Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Jarocin Festiwal 2015 - Wysoki poziom młodych kapel

 
8 lat w Tybecie, Baobab oraz Tora Tora Tora to trzy zespoły, które znalazły uznanie w oczach jurorów podczas pierwszych przesłuchań do Jarocińskich Rytmów Młodych w Rudzie Śląskiej. O przepustkę do półfinału na scenie klubu Druid walczyło łącznie 11 kapel, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wysoki poziom konkursu skłonił członków Jury do przyznania dwóch dodatkowych wyróżnień.
 
- Poziom był bardzo wysoki, ale na to byliśmy przygotowani. Zespoły poruszały się w obrębie różnych stylistyk od heavy metalu przez punka po muzykę alternatywną i ska. Główną ideą dla nas jako jurorów było zweryfikowanie nagrań studyjnych i porównanie ich z wersjami koncertowymi. Ocenialiśmy również "charyzmatyczność " artystów, uwzględniając ich wyrazistość i moc przekazu. - skomentował  przesłuchania w Rudzie Śląskiej Jacek Jędrzejak, wokalista oraz basista zespołu Big Cyc.
 
Każdy z uczestników miał pół godziny na zaprezentowanie się na scenie. Po obejrzeniu występów 11 zespołów jury w składzie Ireneusz "Agrest" Anders, Leszek Biolik, Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak, Tomasz Bartniczak oraz Wojtek Gruszecki postanowiło zakwalifikować do kolejnego etapu trzy zespoły: 8 lat w Tybecie, Baobab oraz Tora Tora Tora.
- Wszystkich nas zaskoczył band z listy rezerwowej - 8 Lat w Tybecie. Soczyste, chropowate brzmienie, wokalista o magnetycznej osobowości i inteligentne teksty sprawiły, że zespół bezapelacyjnie wyprzedził swych konkurentów i nie pozostawił nam wątpliwości, że należy go premiować awansem do koncertu w jarocińskim "Spichlerzu" - zdradził Jacek Jędrzejak.
 
Jak poinformował Maciej Śledzianowski, koordynator przesłuchań w Rudzie Śląskiej, z uwagi na imponujący poziom umiejętności młodych twórców jurorzy zdecydowali również o wyróżnieniu i umieszczeniu na liście rezerwowej w kontekście półfinałów dwóch formacji: Pop Marlej oraz Need more Cloud.
 
 Przesłuchaniom na Śląsku towarzyszyła znakomita atmosfera. Jak podkreślają członkowie jury, z uwagi na wysoki i wyrównany poziom umiejętności młodych kapel, obrady nad przyznaniem nagród były bardzo emocjonujące.
- Nie ukrywam, że lekko forowaliśmy artystów śpiewających po polsku. To podwójna trudność napisać dobry tekst i fajną muzę. Poza tym próbowaliśmy wyobrazić sobie jak dana kapela poradzi sobie na dużej scenie festiwalu, podczas koncertu finałowego. Chciałbym zaznaczyć, że obrady jury były bardzo burzliwe - dodał Jacek Jędrzejak.
 
Strzałem w dziesiątkę okazał się również wybór miejsca, w którym odbywały się śląskie eliminacje. Scena, na której wystąpiły młode zespoły, to jedno z kulturalnych serc Rudy Śląskiej.
 
 - Klub Druid to bardzo pozytywne  miejsce. Byliśmy pod czułą opieką szefa "Łysego", który stworzył na Śląsku kolejną strefę przyjazną muzyce. Na koniec apel do wszystkich zespołów , kochani byliście świetni, róbcie dalej swoje! - podsumował Jacek Jędrzejak.
 
Ruda Śląska to jedno z pięciu miast, oprócz Poznania, Gdańska, Warszawy oraz Goleniowa, w których odbywają się tegoroczne eliminacje do półfinałów Rytmów Młodych, który odbędzie się 16 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Kolejne przesłuchania już 23 maja w goleniowskim Teatrze Brama.
 
Przypominamy, że tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Karnety można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także na terenie całego kraju w sieci salonów Empik. 
rightslider_002.png rightslider_004.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5115726
DzisiajDzisiaj1558
WczorajWczoraj815
Ten tydzieńTen tydzień5309
Ten miesiącTen miesiąc49446
WszystkieWszystkie5115726
3.239.95.36