovani Fest, Michnowice CZ , Rock'n'Rose Fest Kutno). Setheist z powodzeniem występuje również za granicą - dotychczas zespół koncertował w Czechach, Szwajcarii, Niemczech oraz Holandii. Jednym z największych osiągnięć zespołu jest zwycięstwo w eliminacjach do Bloodstock Open Air Festival i występ na scenie New Blood tego największego w UK festiwalu metalowego w 2019 r.
               
Skład zespołu:
Wioleta Kowalczyk (wokal),
Tomasz Lato (gitara),
Tomasz Ciecieląg (gitara),
Tomasz Krawczyk (perkusja),
Michał Krasoń (bas).
                
Wydawnictwa:
The Flash of Creation (EP 2014),
They (LP 2017).
                  
LINKI:
Official website:
                   
Social Media:
        
Multimedia:
                                      
Merchandise:
                   
Wydawnictwa
                 
EP “The Flash Of Creation” (2014)
Tracklist:
A Crown Of Thorns
Bad Meat
Autumn Leaves
The Flash Of Creation
                     
Rejestracja instrumentów miała miejsce w studiu Mietka Jureckiego, wokale natomiast nagrano w warszawskim HZStudio. Za miks odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski z ZED Studio. Gościnnie swojego wokalu użyczył Daniel Lechmański z heavy metalowego Exlibris a autorem grafiki jest Maciej Kamuda.
                    
LP “THEY” (2017)
Tracklist:
Vanishing People
The Greatest Story Ever Told
33
What is Hidden & What is not
The Other Side
Swines
Fetus in Fetu
Stranger
The Truth is Out There
                       
Ścieżki wszystkich utworów zostały zarejestrowane w HZStudio na przełomie 2016 i 2017 roku. Mix i mastering podobnie jak w przypadku TFoC EP wykonał Tomasz „ZED” Zalewski. Na płycie Gościnnie pojawiają się Robert Wawro (guitar solo w Vanishing People) oraz Piotr Dudzikowski (fragment Symbolum apost lorum w The Greatest Story Ever Told).
                       
EP “Tre Colori” (premiera: 05.03.2022)
140_fatum-158x600-singiel.png 141_baner158x600.gif 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png

Goście

3916184
DzisiajDzisiaj461
WczorajWczoraj1078
Ten tydzieńTen tydzień1539
Ten miesiącTen miesiąc21611
WszystkieWszystkie3916184
18.232.59.38