Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

xmerry christless plakat m

madfestvol2posterfinalnet m

batushka plakatz m

xhaken plakat m

ivar einar2 m

roadhog plakatk m

slash 2019 poster m

satan plakatk m

 

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat koncertu m

udo plakat m 

 

NOCNY KOCHANEK - Przystanek Woodstock Live 2017

 

(2017 Złoty Melon)
Autor: Wojciech Chamryk
 
nocny kochanek dvd m
Tracklist CD/DVD:
1. Intro
2. Poniedziałek
3. Dżentelmeni metalu
4. Pigułka samogwałtu
5. Dziabnięty/Diabeł z Piekła
6. Zaplątany
7. Smoki i Gołe Baby
8. Karate
9. Pierwszego nie przepijam
10. Andżeju
11. Dziewczyna z Kebabem
12. Zdrajca Metalu
13. Minerał Fiutta
14. Gaduła Jurka
15. Wielki Wojownik
Dodatki DVD:
1. Slideshow
2. Wywiad z zespołem
    
Lineup:
Tomasz Nachyła - drums
Artur Pochwała - bass
Arek Majstrak - guitar
Krzysztof Sokołowski - vocal
Robert "Kazon" Kazanowski - guitar
      
Są tacy, którym specyficzne poczucie humoru i spektakularne sukcesy Nocnego Kochanka spędzają sen z powiek i wpędzają w kompleksy. Nie można jednak nie dostrzec tego, że zespół doskonale odnajduje się w rejonach tradycyjnego heavy/power metalu lat 80., ma wyśmienitego wokalistę i do tego trafił w punkt, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na taką właśnie muzykę z jajcarskimi tekstami.
Osobiście nie uważam ich za coś szczególnie interesującego, ale w przecież w „poważnych” utworach wielu zachodnich zespołów też poruszane są podobne tematy, tylko z podejściem serio, a słucha się Kochanka świetnie, zarówno z płyt, jak i na koncertach. Co istotne w wydaniu live zespół brzmi zdecydowanie mocniej i bardziej dynamicznie, co potwierdza też album zarejestrowany podczas 23. Przystanku Woodstock. To CD/DVD z 70-minutowym występem na dużej scenie w dniu 5 sierpnia, z tego co słyszę rzetelny zapis scenicznej akcji, bez dogrywek i poprawek.
Widać i słychać, że ogromnej publiczności zespół jest doskonale znany, bo już podczas zapowiedzi Jurka Owsiaka podchwytuje ona bez pudła słowa „Poniedziałku”, później też dzielnie wtóruje Krzyśkowi Sokołowskiemu, i to nie tylko w tych najbardziej znanych numerach. Mając na koncie dwie płyty studyjne zespół wybrał z nich wszystko co najlepsze, łącznie 13 utworów, w tym połączone w jeden „Dziabnięty”/Diabeł z piekła” z gościnnym udziałem Zenka z Kabanosa.
Mamy tu więc taki swoisty the best of Nocny Kochanek live, jednak z zastrzeżeniem, że chociaż teksty są żartobliwe, podszyte ironią czy świadomie przewrotne bądź nawet pastiszowe, ale cała reszta to już muzyczny i wokalny konkret, co szczególnie efektownie brzmi w podszytym AC/DC „Pierwszego nie przepijam”, powerowym „Smoki i gołe baby” oraz sztandarowych hitach zespołu „Zdrajca metalu” i „Wielkim wojowniku”. Dynamiczny montaż i liczne ujęcia z kilkunastu kamer, w tym zamontowanych na gryfach gitar, też robią swoje, pozytywnie wpływając na ogólną ocenę całości. Można tego zespołu nie lubić, ale nie można nie docenić jego umiejętności, scenicznej charyzmy i klasy, co jest szczególnie ważne w czasach, kiedy nawet gwiazdy metalu uciekają się do korzystania z playbacku/półplaybacku, a „koncerty” hologramów zdają się być przyszłością muzyki.
(6/6)
Wojciech Chamryk

124_metalchurch_158x600px_eu.gif 122_gotthard_158x600px_eu.gif 123_nightwish_158x600px_eu.gif 119_hugsja_hmp002.png 121_meshuggah_158x600px_eu.gif 117_fever_singiel_obey_hmp.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1644269
DzisiajDzisiaj36
WczorajWczoraj2523
Ten tydzieńTen tydzień5151
Ten miesiącTen miesiąc44939
WszystkieWszystkie1644269
35.172.201.102

heliconmetalfestivalii m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

mystic festivalk m