Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

epicaposterz m

wardruna poster b

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Kolejni polscy artyści dołączają do składu Jarocin Festiwal 2015

trupiaczaszka m
 
Ekstremalna muzyka z apokaliptycznymi tekstami Tomasza Budzyńskiego, zadziorni i rockowi sceniczni wyjadacze oraz wokalista o niepowtarzalnej barwie głosu. Budzy i Trupia Czaszka, zespół Mama Selita oraz Skubas to kolejni polscy wykonawcy, którzy zagrają podczas Jarocin Festiwal 2015.
 
 
Budzy i Trupia Czaszka
To projekt, który powstał w 2004 roku z inicjatywy Tomka Budzyńskiego, wokalisty znanego przede wszystkim z zespołów Armia, Siekiera czy 2Tm2,3. Na początku pojawił się pomysł, by stworzyć muzykę do słów barokowego poety i jezuity, ks. Józefa Baki. Tak powstał pierwszy album tego projektu, zatytułowany „Uwagi Józefa Baki”, który był połączeniem ostrej punkowej muzyki z turpistycznymi tekstami. Na kolejną płytę musieliśmy czekać dziewięć kolejnych lat. W październiku 2009 roku ukazał się drugi krążek, zatytułowany „Mor”.
- Każdy z tych projektów, w których uczestniczę dotyczy trochę innej muzyki. Trupia Czaszka to projekt muzyki dość ekstremalnej, którą od czasu do czasu chce mi się nagrywać i wykonywać. Jest o wiele ostrzejszym zespołem niż Siekiera, a także przekaz jest zupełnie inny – mówi Tomek Budzyński, który nie kryje zadowolenia, że z Trupią Czaszką będzie mógł wystąpić na festiwalu.
- Ja w Jarocinie debiutowałem jako muzyk i dla mnie to miejsce jest bardzo ważne – podkreśla.
Podczas koncertu projektu Budzy i Trupia Czaszka usłyszymy głównie repertuar z płyty „Mor”.
 
Mama Selita
Znani są z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Zagrali już kilkaset koncertów w Polsce i kilka za granicą. Grupa Mama Selita łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzyką, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Na swoim koncie mają dwie płyty: „3,2,1…! ” oraz „Materialiści”. Szybko podbili nie tylko serca fanów, ale i krytyków.
Marcin Flint z portalu Interia.pl tak pisał o nowym krążku zespołu: „…ewolucję należy docenić. Motyw przeobrażenia z chłopca w mężczyznę nie bez podstaw wydaje się w tekstach motywem przewodnim. Ładnie ta Mama Selita dojrzewa".
Według samych artystów, "Materialiści" to płyta intensywna, rockowa, zadziorna.
- To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań – mówili o płycie członkowie zespołu Mama Selita.
 
Skubas
To artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek. W solowym dorobku ma dwa udane albumy: "Wilczełyko" (2012) oraz "Brzask" (2014). Na koncie ma dwie nominacje do Fryderyków 2013, kilkadziesiąt zagranych koncertów i udział w największych polskich festiwalach.
- Festiwal w Jarocinie to impreza o pewnej tradycji i bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę mógł na nim wystąpić - mówi Skubas.
Artysta zdradza, że podczas festiwalowego koncertu pojawi się przede wszystkim materiał z albumu "Brzask". - Ale będą też utwory z płyty „Wilczełyko”, który bardzo przyjemnie nam się gra na koncertach - dodaje.
O trzecim albumie Skubas myśli, ale nie ma jeszcze konkretnych planów.
- Wydawanie płyt to nie wyścigi. Nie ma sensu pracować pod presją. Fajnie byłoby wydać nowy album w 2016 roku, ale chcę podejść do tego bardzo odpowiedzialnie - podkreśla artysta.
 
Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17-19 lipca.
Karnety na tegoroczny festiwal do końca kwietnia kosztują 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju. 
 
 Wcześniej ogłoszeni artyści:
Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors i Curly Heads. 
129_evangelist_banner158x600px.jpg 131_ot1020.gif 121_axe_crazy_baner.gif 120_slider_ot.gif

Goście

3583094
DzisiajDzisiaj11
WczorajWczoraj236
Ten tydzieńTen tydzień1018
Ten miesiącTen miesiąc1018
WszystkieWszystkie3583094
18.210.12.229