Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Mr. Pollack w Metal Mind Productions!

mrpollack m
 
Koncertowali już w Chinach, USA, Niemczech, Belgii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do fanów grupy zalicza się m.in. Nigel Kennedy i Grzegorz Skawiński, a sami muzycy uznani zostali za najlepszych instrumentalistów w swoich kategoriach - "Paganini Gitary" tak o Jacku Polaku mówią media, a perkusista Grzegorz Polak był laureatem licznych konkursów i podsumowań.
Grupa Mr. Pollack podpisała właśnie kontrakt z Metal Mind Productions, czego efektem będzie wydanie 13 kwietnia płyty "Black Hawk" !
 
"Metal Mind Productions jest w tej chwili jedyną wytwórnią płytową, która w Polsce wydaje i promuje rasowe granie i dlatego współpraca z taką firmą jest dla nas bardzo satysfakcjonująca" - komentuje Jacek Polak i dalej opowiada już o albumie - "Płyta 'Black Hawk' powstawała kilka ładnych lat, podczas których jednocześnie budowaliśmy nasze własne studio nagraniowe Polak Bros Studio, ale w końcu się udało... powstało i studio i płyta. W Mielcu, gdzie mieszkamy, znajduje się fabryka znanych na świecie helikopterów firmy Sikorsky Aircraft o nazwie Black Hawk, a że latają nam często nad domem, napisaliśmy o nich pieśń o tym właśnie tytule. Reszta płyty ma trochę inną, bardziej refleksyjną i duchową tematykę." Muzyk mówi również o koncertowych planach na najbliższą przyszłość - "Dowiedzieliśmy się kilka dni temu,że mamy trochę fanów w USA i kilka osób za Oceanem i w Polsce już zaangażowało się w organizację naszych koncertów w Nowym Jorku tego lata! Mamy też sygnały od poważnej agencji promocyjnej z USA, że chętnie nawiążą z nami współpracę, więc trzymamy kciuki!"
 
Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bas), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali pierwszą płytę "QŃ". Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka albumów, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utworym.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Krążek ten cieszył się dużą popularnością, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem (Grzegorz Turnau), Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). Płyta "Black Hawk" była już promowana na trasie koncertowej w Chinach. Na krążku gościnnie pojawił się Grzegorz Skawiński, a całość  zapowiada znakomity teledysk "Black Hawk", zdobywca drugiej nagrody na festiwalu teledysków w Barcelonie.
 
Mr. Pollack – Black Hawk
Lista utworów:
1. Black Hawk Mielec Rock
2. Stand Up and Run
3. The Plan B
4. Socrates
5. The Wheel of Life
6. Gold and Money
7. I Know You
8. The Power and the Glory
9. Sunday Track
Bonusy:
10. Black Hawk Mielec Song
11. Jak Skała
12. Plan
13. Sokrates
14. Koło Życia
 
Mr. Pollack – strony oficjalne:
rightslider_003.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png

Goście

5115762
DzisiajDzisiaj1594
WczorajWczoraj815
Ten tydzieńTen tydzień5345
Ten miesiącTen miesiąc49482
WszystkieWszystkie5115762
3.239.95.36