Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

HELMET - Dead To The World

 

(2016 earMusic)

Autor: Wojciech Chamrykhelmet-deadtotheworld m

Tracklist:
Life Or Death
I <3 My Guru
Bad News
Red Scare
Dead To The World
Green Shirt
Expect The World
Die Alone
Drunk In The Afternoon
Look Alive
Life Or Death (Slow)
    
Lineup;
Page Hamilton – Vocals, Guitar
Dan Beeman – Guitar
Kyle Stevenson – Drums
Dave Case – Bass
     
Page Hamilton doszedł już do etapu, że nie musi nikomu niczego udowadniać. Drugi album Helmet „Meantime“ stał się przecież objawieniem hardcore i nowoczesnego metalu wczesnych lat 90, zaś z każdym kolejnym wydawnictwem ten wokalista i gitarzysta potwierdzał, że zwykłe powielanie sprawdzonej komercyjnie i artystycznie formuły go nie interesuje. Poszedł nawet dalej, bo w momencie twórczego wypalenia zawiesił działalność Helmet na kilka lat. Zespół powrócił w roku 2004, a „Dead To The World“ jest jego czwartym albumem studyjnym wydanym od tamtego czasu.
W porównaniu z tak ważnymi dla alternatywnego metalu wczesnymi wydawnictwami grupy nie uświadczymy tu jednak tak dużej dawki dawnej mocy i surowości. Nowy album Helmet to przede wszystkim piosenki: zwykle dość delikatne, wręcz przebojowe, mimo ostrzejszych momentów („Life Or Death“, „I My Guru“, „Life Or Death (Slow)“), a nawet jeśli gdzieś pojawi się solidniej brzmiąca sekcja czy gitarowe riffy, to i tak jest to wszystko dość odległe od numerów z „Meantime“ (najbliższy hardcore „Red Scare“, psychodeliczny „Expect The World“, przebojowy „Die Alone“), a czasem tylko wściekły histeryczny wręcz śpiew lidera  nadaje takiemu utworowi pewnej surowości („Drunk In The Afternoon“). Na drugim biegunie są piosenki bezpośrednio czerpiące z dokonań The Beatles z okresu eksperymentalnego LP „Revolver“ („Bad News“ i „Dead To The World“), utrzymany w podobnym klimacie cover Elvisa Costello „Green Shirt“ i autorski, totalnie hipnotyczny „Look Alive“. I chociaż „Dead To The World“ pewnie nie sprzeda się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy jak „Meantime“, to warto tej płyty posłuchać – choćby w celu sprawdzenia na jakim twórcznym etapie Page Hamilton jest obecnie.
(5/6)
Wojciech Chamryk

142_sepultura158x600.gif 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png

Goście

3789946
DzisiajDzisiaj680
WczorajWczoraj573
Ten tydzieńTen tydzień680
Ten miesiącTen miesiąc12655
WszystkieWszystkie3789946
3.81.172.77