Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 86sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

evildeadnt m

steel fest 2023 m

blind guardian plakatnwpskx m

Helicon Metal Festival III 25.03.2023, Remont, Warszawa

                     
helicon metal festival iiibs mPo raz pierwszy w Polsce pojawi się Atlantean Kodex, podobnie jak Smoulder. Grał za to Venator, ale nie na Helicon Metal Festival. Grał również, ale tak dawno, że nikt nie pamięta - Evangelist - spadkobiercy Candlemass i Manilla Road. To będzie ich drugi koncert we własnym kraju. Na dokładkę świetny, szykujący się do wydania powrotnej płyty, wiekowy już Mayhayron i mniej wiekowy Shadow Warrior, który chyba też szykuje się powoli do czegoś nowego.
                 
Autorem grafiki jest Krzysztof Brynecki. A plakat miał nawiązywać do klasyki heavy metalu, czyli okładek m.in. Manowar i innych gigantów, a także przywoływać skojarzenia z Conanem i tematyką fantasy. Chcieliśmy także, aby była to kontynuacja stylu z poprzednich plakatów, które zdobił podobny wojownik. Będzie się on pojawiał także w kolejnych latach jako festiwalowa maskotka.
               
Garść dodatkowych informacji:
                      
Będą festiwalowe koszulki. Podoba się Wam grafika z plakatu? No to na koszulkach będzie prawie to samo, tylko że... piękne panie nie będą ubrane ??
                   
Atlantean Kodex i Venator (a być może i Smoulder), będą w Warszawie już dzień przed festiwalem, więc postaramy się zorganizować "before party", czyli spotkanie zespołów z fanami na przybicie piątek, zebranie podpisów, strzelenie fotek, wypicie wspólnego piwka etc.
                  
Myślimy już o kolejnej edycji festiwalu na marzec 2024. Pojawiły się konkretne pomysły na zagranicznego headlinera i co-headlinera. Będziemy czynić starania, żeby w dniu festiwalu nr 3 już coś ogłosić. Jakieś pomysły?
                    
Pierwotne założenie tej edycji było takie, aby zaprosić 7 zespołów, chociaż na edycjach dotychczasowych było ich 6. Doszliśmy jednak do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie dać pograć nieco dłużej sześciu zespołom, niż upychać na siłę więcej kosztem krótszych setów.
                  
In Helicon We Trust
                  
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4450300
DzisiajDzisiaj317
WczorajWczoraj1496
Ten tydzieńTen tydzień8239
Ten miesiącTen miesiąc15942
WszystkieWszystkie4450300
3.233.219.103