Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 68sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

bb plakatz m

bullet tourchartsentry weba b

camel ebiuletynf m

black silesia open air iii m

choppers club plakatxyz m

exodus plakat katowice 250 m

judaspriest posterb1 m

king crimson m

deeppurple posterb1e m

iced earth plakat m

wacken plakatd m

anathema plakatz m

roger waters plakatu m

ino rock festival plakata m

hellion metal festivalx m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

 

SETHEIST - They

 

(2017 Self-Released)
Autor: Marek Teler
 
setheistthey m
Track list:
1. Vanishing People
2. The Greatest Story Ever Told
3. 33.
4. What Is Hidden & What Is Not
5. The Other Side
6. Swines
7. Fetus In Fetu
8. Stranger
9. The Truth Is Out There
        
Lineup:
Maksymina 'Maxi' Kuzianik - vocals
Tomek 'Longo' Ciecieląg - guitar
Tomek 'Kieł' Lato - guitar
Tomek 'Długi' Krawczyk - drums
Konrad 'Tomek' Lisicki - bass
      
8 maja 2017r. ukazała się debiutancka długogrająca płyta zespołu Setheist, istniejącego na polskiej scenie metalowej od czterech lat (wcześniej grupa przez kilka lat występowała wyłącznie w męskim składzie pod nazwą Seth). Album nosi tytuł „They” i jest inspirowany teorią nowego porządku świata, według której o dziejach ludzkości decydują tajemniczy „oni”. W tekstach grupy możemy zatem odnaleźć przemyślenia między innymi na temat tego, czy potrafimy oddzielić prawdę od manipulacji i walczyć z ludźmi, którzy decydują o przebiegu naszego życia.
Słuchając płyty „They”, możemy wyraźnie odczuć, że jest to owoc kilkuletniej intensywnej pracy. Treść i linia melodyczna poszczególnych utworów została bardzo dobrze przemyślana, podobnie jak ich kolejność – od mocnego „Vanishing People”, ostrzegającego nas przed wszelkimi próbami nonkonformizmu, przez apelujący do walki z manipulacją „What Is Hidden And What Is Not”, a kończąc na dającym nadzieję na odkrycie prawdy „The Truth Is Out There”. Oprócz silnego wokalu Maksyminy Kuzianik oraz ostrych gitarowych riffów i perkusji, Setheist oferuje nam głębszą filozoficzną refleksję na temat porządku świata.
To wszystko brzmi dosyć znajomo. Chociaż Setheist brzmieniem idzie bardziej w stronę thrash metalu i metalu progresywnego, a nie symfonicznego, można dostrzec w ich muzyce dużą inspirację takimi zespołami jak Nightwish czy Epica. Sama Maksymina deklaruje zresztą, że wokalistka Nightwish Floor Jansen jest jej największą muzyczną idolką. Do kunsztu Floor wokalistce Setheist jeszcze trochę brakuje, ale jest na bardzo dobrej drodze. Doskonale kontroluje swój głos i wypada znakomicie zarówno w szybkich i mocnych, jak i wolniejszych i bardziej melodyjnych fragmentach poszczególnych utworów.
Podobieństwa między Setheist a Nightwish i Epicą nie kończą się jednak na samym wokalu. Preludium w języku łacińskim (Credo) do utworu „The Greatest Story Ever Told” czy wykorzystanie w utworze „Swines” przemówienia prezydenta George’a Herberta Busha na temat Nowego Porządku Świata to również elementy charakterystyczne dla twórczości wspomnianych kapel. Ponadto tytuł „The Greatest Story Ever Told” nasuwa wyraźnie skojarzenia z „The Greatest Show On Earth” z albumu Nightwish „Endless Forms Most Beautiful” (choć w warstwie lirycznej bliżej mu do „Weak Fantasy” z tego samego krążka grupy).
Pierwszy longplay Setheist jest niewątpliwie albumem godnym polecenia. Inspiracja Epiką i Nightwish daleka jest od imitacji, zespoły te stanowią dla nich po prostu dobre punkty odniesienia. Z piosenek najbardziej wpada w ucho otwierający album „Vanishing People”, chociaż przykuwają również uwagę wspomniane wcześniej „The Greatest Story Ever Told”, „Swines” i zamykający krążek utwór „The Truth Is Out There”. Całość można podsumować jako świetnie rokujący debiut.
(5/6)
Marek Teler 

116_jt-gig-baner.gif 121_behemoth_158x600px_eu.gif 120_overkill_158x600px_eu_b.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif

Goście

1167653
DzisiajDzisiaj1433
WczorajWczoraj2173
Ten tydzieńTen tydzień6114
Ten miesiącTen miesiąc52661
WszystkieWszystkie1167653
54.162.253.34

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

batushka plakatz m