Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Naraka zagra jako support Alcest

                  
narakamar mNaraka zagra jako support Alcest w Krakowie. Przypominamy, że koncert odbędzie się już 11 października w hali Kamienna12. Francuzi z Naraka będą supportem Alcest na ich jedynym tegorocznym koncercie w Polsce. Ich intensywny, acz dojrzały stylistyczny galimatias, spokojnie utoruje im drogę do wielkich scen. Grupa jest młoda i wyjątkowo utalentowana. Naraka zadebiutowali w zeszłym roku płytą “In Tenebris”, którą miksował sam Logan Mader (ex-Machine Head).
            
ALCEST (Francja) post metal, shoegaze, black metal:
Alcest to niezwykle ciekawa francuska formacja, której założycielem jest Stéphane Paut, multiinstrumentalista, który wybrał sobie ksywkę Neige. Zespół powstał w 2000 roku, a niemały udział w tym miały… dziecięce marzenia Neige’a o baśniowej krainie. Baśniowość owa jest wyraźnie słyszalna w muzyce Alcest, w której ponadto krzyżują się wpływy post metalu, shoegaze’u, black metalu, który Stéphane’owi od dawna był bardzo bliski. Paut tworzy pod szyldem Alcest muzykę klimatyczną, melancholijną i rozbudowaną. Kompozycje Alcest to łagodność, szybujące dostojnie pasaże i subtelny mrok. Dręczone są przez brutalne uderzenia gitary i mocną perkusję. Całość to odzwierciedlenie wyobraźni Neige’a, który jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu Alcest. W nagrywaniu wspomaga go od 2009 roku bębniarz Winterhalter (Jean Deflandre).
            
NARAKA (Francja) death metal, modern metal:
W odróżnieniu od Alcest, którego styl to przede wszystkim spójność i konsekwentne korzystanie z elementów cyzelowanych latami, Naraka to maksymalna samowolka. Francuzi opisują swoją muzykę jako nowoczesny metal i trzeba przyznać, że to dobre określenie jak na ten gar, w którym gotują się najróżniejsze inspiracje. Znajdziecie tu dynamiczne strzały na styku death i thrash metalu, do tego furiacki black metal, a na deser symfoniczne aranżacje użyte z należytym rozsądkiem. W dodatku ich zeszłoroczny debiut miksował Logan Mader - ten sam, który zasłynął przed laty jako gitarzysta Machine Head.
            
Zagrają:
ALCEST (Francja) post-metal, shoegaze, black metal
+
Naraka (Francja) death metal, modern metal:
              
Kiedy: 11 października (wtorek) 2022
Gdzie: Kraków @ Kamienna12 (hala Hype Park), ul. Kamienna 12
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
140_mag_baner3.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4223131
DzisiajDzisiaj211
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2266
Ten miesiącTen miesiąc13412
WszystkieWszystkie4223131
3.93.74.25