Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

retrospective trasa pl m

ram plakatx m

riversidezyx m

dog eat dog 2019 abk fall instastory posterzyx m

female metal voices festival vol4 plakat m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mh plakat b

mortis plakat m

praying mantis plakat m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

deeppurple-poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

DOMINANZ – Noxious

 

(2014 Indrustial Silence)
Autor: Wojciech Chamryk
dominanz-noxious m
Tracklist:
1. Embraced By Malice
2. Discipline
3. Dream Of Fire
4. Salvation
5. Devoured By The Black Hole
6. Divine Ignorance
7. Servile Lackeys
8. You Shall Sire
9. Noxious
  
Line Up:
Roy Mathisen - Vocals, Bass, Guitar, Synth
Jørn Tunsberg - Guitar
Frode Gaustad – Drums
  
Special guests:
Lars Skulstad (Ex-HELHEIM) - Synth
Abbath (IMMORTAL) - Vocals
Olav Iversen (SAGH) - Vocals
Doro Korsvold (FAIRY) – Vocals
  
Chociaż współzałożyciel Dominanz Jørn Inge Tunsberg (ex Immortal, ex Old Funeral) skupił się w roku ubiegłym na swym innym zespole Hades Almighty, to jednak zarejestrowany przed dwoma laty „Noxious” powstał jeszcze z jego udziałem. Drugi album Norwegów to bezkompromisowy black, typowy dla drugiej fali tego nurtu z początku lat 90. Mamy tu więc zarówno sporo szybkich i dość intensywnych partii, jak też mniej oczywistych, kojarzących się bardziej z nurtem symfonicznym, rozwiązań. Już mocarny opener „Embraced By Malice” udowadnia, że nie będzie sztampowo, szybszy „Discipline” utwierdza w tym przekonaniu, zaś następujący po nich zróżnicowany rytmicznie „Dream Of Fire” z majestatycznym chórem, nawiązującą do flamenco gitarową partią i dwugłosem skrzek/czysty śpiew tylko to potwierdza. Ciekawie prezentuje się też „Salvation” z dopełniającym demoniczny skrzek Roya wokalnym udziałem Doro Korsvold, zaś szybki „Devoured By The Black Hole” ma z kolei tradycyjnie heavymetalowy sznyt – nawet skrzek jest tu jakby bardziej czytelny, a instrumenty klawiszowe, udzielającego się gościnnie byłego muzyka Dominanz, Lars Skulstad (obecnie Helheim), nie po raz ostatni silniej zaznaczają swą obecność. Gości nie brakuje też zresztą w innych utworach: Olav Iversen (Sagh) śpiewa w „Discipline”, z kolei finałowy utwór tytułowy powstał z udziałem dobrego kumpla muzyków, Abbatha (ex Immortal). Niekiedy robi się wręcz industrialnie (początek „You Shall Fire”), przeważa jednak black w średnich tempach, bez ekstremalnych zrywów („Servile Lackeys”) czy dopełniany akustycznymi brzmieniami („Divine Ignorance”). Zespół opublikował niedawno nowy clip „Ruins Of Destruction”, tak więc pewnie powstanie następcy „Noxious” to już tylko kwestia czasu.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

127_velesar_maly_baner_reklama_hmp2.png 126_bulletraid_baner2.gif 129_exhorder_158x600px_eu.gif 125_destruction_158x600px_eu.gif

Goście

2451396
DzisiajDzisiaj2408
WczorajWczoraj3086
Ten tydzieńTen tydzień24135
Ten miesiącTen miesiąc78013
WszystkieWszystkie2451396
35.171.146.16