Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 67sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kreator plakatk m

accept plakath m

pestilence plkat oglny m

dr.living.dead plakatz m

magnum2018 new m

therion plakatz m

bb plakatz m

manigance plakat m

korpiklaani plakath m

korpus respekt trasa plakaty m

believe-tour-2018 m

noctem plakat m

sepultura plakatz m

rhapsodz plakatz m

immo polska plakat m

black label society plakatf m

trivium plakatg m

metalmania plakatg m

slayer plakatx m

frost and fire m

pomeraniafest 3y m

manilla road powraca do polski m

camel ebiuletynf m

exodus plakat katowice 250 m

judaspriest posterb1 m

 

LEAVES’ EYES - Sign Of The Dragonhead

 

(2018 AFM)
Autor: Marek Teler
 
leaveseyessignofthedragonheadx m
Tracklist:
“Sign Of The Dragonhead”
“Across The Sea”
“Like A Mountain”
“Jomsborg”
“Völva”
“Riders On The Wind”
“Fairer Than The Sun”
“Shadows In The Night”
“Rulers Of Wind And Waves”
“Fires In The North”
“Waves Of Euphoria”
   
Lineup:
Elina Siirala - vocals
Alexander Krull - vocals
Thorsten Bauer - guitars
Pete Streit - guitars
Joris Nijenhuis - drums
    
Kiedy w 201 r. Liv Kristine po trzynastu latach odeszła z zespołu Leaves’ Eyes, wielu fanów wątpiło, że może ją zastąpić inna artystka. Okazuje się jednak, że nowa wokalistka Elina Siirala (znana również z zespołu Angel Nation) znakomicie sobie radzi. Udowadnia to również na nowym krążku grupy „Sign of the Dragonhead”, który ukazał się 12 stycznia 2018r. nakładem AFM Records.
Album zawiera jedenaście nowych utworów, tradycyjnie dla Leaves’ Eyes inspirowanych nordycką mitologią i podbojami Wikingów. Otwiera go tytułowy „Sign of the Dragonhead” z ostrymi gitarowymi riffami i mocnym operowym wokalem Eliny, któremu towarzyszy równie mocny głos założyciela kapeli Alexandra Krulla. W „Across the Sea” zachwyca biesiadny początek i wpadający w ucho refren, przypominający hymn pradawnych wojowników. W „Like A Mountain” Elina daje z kolei popis swoich wokalnych możliwości i udowadnia, że Liv Kristine znalazła godną następczynię. Jej głos z jednej strony ma w sobie typową dla sopranu delikatność, z drugiej jednak w połączeniu z ostrą muzyką wyzwala się w nim prawdziwa siła.
Utwór „Jomsborg”, opowiadający o legendarnej wikińskiej osadzie, pokazuje jak można świetnie połączyć operowy wokal z growlem. Elina i Alexander przywodzą tu na myśl zgrany duet Simone Simons i Marka Jansena z Epiki. Aż szkoda, że ten kawałek jest taki krótki. W piosenkach „Völva”, „Riders on the Wind” i „Fairer than the Sun” wyraźnie zaznacza się z kolei klasyczna celtycka nuta. Ten ostatni jest jednym z najpiękniejszych na płycie. Wokal Eliny jest pełen emocji – wzrusza i zachwyca. Potem z kolei czeka nas mocne uderzenie w postaci „Shadows in the Night” z fantastycznym budującym napięcie chórem w tle. Prawdziwą perełką na płycie jest „Rulers of Wind and Waves” – folkowy instrumental rodem ze świata Wikingów, z tajemniczymi ludowymi odgłosami w tle. Utwór płynnie przechodzi w energetyczny „Fires in the North” z zachwycającym refrenem, okrzykami bojowymi i growlem Alexandra. Zdecydowanie utwór należy do czołówki hitów z albumu.
Zwieńczeniem płyty „Sign of the Dragonhead” jest najdłuższy ośmiominutowy kawałek „Waves of Euphoria”, epicki nie tylko ze względu na długość. W końcu każdy z instrumentów może w pełni zabłysnąć, choć i tak prym wiedzie wokal Eliny. Kuzynka Tuomasa Holopainena z Nightwish pokazuje, że zna się na metalu symfonicznym równie dobrze jak jej daleki krewny z Finlandii. Brawa należą się jednak również growlującemu Alexandrowi, gitarzystom i perkusiście, którzy również ciężko zapracowali na sukces tego utworu. Świetne zamknięcie bardzo dobrego albumu.
„Sign of the Dragonhead” powinien w pełni zaspokoić gusta fanów Leaves’ Eyes. Siła drzemiąca w kapeli nie osłabła z nową wokalistką, a można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że Elina wniosła do grupy odrobinę świeżego powietrza. Album opowiada fascynującą historię, przenosząc nas do czasów średniowiecza i pokazując to co w skandynawskiej tradycji najlepsze. Niektóre utwory mogły być dłuższe, można też było dorzucić jeszcze kilka urozmaiceń, ale całość naprawdę zasłużyła na solidną piątkę z plusem.
(5,5)
Marek Teler

118_philcambell_158x600px_eu.gif 117_msf_158x600px_eu.gif 120_helloween_158x600px_eu.gif 119_hf_158x600px_eu.gif 126_nightwish_158x600_euy_b.gif 119_slider_therion_158x600px_eu.gif 118_msf_158x600px_eu.gif

Goście

1025010
DzisiajDzisiaj1799
WczorajWczoraj1920
Ten tydzieńTen tydzień5929
Ten miesiącTen miesiąc40635
WszystkieWszystkie1025010
54.92.172.79

king crimson m

deeppurple posterb1e m

 

iced earth plakat m

anathema plakatz m

roger waters plakatu m

hellion metal festivalx m

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

batushka plakatz m