Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

epicaposterz m

wardruna poster b

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Die Krupps zagra w Progresji

diekrupps m
 
DIE KRUPPS [NIEMCY] / CONTROLLED COLLAPSE
20 WRZEŚNIA | Main Stage
Światowi krytycy widzą ten zespół gdzieś pomiędzy Kraftwerk, a Einsturzende Neubauten, jako pionierów elektronicznej i industrialnej muzyki. Zespoły takie jak Front 242 i Nitzer Ebb nazywają ich swoją inspiracją. A ich własne muzyczne inspiracje oscylują gdzieś pomiędzy Depeche Mode, a innymi pionierami innowacyjnych dźwięków elektroniki. Przez ponad 25 lat, z wieloma płytami na koncie, które odniosły sukces, zespół Die Krupps osiągną rangę niewątpliwie znaczącego.
Po monumentalnym i industrialnym debiucie wraz z albumem “Stahlwerksinfonie” zaczątki stylu jaki nazywamy Electronic Body Music pojawiły się na singlu “Wahre Arbeit Wahrer Lohn” (oba wydawnictwa były priorytetem w notowaniach British NME). Pozostałe albumy, “Volle Kraft Voraus” oraz “Entering The Arena” stały się początkiem sukcesu i ekspansji miêdzynarodowej. Ale to był dopiero początek – lat 90-tych.
Po trzech latach przerwy w działalności, międzynarodowe listy zaczęły przypominać o starych dokonaniach Die Krupps umieszczając w notowaniach remake’i kompozycji np. utwór “Wahre Arbeit” przy współpracy z Nitzer Ebb został przemianowany na nowy-stary hit pod tytułem “The Machineries Of Joy” Znów listy były pełne muzyki Die Krupps, ale tym razem w tzw. nowym wcieleniu.
Kolejny album “I” przyniósł niespodzianki, bowiem w muzyce zespołu zaczęły pojawiać się inspiracje metalowymi motywami, agresywnymi wokalami, gitarowymi riffami, a singiel “Metal Machine Music” był jakby uderzeniem wymierzonym w policzki wszystkich konserwatywnych krytyków i słuchaczy. Mini album “A Tribute To Metallica” potwierdził ten nowy krok zespołu, zwracając uwagę organizacji Lars Ulrich and Co, która pozwoliła zespołowi na długoterminowe umowy i kontrakty w USA.
Najbardziej sukcesywnym albumem (w top 20 na niemieckich listach) jest “II – The Final Option” The Final Remixes – który to zawiera w sobie remiksy m.in. takich zespołów jak: Nine Inch Nails, Sisters Of Mercy, Faith No More, Clawfinger.
Kolejny krążek zatytułowany “III – Odyssey Of The Mind” znów stał się inspiracją dla wielu nowych zespołów, które zaczęły powstawać w tym czasie. Jednym z nich jest zespół Rammstein, którego adaptacja utworu “The Dawning Of Doom” z albumu “I “. ukazana w utworze TIER Rammstein’a jest swojego rodzaju hołdem dla Die Krupps.
Po kilkunastu światowych trasach i kolejnym albumie w top 20 “Paradise Now”, na którym to albumie zespół podjął współpracę z Arthurem Brownem, zadecydowano o chwilowym zaprzestaniu działalności zespołu.
2005 rok to czas 25-lecia grupy. Rocznica stała się wystarczającym powodem do pokazania światu, że zespół nie umarł i ma się dobrze. Die Krupps wrócił do koncertowania i okazało się, że ich występy na żywo są jeszcze lepsze niż dotychczas. Muzycy udowodnili tym samym, iż mimo przerwy w działalności nie stracili swoich umiejętności, swojej świeżości, swojej oryginalności.
Listopad 2007 roku przyniósł album “Too Much History” – czyli nowe aranżacje starych utworów, a także kilka zupełnie nowych pozycji. Iskra zespołu nie zgasła i tli się mocnym żarem. Nowy rozdział w historii Die Krupps w ustach założyciela grupy brzmi: 25 lat muzyki określanej jako Metal Machine Music (metal-maszyna-muzyka) albo lepiej Man Machine Music (człowiek – maszyna – muzyka) w erze robo sapiens.
121_axe_crazy_baner.gif 131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 120_slider_ot.gif

Goście

3582140
DzisiajDzisiaj64
WczorajWczoraj331
Ten tydzieńTen tydzień64
Ten miesiącTen miesiąc64
WszystkieWszystkie3582140
3.239.33.139