Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

Drugi singiel z płyty "Affliction" zespołu Parahuman

                      
parahumanjs mParahuman to dość młoda kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstałą w 2014 roku 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzy tworzący dotychczas muzykę rockowa. Pierwszy próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metal coru.
                  
W swoim dorobku ma dwa single oraz EPkę “Anthropomorphic”, a 8 października bieżącego roku planuje wydać pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany "Affliction". Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From Nebula, Dopelord, Materia) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.
               
Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: "Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego “schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu - gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie".
                 
Zespół Parahuman prezentuje swój drugi singiel, zapowiadający płytę “Affliction”.
Utwór utrzymuje melodyjną stylistykę, okraszoną dawką energii i odpowiedniego ciężaru. “Sober” to opowieść o walce z uzależnieniem, ciężką ścieżką, jaką przechodzą ci, którzy chcą zerwać z nałogiem. Prezentuje ich strach i obawy, które im towarzyszą w codziennym życiu. Utworu można posłuchać między innymi na:
              
                
Wcześniej do odsłuchu udostępniono singiel “Signal”:
                   
W dniu premiery płyty “Affliction” zespół zagra premierowy koncert (release party) w Warszawie, który będzie pierwszym występem w ramach promocji tego wydawnictwa. Plan trasy koncertowej przedstawia się następująco:
08.10.2022 - Warszawa, 2 Koła
22.10.2022 - Olsztyn, Carpenter Inn
05.11.2022 - Rzeszów, Underground Pub
12.11.2022 - Lublin, Rock Pub Ramzes
03.12.2022 - Łódź, Wooltura
09.12.2022 - Wrocław, Liverpool
14.01.2023 - Siedlce, Rock Pub Lemmy
                                      
Skład zespołu:
Olgierd Gontarczyk - wokal
Jakub Komorowski - gitara
Jakub Kaźmierski - perkusja
Adam Dobosz - bas
                 
Social Media
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4759409
DzisiajDzisiaj713
WczorajWczoraj1628
Ten tydzieńTen tydzień2341
Ten miesiącTen miesiąc47067
WszystkieWszystkie4759409
18.206.12.157