Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Koncert Welicoruss w Krakowie

 
welicoruss plakat mHEART OF ROCK AGENCY oraz DW BOOKINGS zapraszają na koncerty symfoniczno-pagan/black metalowej grupy Welicoruss, który odbędzie się 16 listopada w krakowskim klubie - Kawiarnia Naukowa. Rosjan wspierać będą dwa polskie zespoły Unlumination (metal symfoniczny) oraz Cronica (folk metal)!
Bilety będą dostępne w cenie 15/20 zł (więcej informacji wkrótce).
 
WELICORUSS - zespół założony przez Alexey’a Bogdanov’a w 2005 roku będący aktualnie jednym z czołowych przedstawicieli sceny symfoniczno-pagan metalowej, doceniany za energiczne koncerty i doskonałe płyty długogrające zarówno przez fanów jak i krytyków.
Przez dziesięć lat swojej działalności grupa wydała dwa pełne albumy nakładem rosyjskiej wytwórni CD-MAXIMUM, nakręciła cztery teledyski oraz zagrała mnóstwo koncertów. W 2013 zespół przeniósł się z Rosji do Pragi w Czechach. Muzykę grupy można opisywać jako mistyczną, mroczną i intensywną. Warstwa liryczna opiera się na mitologii i uwielbieniu dla Natury.
Aktualnie zespół promuje swój najnowszy krążek Аз Есмь (“Ja Jestem”). Niedawno ukazał się też klip do numeru “Sons Of The North”.
YT:
https://www.youtube.com/watch?v=UgdmxBFgJQA
FB:
https://www.facebook.com/welicoruss/
 
UNLUMINATION to krakowski zespół tworzący muzykę oscylującą wokół szeroko pojętego metalu symfonicznego, który okraszony jest melodyjnym sopranem wokalistki. Zespół powstał w roku 2009, lecz jego ostateczny skład uformował się rok później. W tym samym czasie zespół własnym nakładem zarejestrował pierwsze demo - Implosion.
Od początku swojej działalności Unlumination jest doceniane na scenach w całym kraju zdobywając uznanie na wielu festiwalach (m.in. May Rock Festival, Miasto Rocka, Mayday Rock Festival). Od wiosny 2012 roku Unlumination jest organizatorem cyklu koncertów pod szyldem Deluminacja Festival, który ma na celu zrzeszenie oraz propagowanie krakowskich zespołów metalowych o szerokich horyzontach. Obecnie, pomiędzy regularnymi koncertami, zespół pracuje nad materiałem na swój pierwszy studyjny album.
Muzyka Unlumination to swoista symbioza ciężkich, głębokich dźwięków i rytmicznych uderzeń z nutą klasycznej subtelności.
Pytani o przekaz i cel jaki nieść ma ich twórczość wielokrotnie podkreślają, iż oprócz siły i pasji zawartych w ich utworach, najważniejsza jest dla nich publiczność, której na każdym koncercie starają się dostarczać pozytywnej energii.
YT:
https://www.youtube.com/watch?v=6nDQYuQhLB8
FB:
https://www.facebook.com/Unlumination-225832916006/
 
CRONICA - zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka naszych piosenek.
YT:
https://www.youtube.com/watch?v=p7zFK00D1Pg
FB:
https://www.facebook.com/cronicaPL
rightslider_001.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_003.png

Goście

5163469
DzisiajDzisiaj1830
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10263
Ten miesiącTen miesiąc35477
WszystkieWszystkie5163469
3.236.143.154