Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

warsaw summer plakatnaz m

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

Implore co-headlinerem wiosennej trasy Konvent

                        
konventua mNiemcy dołączają do „Napalm Over Europe Tour 2022”! Zespół Implore pracuje obecnie nad nowym albumem, którego pierwsza zapowiedź – singiel „The Burden Of Existence” jest już dostępna na kanale wytwórni Church Road Records. Implore wraz z Konvent ruszą we wspólną trasę wiosną 2022 roku. Ich gośćmi będą Livlos oraz (0). Zespoły zagrają w Polsce już 22 maja w warszawskim klubie Hydrozagadka.
                            
Przedsprzedaż trwa tutaj (druki kolekcjonerskie): https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia
                              
KONVENT (Dania) death, doom metal:
W 2015 roku cztery kumpele zakochane na zabój w mrokach, ciężarach i brutalności założyły w Kopenhadze zespół Konvent. Były to Heidi Withington Brink (gitara basowa), Sara Helena Norregaard (gitara), Rikke Emilie List (wokal) oraz Mette Marie List (perkusja). Miejsce ostatniej z wymienionych w 2017 roku zajęła Julie Simonsen.
Dziewczyny z Konvent po prostu miażdżą. Przede wszystkim niesamowitymi walcowatymi doomowatymi riffami, których nie powstydziliby się klasycy z Winter albo Asphyx. Wgniata w glebę także kapitalny wokal Rikke Emilie. Pod wrażeniem tego, co grają Dunki byli, chociażby fani na kultowym festiwalu Roskilde. W zachwyt muzyka Konvent wprawiła też szefostwo Napalm Records, które zaproponowały paniom kontrakt. Efektem umowy jest imponujący debiutancki album "Puritan Masochism" z 2020 roku.
                      
IMPLORE (Niemcy) death metal, grindcore:
                      
LIVLOS (Dania) melodyjny death metal:
Rok wcześniej od Konvent, również w Danii, powstał zespół Livlos.
Muzyką Livlos powinni zainteresować się ci, którym bliskie są dokonania takich tuzów melodyjnego death metalu, jak At The Gates, Dark Tranquillity, a także późniejszego Carcass. Choć ich nazwa tłumaczy się "bez życia", w muzyce Duńczyków jest masa ognia i energii. Dowodem na to debiutancka płyta z 2018 roku, zatytułowana "Into Beyond", na której gościnnie zaśpiewał Casper Popp z Bersark. 
                      
(0) (Dania) progresywny metal:
"Parentes0parentes" – tak należy wypowiadać nazwę tego duńskiego kwintetu, którego muzycy ukrywają się pod inicjałami. Oczywiście zamkniętymi w nawiasach. (0) tworzą: (MC) – gitara basowa, (JK) – perkusja, (MA) – gitara, (JU) – gitara oraz (FJ) – wokal.
Wiadomo o nich niewiele i wizyta na stronie wydawcy, Napalm Records, wiele w tej materii nie zmieni. Najważniejsza jest jednak muzyka, a tę (0) gra naprawdę fascynującą. Dźwięków jest niemało, ale wszystkie są po coś. Duńczycy umieją w budowanie wciągającej aury, a wspaniale wykrzyczane teksty w ojczystym języku muzyków również się do niej przyczyniają. W jednej recenzji napisano o drugim albumie "SkamHan" (2020), że muzyka na nim jest niczym labirynt. Celnie. Dodać warto jedynie, że w odnogach tego sporego labiryntu czyhają dźwięki rodem z Gojiry, Neurosis, Isis, Mayhem, Bathory, czy Deafheaven.
                               
Wystąpią:
KONVENT (Dania) death, doom metal
IMPLORE (Niemcy) death metal, grindcore
+
Livlos (Dania) melodyjny death metal
(0) (Dania) progresywny metal
                       
Kiedy: 22 maja (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
140_fatum-158x600-singiel.png 141_baner158x600.gif 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png

Goście

3916182
DzisiajDzisiaj459
WczorajWczoraj1078
Ten tydzieńTen tydzień1537
Ten miesiącTen miesiąc21609
WszystkieWszystkie3916182
18.232.59.38