Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vader nowy plakat m

pain of salvation plakat m

internal quiet 2018 tour poster new m 

hellion metal festivalx m

summer dying loud plakat sdl m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

xhammerfall plakat m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

ANGEL NATION - Aeon

 

(2017 Inner Wound)
Autor: Marek Teler
 
angelnationaeon m
Tracklist:
1.Burn the Witch          
2.Blood Is on Your Hands         
3.Breathe Again
4.Wonder Who You Are
5.Farewell                   
6.Free             
7.Enough Is Enough      
8.Music Plays              
9.Fireflies                    
10.Destination
      
Lineup:
Elina Siirala:Vocals&keys
Julia B Cadau: Bass
Lucas Williamson: Drums
Sonny Antoniou: Guitar
      
Pod koniec października 2017r. nakładem Inner Wound Recordings ukazał się drugi album brytyjskiego zespołu metalowego Angel Nation zatytułowany „Aeon”. Grupa założona sześć lat temu przez Elinę Siiralę (obecnie również wokalistkę Leaves’ Eyes) swoim krążkiem aspiruje do roli nowej gwiazdy metalu symfonicznego. Kawałków jest tylko dziesięć, ale za to jakie!
Album otwierają energetyczne utwory „Burn the Witch” i „Blood Is on Your Hands” z mocnymi gitarowymi riffami, ciekawymi efektami dźwiękowymi oraz eterycznym, a zarazem efektownym i wyrazistym wokalem frontmanki. Po nich już wiemy, że to naprawdę dopracowany album, chociaż obowiązkiem jest sprawdzić kolejne kawałki. W „Breathe Again” Elina daje popis wokalnych umiejętności, szczególnie w mocno akcentowanych zwrotkach. Na uwagę zasługuje tu też gitarowe solo. „Wonder Who You Are” charakteryzuje się z kolei wyjątkowo szybkim tempem, z którym jednak wokalistka świetnie sobie radzi.
Kiedy wydaje się, że już nic mnie nie zaskoczy, w „Farewell” wokalistka Angel Nation daje z siebie wszystko – siła, emocje i perfekcja w każdej nucie. To jedna z najlepszych piosenek z albumu. Podobnie jak kolejna. W utworze „Free” Angel Nation stosuje bowiem interesujący muzyczny zabieg, przełamując partię chóru gitarami przechodzącymi w growl, który jest zasługą Jukki Pelkkomena z Omnium Gatherum. Jukka świetnie harmonizuje z sopranem Eliny, tworząc charakterystyczny dla niektórych zespołów grających metal symfoniczny damsko-męski duet. Na albumie znalazła się też przepiękna ballada „Music Plays”, do której grupa zaprosiła znakomitą fińską skrzypaczkę, profesor Merit Palas. Umieszczony między „Free” i „Music Plays” utwór „Enough Is Enough”, choć nie można się do niego przyczepić, wypada trochę blado w tym prominentnym sąsiedztwie.
Track numer dziewięć czyli „Fireflies” podtrzymuje pozytywne wrażenie na temat krążka. Spodziewałem się jednak bardziej podniosłego i energetycznego zakończenia, więc co do ostatniego utworu „Destination” czuję mały niedosyt. To chyba jednak jedyna rzecz, o którą mogę mieć do Angel Nation pretensje. „Aeon” jest dziełem profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy dbają o najwyższą muzyczną jakość każdego ze swoich kawałków. Myślę, że wielu fanów metalu z przyjemnością będzie wracać do ich twórczości.
(5,5/6)
Marek Teler

122_vader_baner.gif 120_overkill_158x600px_eu_b.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif

Goście

1425904
DzisiajDzisiaj526
WczorajWczoraj2285
Ten tydzieńTen tydzień12412
Ten miesiącTen miesiąc39207
WszystkieWszystkie1425904
54.166.203.17

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m