Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

DOMINANZ – Noxious

 

(2014 Indrustial Silence)
Autor: Wojciech Chamryk
dominanz-noxious m
Tracklist:
1. Embraced By Malice
2. Discipline
3. Dream Of Fire
4. Salvation
5. Devoured By The Black Hole
6. Divine Ignorance
7. Servile Lackeys
8. You Shall Sire
9. Noxious
  
Line Up:
Roy Mathisen - Vocals, Bass, Guitar, Synth
Jørn Tunsberg - Guitar
Frode Gaustad – Drums
  
Special guests:
Lars Skulstad (Ex-HELHEIM) - Synth
Abbath (IMMORTAL) - Vocals
Olav Iversen (SAGH) - Vocals
Doro Korsvold (FAIRY) – Vocals
  
Chociaż współzałożyciel Dominanz Jørn Inge Tunsberg (ex Immortal, ex Old Funeral) skupił się w roku ubiegłym na swym innym zespole Hades Almighty, to jednak zarejestrowany przed dwoma laty „Noxious” powstał jeszcze z jego udziałem. Drugi album Norwegów to bezkompromisowy black, typowy dla drugiej fali tego nurtu z początku lat 90. Mamy tu więc zarówno sporo szybkich i dość intensywnych partii, jak też mniej oczywistych, kojarzących się bardziej z nurtem symfonicznym, rozwiązań. Już mocarny opener „Embraced By Malice” udowadnia, że nie będzie sztampowo, szybszy „Discipline” utwierdza w tym przekonaniu, zaś następujący po nich zróżnicowany rytmicznie „Dream Of Fire” z majestatycznym chórem, nawiązującą do flamenco gitarową partią i dwugłosem skrzek/czysty śpiew tylko to potwierdza. Ciekawie prezentuje się też „Salvation” z dopełniającym demoniczny skrzek Roya wokalnym udziałem Doro Korsvold, zaś szybki „Devoured By The Black Hole” ma z kolei tradycyjnie heavymetalowy sznyt – nawet skrzek jest tu jakby bardziej czytelny, a instrumenty klawiszowe, udzielającego się gościnnie byłego muzyka Dominanz, Lars Skulstad (obecnie Helheim), nie po raz ostatni silniej zaznaczają swą obecność. Gości nie brakuje też zresztą w innych utworach: Olav Iversen (Sagh) śpiewa w „Discipline”, z kolei finałowy utwór tytułowy powstał z udziałem dobrego kumpla muzyków, Abbatha (ex Immortal). Niekiedy robi się wręcz industrialnie (początek „You Shall Fire”), przeważa jednak black w średnich tempach, bez ekstremalnych zrywów („Servile Lackeys”) czy dopełniany akustycznymi brzmieniami („Divine Ignorance”). Zespół opublikował niedawno nowy clip „Ruins Of Destruction”, tak więc pewnie powstanie następcy „Noxious” to już tylko kwestia czasu.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3748861
DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj714
Ten tydzieńTen tydzień4
Ten miesiącTen miesiąc22481
WszystkieWszystkie3748861
34.207.230.188