Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 83sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

 

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

Venom i Vader na trzech koncertach w Polsce!

 
VENOM Inc. (Abbadon, Mantas, Demolution Man) oraz VADER 'Before The Age Of Chaos' na wspólnej trasie w październiku w Polsce.  Członkowie Venom - gitarzysta Jeff "Mantas" Dunn, perkusista Anthony "Abaddon" Bray oraz basista i wokalista Tony "Demolition Man" Dolan - ponownie połączyli siły w projekcie pod szyldem Venom Inc. Muzycy ruszyli w trasę koncertową z repertuarem Venom, zamierzają także nagrać nowy album.
Natomiast Vader zaprezentuje specjalny materiał koncertowy zatytułowany 'Before The Age Of Chaos’ (Zanim nastała Era Chaosu). W ramach setu będzie można usłyszeć utwory z pierwszych nieoficjalnych wydawnictw jak Necrolust”(1989), „Morbid Reich”(1990) oraz kultowe utwory z początkowego okresu zespołu. Ten archiwalny set będzie można usłyszeć z okazji reedycji wczesnych wydawnictw Vadera. Jako suport zaprezentuje się angielski DIVINE CHAOS.  Koncerty odbędą się 8.10 Proxima – Warszawa, 9.10 Parlament – Gdańsk, 11.10 Alibi – Wrocław. Bilety w cenie 79zł już w sprzedaży na http://pwevents.pl/pl/bilety.html
 
VENOM
VADER
DIVINE CHAOS (support)
 ***
8.10 Proxima/Warszawa
dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet, Eventim, pwevents.pl, klub Proxima
 ***
9.10 Parlament/Gdańsk
Bilety: 79 (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,251.html )/89/99 dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet,
Eventim, pwevents.pl, klub Parlament, punkt Lotto (CH Manhattan)
*** 
11.10 Alibi/Wrocław
Bilety: 79 (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,252.html )/89/99 dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet,
Eventim, pwevents.pl, klub Alibi, Rocky Shop (DH Feniks)
***
 
Venom powstał w 1979 roku w Wielkiej Brytanii, w jego skład weszli muzycy z trzech innych zespołów: Guillotine, Oberon i Dwarf Star. Na początku grupa funkcjonowała jako kwartet z Cronosem na basie, Mantasem na gitarze, Abaddonem na perkusji i Clive'em "Jesus Christ" Archerem na wokalu. W kwietniu 1980 roku kapela nagrała swoje pierwsze utwory: "Angel Dust", "Raise the Dead" i "Red Light Fever". Wkrótce potem Clive Archer odszedł i od tego czasu Venom działał jako trio.
Cronos, Mantas i Abaddon nagrali w trójkę najważniejsze albumy Venom - "Welcome to Hell", "Black Metal", "At War with Satan" - i już nie tak popularny "Possessed".
Vader  to grupa, która aktywnie współtworzyła polską scenę ekstremalną od połowy lat 80. ub. wieku i jedyna działająca od trzydziestu lat nieprzerwanie. Jest to też zespół, który przełamał żelazną kurtynę ‘najlepiej sprzedającą się death metalową taśmą demo’ ‘Morbid Reich i z powodzeniem na początku lat 90. rozpoczął karierę na zachodzie wydając swoją debiutancką płytę w uznanej Earache Records. Na przestrzeni lat Vader stał się synonimem polskiej sceny metalowej i jej ambasadorem, torując drogę dla takich zespołów jak Hate czy Decapitated, a płyty ‘De Profundis’ czy ‘Black To The Blind’ wymieniane są jednym tchem z dokonaniami tuzów death metalu zza oceanu.
30. maja 2014 ukazał się ‘Tibi Et Igni’ – jedenasta płyta załogi Petera i jednocześnie trzecia w barwach największej obecnie wytwórni zajmującej się ciężką muzyką, niemieckiej Nuclear Blast.
144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 142_badtaste-baner156x600.png 143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png 145_wrona.png

Goście

3952727
DzisiajDzisiaj613
WczorajWczoraj838
Ten tydzieńTen tydzień4028
Ten miesiącTen miesiąc9503
WszystkieWszystkie3952727
3.238.204.167