Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

news 2 riverside m

xhammerfall plakat m

halloween metal massacre plakatb m

satan plakata m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

BEHEMOTH - Messe Noire

 

(2018 Mystic)
Autor: Wojciech Chamryk
 
behemoth messe noire m
 
Tracklist:
01. Blow Your Trumpets Gabriel
02. Furor Divinus
03. Messe Noire
04. Ora Pro Nobis Lucifer
05. Amen
06. The Satanist
07. Ben Sahar
08. In The Absence Ov Light
09. O Father O Satan O Sun!
          
Sporo czasu upłynęło od momentu, kiedy kilku nastolatków z Pomorza zaczęło uganiać się po lasach, eksperymentować z makijażem i grać black metal. Teraz Behemoth jest jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie i żadna polska grupa nie może się z nim pod tym względem równać. Nic więc dziwnego, że zespół Nergala doczekał się kolejnego już wydawnictwa koncertowego.„Messe Noire” to rzecz tym bardziej wyjątkowa, że dwa lata temu, podczas trasy promującej najnowszy wówczas album „The Satanist” grupa wykonywała go w całości, dopełniając program co smakowitszymi starszymi utworami granymi na finał. Wydano to bardzo efektownie w kilku konfiguracjach na nośnikach audio/video, a przedmiotem niniejszej recenzji jest wersja DVD/CD: ilustrowana świetnymi, czarno-białymi zdjęciami, ale z opisami całkowicie nieczytelnymi, to jest złotymi literami na kalce. Minus też za umieszczenie płyt, bo w tych kopertkach narażone są przy wsuwaniu na porysowanie, ale cała reszta trzyma już poziom.
DVD to trzy bloki materiałów, trwające łącznie ponad trzy godziny. Danie główne to „Live Satanist” z warszawskiej Progresji: trwające 80 minut, wyreżyserowane przez Grupę 13, pełne rozmachu widowisko-misterium. Nad zawartością muzyczną nie ma się co rozwodzić, bo „The Satanist” to jedna z najlepszych płyt w dyskografii Behemotha, a wydaniu koncertowym jeszcze tylko zyskała. Całość została też interesująco sfilmowana: są liczne zbliżenia czy najazdy kamery na muzyków, nie brakuje ujęć w zwolnionym tempie, a „Messe Noire”, zgodnie z tytułem, faktycznie jest czarno-biały. Finał koncertu to sześć starszych utworów, w tym świetne wykonania „Pure Evil And Hate” czy „Slaves Shall Serve” – gromkie „Dziękujemy!” publiczności na zakończenie nie było w żadnym razie tylko grzecznościową kurtuazją. Opisany jako official bootleg koncert Live Assault z festiwalu Brutal Assault 2016 jest o kilkanaście minut krótszy (na bis zespół zagrał tylko trzy starsze utwory) i pomimo tego, że zbliżony repertuarowo, to jednak zupełnie odmienny. Nie tylko dlatego, że filmowany tylko przez trzy kamery, ale też bardziej pierwotny, pełen dzikiej energii, chociaż sam show praktycznie nie różni się od tego zaprezentowanego nieco później w Warszawie. Zawartość DVD dopełnia „The Satanist: Cinematic Archive”, czyli dopracowane w każdym calu teledyski do „Blow Your Trumpets Gabriel”, „Messe Noire”, „Ora Pro Nobis Lucifer”, „The Satanist”, „Ben Sahar” i premierowy „O Father O Satan O Sun!”.
CD zawiera powtórzenie warszawskiego koncertu, ale bez starszych utworów – trochę szkoda, bo miejsca na dysku zostało jeszcze sporo, ale i tak „Messe Noire” jako całość to jedno z najciekawszych wydawnictw koncertowych Behemotha.
(5/6)
Wojciech Chamryk

119_bg_158x600px_eu.gif 116_northward_158x600px_eu.gif 115_fifthangel_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif 130_baner0slider_2.gif 120_accept_158x600px_eu.jpg

Goście

1501754
DzisiajDzisiaj1589
WczorajWczoraj2735
Ten tydzieńTen tydzień1589
Ten miesiącTen miesiąc58765
WszystkieWszystkie1501754
54.162.118.107

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m