Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

21 października miała miejsce premiera EP-ki "Przeklęte Wody" zespołu Wij

                  
wij adam grygierzecgzr m"Przeklęte Wody" to trzy nowe, autorskie kompozycje i cover. Poza znanym już jako singiel utworem "Narwal", będącym opowieścią o haniebnej XVIII-wiecznej tradycji pozyskiwania na handel rogów narwali, które harpunnicy sprzedawali jako rogi jednorożców uważane wówczas za panaceum na choroby, na EP-ce "Przeklęte Wody" są dwa nowe utwory: "Jutra nie ma" - hymn bachanaliów końca świata oraz ciężki i smolisty jak magiczny olej napędowy "Metabunkier’.
Czwartym utworem jest "Wilczy Nów", to cover "Wolf Moon" zespołu Type O Negative w polskim tłumaczeniu wokalistki, w którym krew miesięczna uniesiona jest do rangi fetyszu. 
                  
Wydawcą jest Piranha Music. Nagrania zrealizował i zmiksował Haldor Grunberg (Satanic Audio). Linie wokalne nagrał Marcin Klimczak (Moustache Ministry). Oprawę graficzną EP-ki przygotował Maurycy Gomulicki, zdjęcia Piotr Franaszczuk.
                   
W 2021 roku Wij zadebiutował płytą "Dziwidło", dzięki której zespół zyskał sobie miano nadziei na scenie rockowej i metalowej. Wiele pochlebnych recenzji oraz świetne występy na żywo (w tym ostatni na festiwalu Summer Dying Loud) przyciągają coraz więcej słuchaczy. Teraz zespół kontynuuje swoje dzieło, wydając EP-kę zatytułowaną "Przeklęte Wody". Zwiastuje ona drugą płytę zespołu, której spodziewać się można w przyszłym roku.
                       
Wij:
Tuja Szmaragd - wokal i teksty,
Palec - gitara barytonowa
Miko – perkusja
                 
Wij "Przeklęte Wody"
Premiera: 21 października
Wydawca: Piranha Music
                  
Posłuchaj całego albumu:
                     
Zamów CD:
                        
Posłuchaj singla "Narwal":
                       
Linki:
Przedsprzedaż: www.piranha-music.com
142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4223090
DzisiajDzisiaj169
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2224
Ten miesiącTen miesiąc13370
WszystkieWszystkie4223090
3.93.74.25