Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

PERCIVAL SCHUTTENBACH - Strzyga

 

(2015 Sony Music)

Autor: Wojciech Chamrykpercivalschuttenbach-strzyga m

Tracklist:
1. Marysia
2. Rodzanice
3. Pocałunek
4. Alhambra
5. Lazare
6. Buba
7. Gdy rozum śpi
8. Aziareczka
9. Pani Pana
10. Miesiac
11. Sargon
12. Sokol mi leta vysoko
13. Rosa (outro)
14. Wóda zryje banię (bonus)
    
Lineup:
Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Andrzej Mikityn
Christina Bogdanova
Marcin "Froncek" Frąckowiak
    
Szersze grono słuchaczy usłyszało o tym zespole oraz jego drugim wcieleniu Percival dopiero po włączeniu ich utworów do ścieżki dźwiękowej gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, jednak folkmetalowa grupa z  Lubina gra już od blisko 18 lat i ma na koncie cztery albumy. Niedawno dorzuciła do nich kolejny, wydany juz nakładem Sony Music Poland. „Strzyga” to w zasadzie swoiste the best of Percival Schuttenbach, ponieważ na program tego wydawnictwa składają się głównie starsze, nagrane ponownie utwory, kilka nowości i zaskakujący, chociaż znany już fanom zespołu z koncertów, cover. Rozpoczęcie współpracy z nowym wydawcą i niewątpliwe zainteresowanie zespołem wydaje się być dobrym pretekstem do przypomnienia starszych kompozycji, tym bardziej, że ukazały się one w większości lata temu, nie wszystkie trafiły na profesjonalnie wydane, tłoczone płyty, a ich jakość też była znacznie słabsza od tych nagranych obecnie. Materiał ze „Strzygi” został bowiem nagrany na setkę w raptem 10 dni, a miało to miejsce w jednym z najlepszych polskich studiów „Custom 34”, tak więc brzmienie jest nieporównywalne. Dawne utwory zyskały też aranżacyjnie, co szczególnie słychać w „Gdy rozum śpi” i kilku utworach z albumu wydanego przed siedmiu laty, jak: „Aziareczka” czy „Pani pana”. Fajnie wkomponowały się w ten materiał również nowe kompozycje. „Marysia” to świetny, szybki opener z metalową aranżacją i folkowymi akcentami, zaś balladowa „Alhambra” to już folk w czystej, czasem wręcz transowej formie, tylko z rzadka wzbogacany mocniejszym uderzeniem czy brutalnymi wokalami. Bonusowy „Wóda zryje banię” jest zaś przeróbką utworu Braci Figo Fagot i ten muzyczny żart wbrew pozorom pasuje do pozostałych utworów, pokazując przy okazji, że folk metal można też łączyć z poczuciem humoru. Tak więc jeśli ktoś nie znał dotąd zbyt dobrze Percival Schuttenbach, to „Strzyga” jest doskonałą okazją do nadrobienia zaległości.
(5/6)
Wojciech Chamryk

142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4759432
DzisiajDzisiaj736
WczorajWczoraj1628
Ten tydzieńTen tydzień2364
Ten miesiącTen miesiąc47090
WszystkieWszystkie4759432
18.206.12.157