Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vader nowy plakat m

pain of salvation plakat m

internal quiet 2018 tour poster new m 

hellion metal festivalx m

summer dying loud plakat sdl m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

xhammerfall plakat m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

METALITE - Heroes In Time

 

(2017 Inner Wound)
Autor: Marek Teler
 
metaliteheroesintimex m
Tracklist:
1. Afterlife
2. Purpose of Life
3. Nightmare
4. The Hunter
5. Heroes in Time
6. Power of Metal
7. Over and Done
8. The Light of Orion
9. In The Middle of the Night
10. Black Horse Rider
11. The Great Force Within Us
   
Lineup:
Emma Bensing – Vocals
Edwin Premberg – Guitar
Robert Örnesved – Guitar
Robert Majd – Bass
Lea Larsson – Drums
Guest guitarists: Fraser Edwards (Ascension), Jakob Svensson (Wigelius)
    
Szwedzki zespół power metalowy Metalite wydał 27 października 201 r. swój debiutancki album „Heroes in Time”. Jedenaście mocnych kawałków z charyzmatyczną Emmą Bensing na wokalu pokazuje, że z pewnością nie jest to ich ostatnie słowo, jeśli chodzi o ostre brzmienie.
Krążek otwiera energetyczny utwór „Afterlife” z chwytliwym refrenem, który łatwo nie wypada z głowy. Potem impreza się rozkręca i w „Purpose of Life” słyszymy mocne gitarowe riffy harmonizujące z perkusją i klawiszami. Połączenie jest doprawdy doskonałe, a wieńczy je świetny głos Emmy. Następujący po nim dynamiczny „Nightmare” jest niewątpliwie jednym z lepszych akcentów na płycie. „The Hunter” to z kolei mocny ładunek emocjonalny i świetna praca syntezatorów z gitarami, dająca niesamowity końcowy efekt. Podobne „efekciarstwo” słyszymy w tytułowym „Heroes in Time” – jest ono jednak uzasadnione, bo czyni ten utwór absolutnym numerem jeden na płycie.
„Power of Metal” jest swego rodzaju manifestem programowym zespołu. Rzeczywiście zwiastuje on nową falę zespołów power metalowych, w których to kobiety pokazują swoją moc. Nie bez powodu utwór kończy się mocnym uderzeniem pioruna. Metalite to jednak nie tylko świetna muzyka, ale i pozytywny przekaz. W „Over and Done” mówią o rozliczaniu się z przeszłością, a w „Black Horse Rider” o walce z życiowymi problemami. Gitarowa solówka w „The Light of Orion” przyprawia o ciarki, zaś przy „In the Middle of the Night” możemy sobie pozwolić na odrobinę wytchnienia. Przy okazji dowiadujemy się, że silny głos Emmy sprawdza się też w delikatniejszym wydaniu. W drugiej połowie piosenki pojawiają się jednak rozkręcające utwór energetyczne gitary.
Zakończeniem płyty jest utwór „The Great Force Within Us”, który świetnie wieńczy udaną całość. Rzeczywiście w zespole Metalite drzemie ogromna siła, a przy okazji pokazują oni, że kobieta może w metalu naprawdę wymiatać. Chociaż w zespołach power metalowych często zdarzają się utwory „na jedno kopyto”, Metalite potrafi zaskakiwać swoją twórczością, a w każdym utworze znajdziemy coś oryginalnego. Życzę kapeli jak najlepiej i czekam na jej kolejne albumy.
(5,5)
Marek Teler

117_anthrax_158x600px_eu.gif 120_overkill_158x600px_eu_b.gif 122_vader_baner.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif

Goście

1425870
DzisiajDzisiaj492
WczorajWczoraj2285
Ten tydzieńTen tydzień12378
Ten miesiącTen miesiąc39173
WszystkieWszystkie1425870
54.166.203.17

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m