Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

METALOWA WIGILIA vol.4

 
metalowa wigilia 2015 mW tym roku zapraszamy piekielnych kolędników na wyjątkowo czarny barszczyk. Czwarta edycja Metalowej Wigilii organizowana pod skrzydłami MASSIVE MUSIC w warszawskiej Progresja Music Zone zadowoli najczarniejsze dusze. Smołę ze sceny lać będą kultowy TRIPTYKON (Szwajcaria), GORGOROTH (Norwegia), długo wyczekiwany PRIMORDIAL (Irlandia) oraz KAMPFAR (Norwegia) i GEHENNA (Norwegia). Szerszej publiczności będą miały okazję zaprezentować się również supporty, które dołączą do składu imprezy. Ich nazwy ogłosimy wkrótce.
 
19 GRUDNIA 2015
Drzwi: 15:00 / Koncert: 16:00
WARSZAWA / PROGRESJA MUSIC ZONE / FORT WOLA 22
 Bilety:
110pln (przedsprzedaż)
130pln (w dniu koncertu)
Do nabycia w sieci Ticketpro i Eventim oraz w klubie Progresja (kolekcjonerskie)
 
Organizator:
www.massive-music.pl
Link do wydarzenia:
 
TRIPTYKON – death/black/doom metal (Szwajcaria)
Założony w 2008 roku przez Thomasa Gabriela Fischera po rozpadzie kultowej grupy CELTIC FROST szybko zdobył mocną pozycję na rynku muzyki metalowej. Zespół ma na koncie dwa albumy studyjne, z których ostatni, zatytułowany „Melana Chasmata”, ukazał się w kwietniu 2014 roku pod skrzydłami Century Media Records.
Linki
Oficjalna strona: http://www.triptykon.net/
Utwór „Aurorae” z najnowszego albumu „Melana Chasmata” (Century Media, 2014):
  
GORGOROTH – black metal (Norwegia)
Gorgoroth to norweska grupa muzyczna wyróżniająca się szokującym, bluźnierczym wizerunkiem oraz bezkompromisową black metalową muzyką. Od ich debiutanckiego wydawnictwa „Pentagram” minęło ponad 20 lat. Ich występ na Metalowej Wigilii uświetniony zostanie nowymi, autorskimi kompozycjami z długo oczekiwanego dziesiątego albumu zespołu „Instinctus Bestialis”, który wyszedł w czerwcu tego roku (Soulseller Records).
Linki
Oficjalna strona: www.gorgoroth.info
Utwór “Ad Omnipotens Aeterne Diabolus” z albumu “Instinctus Bestialis” (Soulseller Records, 2015): http://www.youtube.com/watch?v=k8rrfa7uMfw
 
PRIMORDIAL – folk/black metal (Irlandia)
Uważany za pierwszy black metalowy zespół z Irlandii. PRIMORDIAL poszczycić się może również imponującym stażem na scenie – założony w 1987 roku działa nieprzerwanie od tego czasu. Przez prawie 30 lat działalności zespół zdobył miano kultowego. Po 7-letniej przerwie polscy fani wreszcie będą mieli okazję zobaczyć zespół na żywo z materiałem promującym najnowszy album "Where Greater Men Have Fallen"
Linki
Utwór "Wield Lightning to Split the Sun" z albumu "Where Greater Men Have Fallen" (Metal Blade Records, 2014): http://www.youtube.com/watch?v=brptIF2sq1c
 
KAMPFAR – folk/black metal (Norwegia)
W zeszłym roku zespół świętował 20-lecie istnienia. Kapela z pogranicza folk i black metalu, w swoich tekstach nawiązuje do mitologii nordyckiej, folkloru, przekazów neopogańskich i natury. Ciekawostką dla polskich fanów zespołu może być okładka ich ostatniego wydawnictwa, „Djevelmakt” (Indie Recordings, 2014). KAMPFAR wykorzystało do tego celu obraz Zdzisława Beksińskiego. Na Metalowej Wigilii możemy się spodziewać materiału z nowej płyty „Profan”, której premiera zaplanowana jest na 13 listopada 2015r.
Linki
Oficjalna strona: www.kampfar.com
Utwór „Swarm Norvegicus” z albumu „Djevelmakt”:
 
GEHENNA – black metal (Norwegia)
Zespół black metalowy z Norwegii związany z wytwórnią Indie Recrodings. Na Metalowej Wigilii zaprezentują materiał z ostatniej płyty „Unravel”, która stylistyką sięga do korzeni gatunku.
Linki
Utwór „The Decision” z albumu „Unravel” (Indie Recordings, 2013):
rightslider_001.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_003.png

Goście

5041641
DzisiajDzisiaj1314
WczorajWczoraj4387
Ten tydzieńTen tydzień17064
Ten miesiącTen miesiąc45292
WszystkieWszystkie5041641
3.235.172.123