Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Gitarzysta Marcin Pająk powrócił z piątym albumem studyjnym "The Maze"

                     
marcin pajak 16gb mMieszkający w Wielkiej Brytanii polski prog-rockowy gitarzysta Marcin Pająk nie zwalnia tempa i właśnie wydał już piąty studyjny album – tym razem zatytułowany „The Maze”. Płytę promuje klip „This Bird”: https://youtu.be/aIxxzv_UAjE
                          
„The Maze” zabiera nas w prawie godzinną podróż, która pokazuje dzień naszego bohatera od wschodu słońca aż do jego zachodu. Jest to opowieść o labiryncie, do którego sami wymurowaliśmy sobie ściany, a sam tytuł jest metaforą do naszego życia i szukania drogi wyjścia poza granice, które zostały nam przekazane podczas naszego dotychczasowego życia. Nasz bohater rozpoczyna swój dzień od wschodu słońca, po którym w utworze tytułowym zaczyna wędrówkę w głąb swoich przemyśleń i zaczyna szukać sposobu, żeby wyjrzeć poza granice muru. Utwór „This Bird” to walka naszego bohatera z samym sobą, co jest w tym utworze porównane do ptaka zamkniętego w klatce. „Light Beam” to pierwszy promień światła, ku któremu rusza nasz bohater. „Dead Silence” opowiada o jego pierwszym znalezieniu wyjścia z labiryntu. „Islands” to miejsce poza labiryntem, które od czasu do czasu udaje mu się znaleźć. Niestety nie trwa to długo i nasz bohater znów wpada do labiryntu, gdzie możemy się dowiedzieć, że na jego mury składają się przeżycia z przeszłości. „Getting Out Of The Maze” to ucieczka z labiryntu i moment wytchnienia. Album kończy się zachodem słońca.
                       
„The Maze” zabiera nas w podróż z wieloma zwrotami akcji, chwilami wytchnienia i nagłymi zmianami nastrojów. Na płycie zagrał na gitarach i zaśpiewał Marcin Pająk. Piotr Sitkowski zagrał na instrumentach klawiszowych, Wiktor Świerczek - na saksofonie, Wojciech Gulis był odpowiedzialny za linie basowe. Piotr V. Gawlik zagrał na perkusji a za perkusjonalia odpowiadał Marek Smok Rajss.
                       
Marcin Pająk w wieku 17 lat rozpoczął muzyczną edukację w lokalnej szkółce Yamaha w Skarżysku-Kamiennej. Grał na gitarze w kilku projektach - m.in. w heavy metalowym zespole Stone Heads, po czym w roku 2004 wyjechał do Londynu, gdzie wraz z perkusistą Tomaszem Faustusem założył nowy projekt Out of Heaven.
                       
Tuż po nagraniu materiału na pierwsza płytę, zespól nieoczekiwanie rozpadł się i Marcin dołączył do grupy Schist, która w 2009 roku nagrała płytę zatytułowaną "Tribulation". W 2011 roku, kiedy Schist zawiesił swoja działalność. Marcin dołączył wówczas  do reaktywowanego w Londynie znanego wcześniej w Polsce zespołu Thetragon oraz rozpoczął swój solowy projekt o nazwie Marcin Pajak. Ma na koncie pięć albumów studyjnych i jeden koncertowy "Last Day In Poland".
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4223135
DzisiajDzisiaj214
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2269
Ten miesiącTen miesiąc13415
WszystkieWszystkie4223135
3.93.74.25