Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

dog eat dog 2019 abk fall instastory posterzyx m

walkyrya italian metal band 111019 m-artzzz b

mh plakat b

mortis plakat m

destroyers i jaguar plakat krakow 1zzz m

praying mantis plakat m

pestilence poster oba net 1k m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

annihilator plakat666 b

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

deeppurple-poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

atropha plakatzzz m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

NECROMANTICAL SCREAMS - Deadly Frost

 

(2013 Fallen Temple)

Autor: Wojciech Chamryk

 

 

necromanticalscreams-deadlyfrost

Taki rozwój sytuacji był niezbyt trudny do przewidzenia: krótko po rozpadzie Deadly Frost Leszek Wojnicz- Sianożęcki, znany także jako wokalista kultowego Holy Death, założył kolejny zespół. W Necromantical Screams połączył swe siły z multiinstrumentalistą Transgressorem z Exmortum, a 7” płytka „Deadly Frost” jest ich debiutanckim wydawnictwem. Winyl to wymarzony nośnik dla zespołu takiego jak Necromantical Screams. Muzycy hołdują bowiem starej szkole ekstremalnego metalu, nie unikając też odniesień do innych gatunków. Już sama nazwa grupy jest swoistym hołdem dla legendarnego Celtic Frost, z kolei tytuł płyty to nawiązanie do poprzedniej grupy Necronosferatusa. Autorski „Blessed Death” to mroczny, surowo brzmiący numer, utrzymany w stylistyce funeral doom metalu. Monumentalny główny riff może kojarzyć się z dokonaniami innej legendy, amerykańskiego Winter z czasów albumu „Into Darkness”, zaś ekstremalnie szybkie zakończenie utworu, łączące black metal z… punk rockiem, to z kolei charakterystyczna cecha Deadly Frost.

Jak było do przewidzenia przy takiej nazwie Necromantical Screams zmierzyli się też z Celtic Frost Thomasa Gabriela Warriora. Pochodzący z ich nowatorskiego, do dziś robiącego niesamowite wrażenie, krążka „To Mega Therion”, utwór „Necromantical Screams” w wersji krakowskiego zespołu stał się jeszcze bardziej demoniczny i mroczny. Zachował oczywiście charakterystyczny klimat oryginału, z charakterystycznym przyspieszeniem włącznie, ale to granie zdecydowanie bardziej surowe, brzmiące tak, jak gdyby numer Celtic Frost nagrał poprzedni zespół Warriora, Hellhammer. Dla fanów takich mrocznych klimatów „Deadly Frost” to pozycja obowiązkowa i jednocześnie zapowiedź pierwszego albumu Necromantical Screams.

(5/6)

Wojciech Chamryk

 

126_bulletraid_baner2.gif 124_italian_metal.png 129_exhorder_158x600px_eu.gif 125_mantiz_pion.jpg 127_velesar_maly_baner_reklama_hmp2.png

Goście

2540234
DzisiajDzisiaj2413
WczorajWczoraj3238
Ten tydzieńTen tydzień8761
Ten miesiącTen miesiąc57697
WszystkieWszystkie2540234
3.228.24.192