Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

non iron new poster m

mrpollack plakat m

trium partium metallum tour 2019 plakat m

satan plakatk m

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019s m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

 

START A REVOLUTION - Survivors

 

(2018 Rockaine)
Autor: Wojciech Chamryk
 
start-a-revolution-survivors m
Tracklist:
1.
Hellcome
2. Anchor
3. Survivors
4. Broadcaster
5. Broken Heart
6. Questions
7. Wake Up
8. Values
9. Sit & Wait
10. Remain The Same
11. Anthem Of Today
12. Unity Hymn
    
     
Lineup:
Patrick Portnicki - vocals
Malik Aziz - guitars, vocals
Ferdinand Kießling - guitars, vocals
Jens Breuer - bass guitar
Max Priese - drums, samples
     
       
Post hardcore/metal – na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt zachęcająco, szczególnie z perspektywy czytelnika „Heavy Metal Pages”, jednak w praktyce nie jest tak źle. Start A Revolution rzecz jasna nie proponują na swym drugim albumie niczego odkrywczego, ale słychać, że ci młodzi Niemcy dobrze czują się w wybranej stylistyce. Z 12 zamieszczonych na tym krążku numerów można też bez problemu wybrać kilka zdecydowanie wyróżniających się. Rządzą tu więc zdecydowanie te najmocniejsze utwory, gdzie mocarny, oparty na konkretnych riffach i takim też szwungu sekcji rytmicznej hardcore miesza się z niemal deathmetalowym ciosem („Hellcome”) czy z punkowym zadziorem („Wake Up”), albo też zespół zapuszcza się w rejony bardziej melodyjne, ale z wciąż solidnym przyłożeniem, kiedyś chętnie odwiedzane przez Killswitch Engage czy Papa Roach (singlowy „Values”). Warto też docenić wszechstronność wokalisty, bowiem Patrick Portnicki poczyna sobie całkiem śmiało w kilku kategoriach ekstremalnego śpiewu, sięgając nawet czasami do niemal blackowego skrzeku. I chociaż ten podszyty skrzekiem ryk niezbyt pasuje do niezbyt mocnego „Sit & Wait”, bo to jednak bardziej pop niż jakikolwiek, nawet alternatywny, metal, ale już w takim znacznie solidniejszym „Anthem Of Today” sprawdza się znacznie lepiej. Chłopaki mają też spore szanse na zaistnienie na radiowych playlistach, bo „Remain The Same” to wypisz, wymaluj potomstwo Foo Fighters i Nickelback, a znanemu już od dawna „Broadcaster”, wzbogaconemu samplami „Questions” z wyżyłowanym śpiewem czy kolejnemu singlowi „Anchor” w kontekście przebojowości też niczego nie brakuje. Teraz tylko pytanie jaka ścieżka wyda się Start A Revolution bardziej interesująca: mocnego, nowoczesnego grania, czy jednak skrojonego pod gusta masowej publiczności – okaże się pewnie na kolejnej płycie.
(4/6)
Wojciech Chamryk

125_avantasia_158x600px_eu.gif 123_overkill_158x600px_eu.gif 126_aenimus_158x600px_eu.jpg 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 123_bib_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1784225
DzisiajDzisiaj979
WczorajWczoraj3181
Ten tydzieńTen tydzień979
Ten miesiącTen miesiąc47213
WszystkieWszystkie1784225
18.212.206.217

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

protector plakat m

 

sacred reichs m