Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

non iron new poster m

mrpollack plakat m

trium partium metallum tour 2019 plakat m

satan plakatk m

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019s m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

 

CRUENTUS - Every Tomorrow

 

(2018 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 
cruentus-every tomorrow m
 
Tracklist:
1. Shutter
2. Incorporation
3. Spiritual Digitisation
4. The Proximate
5. Machine Mystical
6. Augmentation
7. Saturn
8. Micro Vibrations
9. One Pattern
10. Each Tomorrow
               
Line-up:
Bartłomiej Mieżyński – perkusja
Jakub Lasota – bas, elektronika, gitara
Marcin Galicki – śpiew
Michał Waliszewski – gitara
Robert Gregorczuk – syntezatory
Tomasz Gabryel – gitara
            
Cruentus wystawił cierpliwość swych fanów na dużą próbę, wydając następcę poprzedniego albumu „Terminal Code” dzięki przeprowadzeniu zbiórki na ten cel, aż po ośmiu latach i licznych perturbacjach. W końcu udało się jednak wszystko ukończyć i najwyraźniej warto było poczekać nieco dłużej, gdyż „Every Tomorrow” trzyma poziom i robi wrażenie. Szczecińska grupa zawsze grała, szczególnie jak na nasze realia, bardzo efektownie i nowatorsko, łącząc metalowy rdzeń z elementami mrocznej elektroniki i industrialu, dokładając do tego progresywne podejście.
Teraz to wszystko jest jeszcze bardziej słyszalne, a do tego przekłada się na urozmaicenie kompozycji składających się na „Every Tomorrow”. Jeśli już muszę podawać jakieś nazwy przybliżające muzyczny kierunek Cruentus, to bez wątpienia będą to Meshuggah i Fear Factory, ale z bardzo istotnym zastrzeżeniem, że to ta sama stylistyka, a nie żadne kopiowanie wypracowanych przez te zespoły schematów. Zresztą już odautorski komentarz dotyczący płyty wiele wyjaśnia, gdyż muzycy piszą, że: „„Every Tomorrow” to krótka refleksja nad wewnętrznym konfliktem pomiędzy świadomością hołdującej technokracji jednostki a jej niezdefiniowaną tęsknotą duchową. To próba wyrażenia krytyki wobec tzw. technologicznego oświecenia, które poprzez próbę zdefiniowania wszystkiego, klasyfikuje i szufladkuje, zabierając to, co jest „pomiędzy”.
Trudno więc wyobrazić sobie lepszą muzyczną ilustrację takiego tematu niż bardzo mroczna, zdehumanizowana, a jednocześnie tchnąca jakimś witalnym duchem muzyka. Czasem przypominająca blackowe początki grupy („One Pattern”, napędzany blastami „Micro Vibrations”), ale niekiedy też bardzo przebojowa (czy tylko mnie singlowy „Spiritual Digitisation” kojarzy się z mocniejszym Linkin Park?), a do tego progresywna w post-rockowym, zakręconym aranżacyjnie ujęciu („Machine Mystical”, „Saturn” z gościnnym udziałem wokalistki Mai Holcman-Lasoty). Przypuszczam, że skoro ja, na co dzień nie mający z taką muzyką zbyt wiele do czynienia, odnalazłem w niej tak wiele, to fani Cruentus i wymienionych wyżej grup będą znacznie bardziej usatysfakcjonowani.
(5/6)
Wojciech Chamryk

116_accept_158x600px_eu.gif 123_overkill_158x600px_eu.gif 125_avantasia_158x600px_eu.gif 126_aenimus_158x600px_eu.jpg 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 123_bib_158x600px_eu.gif

Goście

1784124
DzisiajDzisiaj878
WczorajWczoraj3181
Ten tydzieńTen tydzień878
Ten miesiącTen miesiąc47112
WszystkieWszystkie1784124
18.212.206.217

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

protector plakat m

 

sacred reichs m