Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

xmerry christless plakat m

madfestvol2posterfinalnet m

batushka plakatz m

xhaken plakat m

ivar einar2 m

roadhog plakatk m

slash 2019 poster m

satan plakatk m

 

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat koncertu m

udo plakat m 

 

METALITE - Heroes In Time

 

(2017 Inner Wound)
Autor: Marek Teler
 
metaliteheroesintimex m
Tracklist:
1. Afterlife
2. Purpose of Life
3. Nightmare
4. The Hunter
5. Heroes in Time
6. Power of Metal
7. Over and Done
8. The Light of Orion
9. In The Middle of the Night
10. Black Horse Rider
11. The Great Force Within Us
   
Lineup:
Emma Bensing – Vocals
Edwin Premberg – Guitar
Robert Örnesved – Guitar
Robert Majd – Bass
Lea Larsson – Drums
Guest guitarists: Fraser Edwards (Ascension), Jakob Svensson (Wigelius)
    
Szwedzki zespół power metalowy Metalite wydał 27 października 201 r. swój debiutancki album „Heroes in Time”. Jedenaście mocnych kawałków z charyzmatyczną Emmą Bensing na wokalu pokazuje, że z pewnością nie jest to ich ostatnie słowo, jeśli chodzi o ostre brzmienie.
Krążek otwiera energetyczny utwór „Afterlife” z chwytliwym refrenem, który łatwo nie wypada z głowy. Potem impreza się rozkręca i w „Purpose of Life” słyszymy mocne gitarowe riffy harmonizujące z perkusją i klawiszami. Połączenie jest doprawdy doskonałe, a wieńczy je świetny głos Emmy. Następujący po nim dynamiczny „Nightmare” jest niewątpliwie jednym z lepszych akcentów na płycie. „The Hunter” to z kolei mocny ładunek emocjonalny i świetna praca syntezatorów z gitarami, dająca niesamowity końcowy efekt. Podobne „efekciarstwo” słyszymy w tytułowym „Heroes in Time” – jest ono jednak uzasadnione, bo czyni ten utwór absolutnym numerem jeden na płycie.
„Power of Metal” jest swego rodzaju manifestem programowym zespołu. Rzeczywiście zwiastuje on nową falę zespołów power metalowych, w których to kobiety pokazują swoją moc. Nie bez powodu utwór kończy się mocnym uderzeniem pioruna. Metalite to jednak nie tylko świetna muzyka, ale i pozytywny przekaz. W „Over and Done” mówią o rozliczaniu się z przeszłością, a w „Black Horse Rider” o walce z życiowymi problemami. Gitarowa solówka w „The Light of Orion” przyprawia o ciarki, zaś przy „In the Middle of the Night” możemy sobie pozwolić na odrobinę wytchnienia. Przy okazji dowiadujemy się, że silny głos Emmy sprawdza się też w delikatniejszym wydaniu. W drugiej połowie piosenki pojawiają się jednak rozkręcające utwór energetyczne gitary.
Zakończeniem płyty jest utwór „The Great Force Within Us”, który świetnie wieńczy udaną całość. Rzeczywiście w zespole Metalite drzemie ogromna siła, a przy okazji pokazują oni, że kobieta może w metalu naprawdę wymiatać. Chociaż w zespołach power metalowych często zdarzają się utwory „na jedno kopyto”, Metalite potrafi zaskakiwać swoją twórczością, a w każdym utworze znajdziemy coś oryginalnego. Życzę kapeli jak najlepiej i czekam na jej kolejne albumy.
(5,5)
Marek Teler

117_fever_singiel_obey_hmp.gif 122_gotthard_158x600px_eu.gif 123_nightwish_158x600px_eu.gif 119_hugsja_hmp002.png 121_meshuggah_158x600px_eu.gif 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1644288
DzisiajDzisiaj55
WczorajWczoraj2523
Ten tydzieńTen tydzień5170
Ten miesiącTen miesiąc44958
WszystkieWszystkie1644288
35.172.201.102

heliconmetalfestivalii m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

mystic festivalk m