Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

Skowyt - ostatni festiwal w Gdańsku

                      
skowytgb m“Robimy imprezę z myślą, żeby miała taki wręcz biblijny impet. Że zespoły grają, jest głośno, setki osób skaczą a potem rozstępuje się ziemia i wszystko zalewają fale morza.” mówi organizator. A jeśli tak się nie stanie? “To nawet lepiej: wrócimy za rok i spróbujemy jeszcze mocniej.” Skowyt po raz pierwszy zabrzmiał jesienią 2021 roku w gdyńskim Uchu. Wtedy w czterech głowach pojawił się pomysł metalowej imprezy z rozmachem godnym legendarnych czasów około 2010 roku.
                             
Wtedy trzon ciężkiego grania spotykał się na Gdyńskiej scenie, a portowa dzielnica wypełniała się ludźmi w czarnych ciuchach.
                    
Mimo wciąż świeżego wspomnienia obostrzeń, w zeszłym roku Ucho zapełniło się, a wieść o świetnych koncertach poniosła się po Trójmieście. Występy sic!, Mound, aleph, Source of Mary, Nadihr pokazały, że podczas pandemii Trójmiejska scena, zamiast obumrzeć, urosła w siłę.
                        
“Skowyt zorganizowali muzycy dla muzyków. Moc Skowytu wynika z tej oddolności i wspólnoty, że to nie jest relacja jak między zamawiającym i wykonawcą. My robimy to z pasją, zespoły to czują i odwzajemniają tę pasję. Efekt kuli śnieżnej”
                           
Po udanej pierwszej edycji Jan, Michał, Łukasz i Maciek (odpowiednio Mound, Nadihr, Source of Mary i aleph ?) z wykonawców stali się organizatorami kolejnej odsłony: Skowyt Fest 22 to, nomen omen, podwójna dawka pisku w uszach i bólu w karku. W weekend listopadowego nowiu w Gdańskim Bunkrze wystąpi 10 zespołów:
                     
SAUTRUS (Trójmiasto) (psychedelic rock)
IT FOLLOWS (Poznań) (post grunge)
SOMA (Trójmiasto) (metal)
BODY PACKAGE (Opole) (post rock/metal)
HEGEMONE (Poznań) (post metal)
LESHY (Płock) (post doom)
SATYA (Trójmiasto) (nu metal)
RAVNA (Trójmiasto) (doom black/death)
DEATHSPAWN (Trójmiasto) (tech death)
DIATOM (Trójmiasto) (prog rock/metal)
                     
“Starannie wybieraliśmy wykonawców i jesteśmy zadowoleni z takiego składu. Każdy z tych zespołów ma na koncie świeżą płytę, singiel, albo przynajmniej dobrze przyjęty sezon koncertów. Faktycznie może się zdarzyć piękny kataklizm” żartują organizatorzy.
                       
Kiedy: 26-27 listopada 2022
Gdzie: Gdańsk, Klub Bunkier
Bilety 1 dzień: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Bilety 2 dni: 100 zł – przedsprzedaż, 130 zł– w dniu koncertu
Organizator: Space Out Production
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4897058
DzisiajDzisiaj1326
WczorajWczoraj1026
Ten tydzieńTen tydzień2352
Ten miesiącTen miesiąc40713
WszystkieWszystkie4897058
3.235.145.108