Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Węgierski Taltos wydał EP "Érezd hogy élsz"

                
taltosike mTáltos to węgierski projekt grający eksperymentalną odmianę folk/black metalu dowodzoną przez muzyka pod pseudonimem JesterOfDestiny.  Pomagają mu muzycy znalezieni na Fiverr; są nimi Damjan Stefanović na perkusji (znany z Goddess i Mrtvi) oraz Kohld na gitarach (Dead, Ulgard, Wintertide). JesterOfDestiny zajmuje się wszystkim innym. Okładkę wykonał Nicolas Oliveros, a logo zaprojektował sam JesterOfDestiny.
                           
Nowa EPka zatytułowana "Érezd hogy élsz" została wydana w formie cyfrowej 4 sierpnia bieżącego roku i jest dostępna na wszystkich popularnych platformach streamingowych (Spotify, Bandcamp, itp.).
                    
Muzycznie Táltos trudno opisać. To black metal, z silnym pierwiastkiem muzyki plemiennej. Zawiera dużo partii granych na didgeridoo, ale w muzyce jest też mocny klimat muzyki punkowej, z domieszką death/doom metalu (zwłaszcza na najnowszym wydawnictwie). Teksty opowiadają o buncie i pragnieniu wolności, dość wyraźnie rzucając wyzwanie pół-dyktatorskiemu reżimowi Węgier i paraliżującej apatii ludności.
                  
Taltos to rodzaj szamana w pogaństwie węgierskim, który urodził się z czymś dodatkowym, na przykład zębem lub palcem. Urodził się z obowiązku komunikowania się z całym narodem węgierskim i ostrzegania przed inwazją wojsk lub zbliżającym się upadkiem kulturowym. Jako taka, muzyka Táltosa ma przywoływać obraz starożytnego szamana ostrzegającego swój lud przed możliwą straszną przyszłością.
                
Skład:
JesterOfDestiny - wokal, bas, bas, didgeridoo, programowanie
Kohld - gitary
Damjan Stefanović - perkusja
                  
Social Media
139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4223113
DzisiajDzisiaj192
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2247
Ten miesiącTen miesiąc13393
WszystkieWszystkie4223113
3.93.74.25