Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vdgg plakat nowe daty m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

Jarocin w nowym miejscu i wydaniu! Znamy już pierwszych artystów!

jarocin2015 mVoo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors i Curly Heads to pierwsze gwiazdy Jarocin Festiwal 2015, który w tym roku odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, do których eliminacje przeprowadzone zostaną w pięciu miastach w Polsce. To nowość i olbrzymia zmiana w stosunku do lat poprzednich. Dzięki temu festiwal w Jarocinie ponownie powinien stać się prawdziwą szansą dla młodych wykonawców. Tegoroczna impreza zostanie przygotowana w nowym miejscu. Dzięki temu ma zyskać rozmach organizacyjny.

W tym roku Jarocin Festiwal będzie organizowany przez agencję Prestige MJM, która w tym zakresie współpracować będzie z samorządem jarocińskim oraz Spichlerzem Polskiego Rocka. Partnerem imprezy zostało Rock Radio.

Znamy już pierwszych artystów, którzy wystąpią w Jarocinie. Wiadomo, że koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. Ważnym punktem występu będą pozycje z najnowszej płyty "Dobry wieczór". W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się także specjalni goście. Jednym z nich będzie Alim Quasimov, który jest uważany za mistrza mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu. Pieśń "Gdybym", którą zespół zawarł na najnowszej płycie powstała właśnie przy udziale Quasimova i jego córki Fargany. To prawdziwa "perła" najnowszej produkcji Voo Voo. Pochodzący z Azerbejdżanu muzyk nie będzie jednak jedynym gościem. W Jarocinie utwory z legendarnym polskim zespołem będą wykonywać także: Lech Janerka oraz Dawid Podsiadło.

Poza tym, na scenie pojawią się takie zespoły jak: Big Cyc, Tymon & Transistors, Curly Heads (laureat Jarocin Festiwal 2012) i Lao Che. Pretekstem do występu grupy Big Cyc będzie album "Zadzwońcie po milicję", który został wydany z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Na płycie znalazło się 11 utworów należących do niezależnych i nieistniejących już kapel podziemia alternatywnego z przełomu lat 1982-89. To właśnie te nagrania będą jednym z głównych punktów występu zespołu w Jarocinie. Nie zabraknie jednak także największych hitów z innych okresów działalności grupy. - Właśnie sobie uświadomiłem, że dokładnie 30 lat temu zostałem laureatem Jarocina wraz z zespołem Rokosz. Rok wcześniej występowałem tam na dużej scenie. Trzy dekady to szmat czasu. Ten festiwal przez całe moje muzyczne życie gdzieś się przewijał w różny sposób. W tym roku znowu wystąpimy i to będzie wielki powrót do macierzy – zauważył lider zespołu Big Cyc, Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak. 

Warto podkreślić, że w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w nowym miejscu.

- Tereny zostały już wydzierżawione. Dzięki temu będziemy mogli postawić dwie sceny oferując bogatszy program artystyczny. Stworzymy też lepsze zaplecze dla uczestników festiwalu – podkreślił Janusz Stefański z Prestige MJM.

Festiwal czeka w tym roku wiele zmian. Jedna z bardziej istotnych będzie dotyczyć Jarocińskich Rytmów Młodych, które są szansą na zaistnienie dla mniej znanych wykonawców. Przegląd zespołów zostanie zorganizowany na zdecydowanie większą skalę niż to miało miejsce w latach poprzednich. Wszystko potrwa kilka miesięcy. 

- W ostatnich latach konkurs był marginalizowany. Młodzi artyści byli dodatkiem do występów legend, a zawsze w Jarocinie proporcje były odwrócone. To było miejsce debiutów, gdzie zespoły mogły się pokazać. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że czasy się zmieniły i dziś możliwości na zaistnienie jest znacznie więcej. My chcemy jednak, żeby ci młodzi mieli kontakt z zespołami, które przyjeżdżają do nas jako gwiazdy. Przeprowadzone badania pokazują, że uczestnicy festiwalu uważają Jarocińskie Rytmy Młodych za bardzo ważny punkt imprezy – wyjaśnił Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Tegoroczne Jarocińskie Rytmy Młodych zostaną przeprowadzone w trzech etapach. Pierwszy potrwa od 1 do 15 kwietnia. W tym czasie wykonawcy będą mogli nadsyłać nagrania. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do eliminacji regionalnych. Drugą częścią przeglądu będą przesłuchania w formie koncertów w pięciu miastach w Polsce: Rudzie Śląskiej, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Goleniowie. Odbędą się one na przełomie kwietnia i maja. Na każde miasto będzie przypadać 12 zespołów. Z każdej eliminacji regionalnej zostanie wyłoniona trójka półfinalistów, którzy wystąpią w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Ośmiu najlepszych z tego etapu zagra później na dużej scenie podczas festiwalu. Organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.

- Mocno zaangażujemy się w promocję Jarocińskich Rytmów Młodych. To zawsze był bowiem wyróżnik tego festiwalu – podsumował Mikołaj Lizut, dyrektor programowy Rock Radia.

Jarocin 2015 ma żyć muzyką także za sprawą imprez festiwalowych. W związku z tym odbędzie się bardzo wiele spotkań z artystami, którzy będą gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu, czy też z autorami i bohaterami książek. W tym przypadku ważną rolę odegra Spichlerz Polskiego Rocka.

- To będzie miejsce spotkań fanów z ludźmi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia na temat Jarocina, jego tradycji i tego co będzie z nim związane obecnie – zapewnił Marek Kurzawa z Prestige MJM.

- Spichlerz Polskiego Rocka to jedyne takie miejsce, gdzie można zapoznać się z ponad 50-letnią historią muzyki rockowej w Polsce i zobaczyć dlaczego tak ważną rolę odegrał w tym wszystkim właśnie Jarocin i jak nasz festiwal oddziaływał na polską rzeczywistość – dodał Sebastian Pluta, dyrektor muzeum w Jarocinie.

Karnety na tegoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 kwietnia o godzinie 10:00. Do końca kwietnia będzie je można nabywać za 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju. 

Oni wystąpią na Jarocin Festiwal 2015

Voo Voo – zespół założony w 1985 roku przez Wojciecha Waglewskiego. Od początku był uważany za kontynuację rozpoznawalnej grupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W tej chwili tworzony przez czołowych polskich muzyków, którzy na co dzień mocno są związani z rockiem i jazzem. Grupa doskonale łączy różne gatunki muzyczne i może pochwalić się ogromnym dorobkiem – do tej pory nagrała łącznie 35 albumów. W Jarocinie wystąpi z okazji 30-lecia działalności i zaśpiewa swoje największe utwory. Ważnym punktem programu będzie drugie w historii wykonanie na żywo piosenek pochodzących z płyty "Dobry wieczór". Na scenie pojawią się także goście specjalni – pochodzący z Azerbejdżanu Alim Quasimov, a także Lech Janerka i Dawid Podsiadło.

Big Cyc – zespół powstał w 1988 roku w Łodzi. Został założony przez byłych muzyków grupy Rokosz (laureat Jarocina 1985) Jacka Jędrzejaka, Jarosława Lisa  i Romana Lechowicza, do których dołączył Krzysztof Skiba. Twórczość muzyków bardzo często odnosiła się do sytuacji społeczno – politycznej w kraju. Tak było zarówno na początku działalności, kiedy powstawały hity "Berlin Zachodni", czy "Ballada o smutnym skinie", jak i w późniejszych etapach. Muzycy prześmiewczo, ale i gorzko komentowali otaczający ich świat. Zauważali nowe, negatywne zjawiska: rosnące różnice majątkowe w społeczeństwie, klerykalizm czy narkomanię. W 1996 roku Big Cyc wydał płytę „Z gitarą wśród zwierząt", która zawierała największy przebój w historii grupy – “Makumbę”. Na kolejnych płytach "Zmień z nami płeć", "Moherowe berety", "Szambo i perfumeria" komentowali w sposób bezkompromisowy Polską rzeczywistość. Tym razem pretekstem do występu zespołu podczas Jarocin Festiwal będzie płyta "Zadzwońcie po milicję", która została wydana z okazji 30-lecia wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Utwory pochodzące z tej produkcji będą stanowić ważny punkt występu. Nie zabraknie największych hitów z innych okresów działalności Big Cyc'a.

Tymon & The Transistors – zespół założony w 2002 roku przez Tymona Tymańskiego podczas Przystanku Olecko. Charakteryzują go bardzo żywiołowe i widowiskowe występy na żywo. W muzyce grupy dominuje rock and roll, który jest utrzymany w bardzo rozmaitej i różnorodnej stylistyce. Twórczość opiera się z jednej strony na wcześniejszych dokonaniach Tymańskiego, kiedy ten występował jeszcze w takich zespołach jak: Kury, Trupy, Czan, czy Poganie. Nie brakuje jednak również zupełnie nowych kompozycji, za które muzycy byli często nagradzani. Wystarczy przypomnieć, że za kompozycje do "Wesela" Tymański został wyróżniony nagrodą Akademii Filmowej Orzeł 2003 oraz Złotą Kaczką czasopisma „Film”.

Curly Heads – polski zespół wykonujący rocka alternatywnego. Grupa na scenie muzycznej funkcjonuje od 5 lat. Jej działalność rozpoczęła się w Dąbrowie Górniczej. Najbardziej rozpoznawalną postacią formacji jest wokalista Dawid Podsiadło, który jeszcze większe sukcesy odnosi jako solista. Grupa ma jak na razie w swoim dorobku jeden album studyjny. Płyta "Ruby Dress Skinny Dog" ukazała się 21 października 2014 roku i uzyskała status złotej. Rok później była nominowana do Fryderyka w kategorii "Album roku rock".

Lao Che – nazwa pochodzi od jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Zespół rozpoczynał działalność w 1999 roku w Płocku, a debiutancką płytę "Gusła" wydał trzy lata później. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w 2005 roku za sprawą albumu "Powstanie Warszawskie", który zyskał ogromną popularność. Słuchacze Trzeciego Programu Polskiego Radia uznali tę płytę za najlepszą w 2005 roku. Później muzycy pojechali na Przystanek Woodstock i otrzymali "Złotego Bączka", który przyznawany jest przez publiczność festiwalu. Największy sukces grupy przyszedł w 2008 roku wraz z płytą "Gospel", która odniosła olbrzymi sukces komercyjny i szybko pokryła się platyną. Zespół w trakcie 16 lat swojej działalności był wiele razy nagradzany za propagowanie polskiej kultury i historii. 17 kwietnia 2009 roku muzycy otrzymali nagrodę "Gwarancja Kultury", przyznaną przez TVP Kultura. 30 lipca 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ich natomiast Srebrnym Krzyżem Zasługi. Prezydent uhonorował Lao Che za „zasługi na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego".

143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png 141_baner158x600.gif 140_fatum-158x600-singiel.png 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

3891245
DzisiajDzisiaj267
WczorajWczoraj502
Ten tydzieńTen tydzień2152
Ten miesiącTen miesiąc18946
WszystkieWszystkie3891245
18.207.132.226