Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

news 2 riverside m

xhammerfall plakat m

halloween metal massacre plakatb m

satan plakata m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

LEAVES’ EYES - Sign Of The Dragonhead

 

(2018 AFM)
Autor: Marek Teler
 
leaveseyessignofthedragonheadx m
Tracklist:
“Sign Of The Dragonhead”
“Across The Sea”
“Like A Mountain”
“Jomsborg”
“Völva”
“Riders On The Wind”
“Fairer Than The Sun”
“Shadows In The Night”
“Rulers Of Wind And Waves”
“Fires In The North”
“Waves Of Euphoria”
   
Lineup:
Elina Siirala - vocals
Alexander Krull - vocals
Thorsten Bauer - guitars
Pete Streit - guitars
Joris Nijenhuis - drums
    
Kiedy w 201 r. Liv Kristine po trzynastu latach odeszła z zespołu Leaves’ Eyes, wielu fanów wątpiło, że może ją zastąpić inna artystka. Okazuje się jednak, że nowa wokalistka Elina Siirala (znana również z zespołu Angel Nation) znakomicie sobie radzi. Udowadnia to również na nowym krążku grupy „Sign of the Dragonhead”, który ukazał się 12 stycznia 2018r. nakładem AFM Records.
Album zawiera jedenaście nowych utworów, tradycyjnie dla Leaves’ Eyes inspirowanych nordycką mitologią i podbojami Wikingów. Otwiera go tytułowy „Sign of the Dragonhead” z ostrymi gitarowymi riffami i mocnym operowym wokalem Eliny, któremu towarzyszy równie mocny głos założyciela kapeli Alexandra Krulla. W „Across the Sea” zachwyca biesiadny początek i wpadający w ucho refren, przypominający hymn pradawnych wojowników. W „Like A Mountain” Elina daje z kolei popis swoich wokalnych możliwości i udowadnia, że Liv Kristine znalazła godną następczynię. Jej głos z jednej strony ma w sobie typową dla sopranu delikatność, z drugiej jednak w połączeniu z ostrą muzyką wyzwala się w nim prawdziwa siła.
Utwór „Jomsborg”, opowiadający o legendarnej wikińskiej osadzie, pokazuje jak można świetnie połączyć operowy wokal z growlem. Elina i Alexander przywodzą tu na myśl zgrany duet Simone Simons i Marka Jansena z Epiki. Aż szkoda, że ten kawałek jest taki krótki. W piosenkach „Völva”, „Riders on the Wind” i „Fairer than the Sun” wyraźnie zaznacza się z kolei klasyczna celtycka nuta. Ten ostatni jest jednym z najpiękniejszych na płycie. Wokal Eliny jest pełen emocji – wzrusza i zachwyca. Potem z kolei czeka nas mocne uderzenie w postaci „Shadows in the Night” z fantastycznym budującym napięcie chórem w tle. Prawdziwą perełką na płycie jest „Rulers of Wind and Waves” – folkowy instrumental rodem ze świata Wikingów, z tajemniczymi ludowymi odgłosami w tle. Utwór płynnie przechodzi w energetyczny „Fires in the North” z zachwycającym refrenem, okrzykami bojowymi i growlem Alexandra. Zdecydowanie utwór należy do czołówki hitów z albumu.
Zwieńczeniem płyty „Sign of the Dragonhead” jest najdłuższy ośmiominutowy kawałek „Waves of Euphoria”, epicki nie tylko ze względu na długość. W końcu każdy z instrumentów może w pełni zabłysnąć, choć i tak prym wiedzie wokal Eliny. Kuzynka Tuomasa Holopainena z Nightwish pokazuje, że zna się na metalu symfonicznym równie dobrze jak jej daleki krewny z Finlandii. Brawa należą się jednak również growlującemu Alexandrowi, gitarzystom i perkusiście, którzy również ciężko zapracowali na sukces tego utworu. Świetne zamknięcie bardzo dobrego albumu.
„Sign of the Dragonhead” powinien w pełni zaspokoić gusta fanów Leaves’ Eyes. Siła drzemiąca w kapeli nie osłabła z nową wokalistką, a można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że Elina wniosła do grupy odrobinę świeżego powietrza. Album opowiada fascynującą historię, przenosząc nas do czasów średniowiecza i pokazując to co w skandynawskiej tradycji najlepsze. Niektóre utwory mogły być dłuższe, można też było dorzucić jeszcze kilka urozmaiceń, ale całość naprawdę zasłużyła na solidną piątkę z plusem.
(5,5)
Marek Teler

120_accept_158x600px_eu.jpg 116_northward_158x600px_eu.gif 115_fifthangel_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif 130_baner0slider_2.gif

Goście

1501836
DzisiajDzisiaj1671
WczorajWczoraj2735
Ten tydzieńTen tydzień1671
Ten miesiącTen miesiąc58847
WszystkieWszystkie1501836
54.162.118.107

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m