Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

savage masterbs m

jag panzerbs m

katatonia-solstafirpw m

dream theaterbs m

acept 2023 aktualnypw m

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

NOCNY KOCHANEK - Przystanek Woodstock Live 2017

 

(2017 Złoty Melon)
Autor: Wojciech Chamryk
 
nocny kochanek dvd m
Tracklist CD/DVD:
1. Intro
2. Poniedziałek
3. Dżentelmeni metalu
4. Pigułka samogwałtu
5. Dziabnięty/Diabeł z Piekła
6. Zaplątany
7. Smoki i Gołe Baby
8. Karate
9. Pierwszego nie przepijam
10. Andżeju
11. Dziewczyna z Kebabem
12. Zdrajca Metalu
13. Minerał Fiutta
14. Gaduła Jurka
15. Wielki Wojownik
Dodatki DVD:
1. Slideshow
2. Wywiad z zespołem
    
Lineup:
Tomasz Nachyła - drums
Artur Pochwała - bass
Arek Majstrak - guitar
Krzysztof Sokołowski - vocal
Robert "Kazon" Kazanowski - guitar
      
Są tacy, którym specyficzne poczucie humoru i spektakularne sukcesy Nocnego Kochanka spędzają sen z powiek i wpędzają w kompleksy. Nie można jednak nie dostrzec tego, że zespół doskonale odnajduje się w rejonach tradycyjnego heavy/power metalu lat 80., ma wyśmienitego wokalistę i do tego trafił w punkt, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na taką właśnie muzykę z jajcarskimi tekstami.
Osobiście nie uważam ich za coś szczególnie interesującego, ale w przecież w „poważnych” utworach wielu zachodnich zespołów też poruszane są podobne tematy, tylko z podejściem serio, a słucha się Kochanka świetnie, zarówno z płyt, jak i na koncertach. Co istotne w wydaniu live zespół brzmi zdecydowanie mocniej i bardziej dynamicznie, co potwierdza też album zarejestrowany podczas 23. Przystanku Woodstock. To CD/DVD z 70-minutowym występem na dużej scenie w dniu 5 sierpnia, z tego co słyszę rzetelny zapis scenicznej akcji, bez dogrywek i poprawek.
Widać i słychać, że ogromnej publiczności zespół jest doskonale znany, bo już podczas zapowiedzi Jurka Owsiaka podchwytuje ona bez pudła słowa „Poniedziałku”, później też dzielnie wtóruje Krzyśkowi Sokołowskiemu, i to nie tylko w tych najbardziej znanych numerach. Mając na koncie dwie płyty studyjne zespół wybrał z nich wszystko co najlepsze, łącznie 13 utworów, w tym połączone w jeden „Dziabnięty”/Diabeł z piekła” z gościnnym udziałem Zenka z Kabanosa.
Mamy tu więc taki swoisty the best of Nocny Kochanek live, jednak z zastrzeżeniem, że chociaż teksty są żartobliwe, podszyte ironią czy świadomie przewrotne bądź nawet pastiszowe, ale cała reszta to już muzyczny i wokalny konkret, co szczególnie efektownie brzmi w podszytym AC/DC „Pierwszego nie przepijam”, powerowym „Smoki i gołe baby” oraz sztandarowych hitach zespołu „Zdrajca metalu” i „Wielkim wojowniku”. Dynamiczny montaż i liczne ujęcia z kilkunastu kamer, w tym zamontowanych na gryfach gitar, też robią swoje, pozytywnie wpływając na ogólną ocenę całości. Można tego zespołu nie lubić, ale nie można nie docenić jego umiejętności, scenicznej charyzmy i klasy, co jest szczególnie ważne w czasach, kiedy nawet gwiazdy metalu uciekają się do korzystania z playbacku/półplaybacku, a „koncerty” hologramów zdają się być przyszłością muzyki.
(6/6)
Wojciech Chamryk

142_case_1.png 141_case_2.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4213916
DzisiajDzisiaj1773
WczorajWczoraj2423
Ten tydzieńTen tydzień7304
Ten miesiącTen miesiąc4196
WszystkieWszystkie4213916
44.213.63.130