Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 67sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kreator plakatk m

accept plakath m

pestilence plkat oglny m

dr.living.dead plakatz m

magnum2018 new m

therion plakatz m

bb plakatz m

manigance plakat m

korpiklaani plakath m

korpus respekt trasa plakaty m

believe-tour-2018 m

noctem plakat m

sepultura plakatz m

rhapsodz plakatz m

immo polska plakat m

black label society plakatf m

trivium plakatg m

metalmania plakatg m

slayer plakatx m

frost and fire m

pomeraniafest 3y m

manilla road powraca do polski m

camel ebiuletynf m

exodus plakat katowice 250 m

judaspriest posterb1 m

 

SETHEIST - They

 

(2017 Self-Released)
Autor: Marek Teler
 
setheistthey m
Track list:
1. Vanishing People
2. The Greatest Story Ever Told
3. 33.
4. What Is Hidden & What Is Not
5. The Other Side
6. Swines
7. Fetus In Fetu
8. Stranger
9. The Truth Is Out There
        
Lineup:
Maksymina 'Maxi' Kuzianik - vocals
Tomek 'Longo' Ciecieląg - guitar
Tomek 'Kieł' Lato - guitar
Tomek 'Długi' Krawczyk - drums
Konrad 'Tomek' Lisicki - bass
      
8 maja 2017r. ukazała się debiutancka długogrająca płyta zespołu Setheist, istniejącego na polskiej scenie metalowej od czterech lat (wcześniej grupa przez kilka lat występowała wyłącznie w męskim składzie pod nazwą Seth). Album nosi tytuł „They” i jest inspirowany teorią nowego porządku świata, według której o dziejach ludzkości decydują tajemniczy „oni”. W tekstach grupy możemy zatem odnaleźć przemyślenia między innymi na temat tego, czy potrafimy oddzielić prawdę od manipulacji i walczyć z ludźmi, którzy decydują o przebiegu naszego życia.
Słuchając płyty „They”, możemy wyraźnie odczuć, że jest to owoc kilkuletniej intensywnej pracy. Treść i linia melodyczna poszczególnych utworów została bardzo dobrze przemyślana, podobnie jak ich kolejność – od mocnego „Vanishing People”, ostrzegającego nas przed wszelkimi próbami nonkonformizmu, przez apelujący do walki z manipulacją „What Is Hidden And What Is Not”, a kończąc na dającym nadzieję na odkrycie prawdy „The Truth Is Out There”. Oprócz silnego wokalu Maksyminy Kuzianik oraz ostrych gitarowych riffów i perkusji, Setheist oferuje nam głębszą filozoficzną refleksję na temat porządku świata.
To wszystko brzmi dosyć znajomo. Chociaż Setheist brzmieniem idzie bardziej w stronę thrash metalu i metalu progresywnego, a nie symfonicznego, można dostrzec w ich muzyce dużą inspirację takimi zespołami jak Nightwish czy Epica. Sama Maksymina deklaruje zresztą, że wokalistka Nightwish Floor Jansen jest jej największą muzyczną idolką. Do kunsztu Floor wokalistce Setheist jeszcze trochę brakuje, ale jest na bardzo dobrej drodze. Doskonale kontroluje swój głos i wypada znakomicie zarówno w szybkich i mocnych, jak i wolniejszych i bardziej melodyjnych fragmentach poszczególnych utworów.
Podobieństwa między Setheist a Nightwish i Epicą nie kończą się jednak na samym wokalu. Preludium w języku łacińskim (Credo) do utworu „The Greatest Story Ever Told” czy wykorzystanie w utworze „Swines” przemówienia prezydenta George’a Herberta Busha na temat Nowego Porządku Świata to również elementy charakterystyczne dla twórczości wspomnianych kapel. Ponadto tytuł „The Greatest Story Ever Told” nasuwa wyraźnie skojarzenia z „The Greatest Show On Earth” z albumu Nightwish „Endless Forms Most Beautiful” (choć w warstwie lirycznej bliżej mu do „Weak Fantasy” z tego samego krążka grupy).
Pierwszy longplay Setheist jest niewątpliwie albumem godnym polecenia. Inspiracja Epiką i Nightwish daleka jest od imitacji, zespoły te stanowią dla nich po prostu dobre punkty odniesienia. Z piosenek najbardziej wpada w ucho otwierający album „Vanishing People”, chociaż przykuwają również uwagę wspomniane wcześniej „The Greatest Story Ever Told”, „Swines” i zamykający krążek utwór „The Truth Is Out There”. Całość można podsumować jako świetnie rokujący debiut.
(5/6)
Marek Teler 

119_hf_158x600px_eu.gif 117_msf_158x600px_eu.gif 120_helloween_158x600px_eu.gif 118_philcambell_158x600px_eu.gif 126_nightwish_158x600_euy_b.gif 119_slider_therion_158x600px_eu.gif 118_msf_158x600px_eu.gif

Goście

1016850
DzisiajDzisiaj2040
WczorajWczoraj2354
Ten tydzieńTen tydzień13224
Ten miesiącTen miesiąc32475
WszystkieWszystkie1016850
54.196.46.127

king crimson m

deeppurple posterb1e m

 

iced earth plakat m

anathema plakatz m

roger waters plakatu m

hellion metal festivalx m

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

batushka plakatz m