Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 86sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

thefairyfolktour-plakatinternet m

gogopenguin poster m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

evildeadnt m

steel fest 2023 m

blind guardian plakatnwpskx m

Grupa Oikoumen wydała debiutancki album

                       
okoumenbbc mOikoumen powstał w 2017 roku z Elie Veux jako kompozytorem i gitarzystą oraz Laurą Mazard jako wokalistką i autorką tekstów. Następnie do składu dołączył Yael Febvray (bas, syntezatory). Będąc pod wpływem takich zespołów jak Nightwish, Stratovarius i Within Temptation, w 2020 roku zespół wydał pierwszą EP-kę zatytułowaną “Oikoumen”. Po wydaniu singla “The Green Queen” i pisaniem muzyki na debiutancki album “Dystopia”, zespół postanowił iść w kierunku bardziej brutalnej i progresywnej estetyki. Słowa, którymi można podsumować album, to: szczery, ostry, zwarty, niespokojny, a czasem jednoczący i potężny.
                      
Debiutancki album zatytułowany “Dystopia” ukazał się 4 listopada 2022 roku. Perkusję nagrał muzyk sesyjny - Clément Denys z zespołu Fractal Universe (technical death metal). Muzykę zmiksował i zmasterował Flavien Morel (Fractal Universe, Deficiency). Okładkę i logo zespołu wykonał Chromatorium (ACOD, When Reasons Collapse). Album jest dostępny do odsłuchu na wszystkich głównych platformach streamingowych oraz jako CD za pośrednictwem BigCartel.
                        
Komentarz zespołu odnośnie płyty: “Dystopia to album koncepcyjny o niepokoju generowanym przez wiadomości ze świata. Oczywiście jest wiele piosenek o kwestiach ekologicznych, ale poruszają one również kwestie społeczne i ludzkie. Początek albumu jest napisany pesymistyczną atmosferą, a na końcu przechodzi w bardziej pozytywne utwory, więc możemy zakończyć na nadziei.
Muzycznie jest bardziej inspirowany metalem progresywnym niż symfonicznym: riffy są złożone i rytmiczne, jest wiele różnych partii, śpiew jest melodyjny, ale staramy się przełamać melodie itp."
                
Oikoumen - The Green Queen
              
Tracklista:
                  
Dystopia
Insidious
Slaughterhouse
Blood Ores
Contamination
Burnout
Green Warriors
Five Elements
Amandla
Utopia
              
Line-up:
                  
Elie Veux - gitara, kompozytor
Laura Mazard - wokal, teksty
Yael Febvray - bas, programowanie syntezatorów
Clément Denys - perkusja (muzyk sesyjny)
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4436404
DzisiajDzisiaj508
WczorajWczoraj1538
Ten tydzieńTen tydzień9020
Ten miesiącTen miesiąc2046
WszystkieWszystkie4436404
3.230.152.133