Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

skowytgb m

alter bridge plakat m

strider m

accept nowa datadaw m

 

Premiera specjalnego wydania albumu "Black Metal"

                   
venomas m23 września miala miesce premiera specjalnego wydania albumu "Black Metal" w 40. rocznicę jego wydania oraz box setu CD "In Nomines Satanas".
                
Venom Box Set - "In Nomine Satanas"
(6CD + DVD)
             
Limitowane wydanie albumu
"Black Metal"
(kolorowy srebrno-czarny winyl)
              
Nowe wideo do utworu "Black Metal":
                   
Sprzedaż:
                     
“Dla mnie, Venom reprezentuje początek bardzo ważnego ruchu, który później podzielił się na wiele jeszcze innych ruchów. To była rewolucja. Po tamtym wydarzeniu wszystkie gatunki: thrash, death i black metal dosłownie eksplodowały i one wszystkie zawdzięczają swoje istnienie właśnie Venom.” Michel "Away" Langevin (Voivod)
                       
“Nie wiedziałem tego wtedy, bo wszystko wtedy było świeże. Nie wiedzieliśmy czego wtedy szukaliśmy, ale kiedy usłyszałem Venom, już wiedziałem - to było to.” Jorn "Necrobutcher" Stubberud (Mayhem)
               
Venom, który powstał w 1979 roku, w Newcastle upon Tyne (UK), a swój debiutancki album "Welcome to Hell" wydał w 1981 roku, stał się punktem zwrtonym w historii muzyki. To za jego bezpośrednią inspiracją stoi powstanie trzech gatunków ekstremalnego metalu: thrash, death i black metalu, z których ten ostatni swoją nazwę zaczerpnął z tytułu drugiej płyty Venom - "Black Metal".
                   
Zespół często wymieniany jest przez zespoły takie jak Metallica, Behemoth, Celtic Frost czy Mayhem jako główna inspiracja ich twórczości. Venom to najbardziej szanowany zespół swojej generacji. Po dziś dzień zespołowi przewodzi jego założyciel, wokalista i basista Cronos i występuje jako główna gwiazda na festiwalach na całym świecie, a także nagrywa nowe płyty.
                      
Wcześniej wydany jako deluxe box set winylowy w 2019 roku, "In Nomine Satanas" teraz został wydany w wersji CD, zawierając 6CD + DVD i dzięki BMG.
                                              
Box set zawiera oryginalne nagrania Venom z okresu współpracy z Neat Records: od ich debiutu z 1981 roku "Welcome To Hell" do "Eine Kleine Nachtmusik", czyli zarejestrowanego koncertu z Hammersmith Odeon z 1985 roku i wszystkie one zostały poddane remasterowi. Zawiera on także kolekcję niewydanych nigdy demówek z archiwum zespołu, pod tytułem, "Sons Of Satan", na której znajdują się między innymi bardzo wczesne nagrania zespołu na żywo.
                   
Równocześnie ukazuje się reedycja drugiego albumu zespołu "Black Metal", żeby uświetnić jego 40. rocznicę wydania. Ten legendarny album, będący bezpośrednią inspiracją dla nazwanego tą samą nazwą gatunku ekstremalnego metalu - black metal, ukaże się w ograniczonym do 1500 kopii w UK nakładzie jako czarno-srebrny rozstrzelony (swirl) winyl. Ten niezwykły album nadal inspiruje kolejne generacje fanów metalu.
                             
"In Nomine Satanas" CD boxset zawiera:
CD1: Welcome To Hell
CD2: Black Metal
CD3: At War With Satan
CD4: Possessed
CD5: Eine Kleine Nachtmusik
CD6: Sons Of Satan
DVD: 7th Date of Hell - Live at The Hammersmith Odeon, 1984
142_case_1.png 141_case_2.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4097432
DzisiajDzisiaj2317
WczorajWczoraj4532
Ten tydzieńTen tydzień17630
Ten miesiącTen miesiąc11733
WszystkieWszystkie4097432
44.201.99.222