Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

Peace, The Wytches i Thomston dołączyli do grona wykonawców IV edycji Soundrive Fest!

 
W poniedziałek 20 kwietnia, w sieci pojawiły się komiksy, w których zamieszczone były nazwy kolejnych artystów nadchodzącej edycji gdańskiego festiwalu Soundrive Fest, która odbędzie się w dniach 3-5 września 2015.
Pierwsze ogłoszenie wykonawców odbyło się za pomocą rebusów, następnie były krzyżówki. Tym razem organizatorzy Soundrive Fest postawili na… komiks.
Komiksy, nawiązujące do znanych realizacji kinowych i telewizyjnych („Ojciec Chrzestny”, „W pustyni i w puszczy”, „007 zgłoś się”), pojawiły się na łamach portali patronujących wydarzeniu – Outrave, Nowe Idzie Od Morza oraz Fuck You Hipsters. To właśnie wśród komiksowych dialogów umiejscowione były nazwy kolejnych wykonawców 4. edycji gdańskiego święta muzyki alternatywnej. Internauci, którzy jako pierwsi odnaleźli nazwy mieli szansę wygrać karnety na festiwal.
Tego samego dnia o godzinie 19.00 na antenie Radia Gdańsk Arkadiusz Hronowski – pomysłodawca festiwalu, nominowany niedawno do nagrody Sztormy Trójmiasta w kategorii człowiek roku, oficjalnie potwierdził nazwy zespołów na antenie Radia Gdańsk. Do tego grona dołączyli: Thomston, osiemnastoletni artysta pochodzący z Nowej Zelandii, tworzący muzykę z nurtu electro-r’n’b, w którego utworach czuć wyraźną inspirację twórczością Jamiego Woona czy James’a Blake’a, Peace, energiczny zespół z Midlands w UK, poruszający się w klimatach indie-rockowych oraz The Wytches,  trzyosobowa brytyjska kapela, której przepojony pesymizmem rock przywodzi na myśl taką legendę jak Velvet Underground.
 
Line up 2015:
Peace, Temples, Drenge, Glass Animals, The Wytches, East India Youth, All We Are, Thomston Gengahr
Karnety 3 dniowe w cenie 100zł już w sprzedaży!
 
O festiwalu:
Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące zespoły z całego świata, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej.
Podczas poprzednich edycji na dwóch scenach B90 pojawiły się takie formacje jak: Austra, Iamamiwhoami, Islet, Samaris, Baths, Unknown Mortal Ochestra, King Khan & The Shrines,
The Soft Moon, Connan Mockasin, Turbowolf, Toy i wielu innych.
W 2014 r. nie zabrakło także polskich obiecujących wykonawców. Podczas Polskiego Dnia można było usłyszeć 12 polskich kapel m.in.: Daniel Spaleniak,  Bobby The Unicorn, The Saturday Tea, The Freuders, Straight Jack Cat czy Young Stadium Club.
 
Już po roku istnienia festiwal zdobył pierwszą prestiżową nominację jako Wydarzenie Roku w plebiscycie Nocne Marki miesięcznika Aktivist. Kilka dni po zakończeniu trzeciej edycji w 2014 roku wydarzenie zostało nominowane w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch Trójmiasta. Gdański festiwal został także ogłoszony jako jedno z TOP 10 wydarzeń według Gazety Wyborczej. Otrzymał także nominację w kategorii Festiwal Roku portali So!Music oraz Musicis. Od 2013 r. Soundrive Fest odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej– B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 1,5 roku nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem.
 Więcej informacji na:
139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg

Goście

4657279
DzisiajDzisiaj97
WczorajWczoraj2983
Ten tydzieńTen tydzień7461
Ten miesiącTen miesiąc51598
WszystkieWszystkie4657279
44.201.72.250