Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 73 sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pestilence poster oba net 1k m

torture fest vol 3 poster m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

moonspell plakat pion m

annihilator plakat666 b

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

deeppurple-poster m

plakat-b1-zpm m

heavy attack posterver final 1 m

hrllhaim plakat poster m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

pol wieku w chaosie poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

atropha plakatzzz m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

PURPLE HILL WITCH - Purple Hill Witch

 

(2014 The Church Within)

Autor: Wojciech Chamryk

 

 

purplehillwitch-purplehillwitch

1. Queen Of The Hill
2. Astral Booze
3. Final Procession
4. Karmanjaka
5. The Landing
6. Aldebaranian Voyage (Into The Sun)
7. Purple Hill Witch
Skład:
Kristian - śpiew i gitara
Andreas - bas
Øyvind - perkusja

Purple Hill Witch na swym debiutanckim albumie grają siarczystego heavy rocka/doom metal, zakorzenionego zarówno w dokonaniach Black Sabbath z wczesnych lat 70-tych, ich późniejszych epigonów i wyznawców w rodzaju Candlemass czy Pentagram oraz mrocznych przedstawicieli NWOBHM, Angel Witch i Witchfinder General. A ponieważ panom: Andreasowi (bas), Kristianowi (śpiew/gitara) i Oyvindowi (perkusja), umiejętności, pomysłów i pełnego zaangażowania w to co robią nie brakuje, to efekty są naprawdę interesujące. To dość skromne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, instrumentarium pozwala im nie tylko w świetnym stylu nawiązać do czasów świetności Black Sabbath („Final Procession”, „Aldebaranian Voyage (Into The Sun)”), ale też sprawdza się w długiej, quasi progresywnej formie („Purple Hill Witch”), utworze nieco psychodelicznym („Astral Booze”) oraz monumentalnych, bliższych doom metalu dźwiękach („Queen Of The Hill”). Mamy też krótki, przebojowy w dobrym tego słowa znaczeniu utwór „Karmanjaka”, który może być dla zespołu taką samą przepustką do kariery jak niemal 45 lat temu „Paranoid” dla Black Sabbath. Ciekawostką dla polskich słuchaczy jest zaś na tej płycie główny riff „The Landing”, kojarzący się bez dwóch zdań z pierwszą płytą Budki Suflera z 1975r., dopiero później przeradzający się w granie typowe dla Black Sabbath, zwieńczone krótką kodą. Nie wiem jak potoczą się dalsze losy tego zespołu, ale warto przyglądać się ich dalszym poczynaniom.

(5/6)

Wojciech Chamryk

 

126_bulletraid_baner2.gif 125_heavy_attack_ad_banner.jpg 124_baner_axe.jpg 123_reklama158X600.gif 128_slayer_158x600px_eu.gif 128_pol-wieku-w-chaosie3.gif

Goście

2662627
DzisiajDzisiaj767
WczorajWczoraj3045
Ten tydzieńTen tydzień11234
Ten miesiącTen miesiąc74837
WszystkieWszystkie2662627
35.175.120.174