Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Trup i Ciśnienie zagrają przed Imperial Triumphant w Polsce

                    
imperial triumphantvol mNowojorczycy już za chwilę wystąpią w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. U boku nietuzinkowej amerykańskiej formacji Imperial Triumphant zagrają równie niezwykli lokalni goście! Na wszystkich trzech koncertach usłyszymy hałas grupy Trup, a w Warszawie i Krakowie skład występów uzupełni awangardowy zespół pod nazwą Ciśnienie.
                
Imperial Triumphant i ich goście zagrają w Polsce kolejno: 5 września w gdańskim Drizzly Grizzly, 6 września w klubie Hydrozagadka w Warszawie oraz 7 września w krakowskiej hali Kamienna12.
                 
Bilety na koncerty są dostępne w sprzedaży w Knock Out Music Store:
                      
oraz w sklepie Drizzly Grizzly (tylko Gdańsk!):
                       
IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde:
Znacie drugi zespół metalowy, który nagrał numer z Kennym G? Albo taki, który odstawił diabła, rycerzy siodłających konie i podniosłą poezję na rzecz opisywania brzydoty Nowego Jorku? Imperial Triumphant to długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu, a wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że za tym wszystkim stoi szeroko rozrysowany koncept, a nie kombinowanie dla kombinowania.
Już sama muzyka zaskakuje, bo - w odróżnieniu od wszystkich odmian rocka - nie bierze się z bluesa, lecz z free jazzu. Tutaj króluje improwizacja i spontaniczność, a każdy ze skrzących się dysonansów ma dokładne miejsce w układance, podobnie jak gradobicie blastów i morze solówek.
Do tego wystarczy dorzucić tak pieczołowicie rozegrane kwestie imidżu, bo o ile w metalu zawsze królowała brzydota, tak w otoczce okołomuzycznej Imperial Triumphant rządzi piękno. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatniego dziesięciolecia? Całkiem możliwe, przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.
                                
TRUP (Polska) death metal:
W scenowych kuluarach krąży plotka, że Trup nawet nie komponuje materiału - ot, panowie we trójkę spotykają się na jednej lub dwóch próbach przed wejściem do studia i improwizują. Koniec. Efekt tych improwizacji to dziki, jadowity, a przede wszystkim nieokiełznany death metal w mocno oldschoolowym wariancie, w którym często do głosu dochodzą wpływy hardcore punka czy noise’u. Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać, pewnie sami tego nie wiedzą, ale to tym lepiej - Trup cały czas czyha gdzieś za rogiem.
                    
CIŚNIENIE (Polska) dark jazz, post-rock:
Katowicka grupa właściwie nigdy nie podaje rozwiązań na tacy, nigdy nie brzmi ładnie i ciepło, nigdy nie zapewnia spokoju. Ten skład to dziwaczne, a jednak pełne przepychu, głośne połączenie post-rockowych snujów z apokaliptycznym jazzem skrzącym się na wszystkie możliwe strony. Polecamy uważać - Ciśnienie hipnotyzuje bez ostrzeżenia i właściwie z miejsca, ale coś nam podpowiada, że chętnie weźmiecie z nimi udział w tej hipnoterapeutycznej sesji.
                        
Zagrają:
IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde
+
Trup (Polska) death metal
                   
Kiedy: 5 września (środa) 2022
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly
                  
Zagrają:
IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde
+
Trup (Polska) death metal
Ciśnienie (Polska) dark jazz, post-rock
                            
Kiedy: 6 września (czwartek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
                   
Kiedy: 7 września (piątek) 2022
Gdzie: Kraków @ Kamienna12 (hala Hype Park), ul. Kamienna 12
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4223097
DzisiajDzisiaj176
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2231
Ten miesiącTen miesiąc13377
WszystkieWszystkie4223097
3.93.74.25