Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 71sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m 

ultra violence invicta tour m

turbo wywiad foto plakat m

visigoth plakatc m

plakat do druku v1.1z m

anthrax plakatz m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

wacken2019

black silesia open air festival iv m

prog in park iii m

BEHEMOTH - Messe Noire

 

(2018 Mystic)
Autor: Wojciech Chamryk
 
behemoth messe noire m
 
Tracklist:
01. Blow Your Trumpets Gabriel
02. Furor Divinus
03. Messe Noire
04. Ora Pro Nobis Lucifer
05. Amen
06. The Satanist
07. Ben Sahar
08. In The Absence Ov Light
09. O Father O Satan O Sun!
          
Sporo czasu upłynęło od momentu, kiedy kilku nastolatków z Pomorza zaczęło uganiać się po lasach, eksperymentować z makijażem i grać black metal. Teraz Behemoth jest jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie i żadna polska grupa nie może się z nim pod tym względem równać. Nic więc dziwnego, że zespół Nergala doczekał się kolejnego już wydawnictwa koncertowego.„Messe Noire” to rzecz tym bardziej wyjątkowa, że dwa lata temu, podczas trasy promującej najnowszy wówczas album „The Satanist” grupa wykonywała go w całości, dopełniając program co smakowitszymi starszymi utworami granymi na finał. Wydano to bardzo efektownie w kilku konfiguracjach na nośnikach audio/video, a przedmiotem niniejszej recenzji jest wersja DVD/CD: ilustrowana świetnymi, czarno-białymi zdjęciami, ale z opisami całkowicie nieczytelnymi, to jest złotymi literami na kalce. Minus też za umieszczenie płyt, bo w tych kopertkach narażone są przy wsuwaniu na porysowanie, ale cała reszta trzyma już poziom.
DVD to trzy bloki materiałów, trwające łącznie ponad trzy godziny. Danie główne to „Live Satanist” z warszawskiej Progresji: trwające 80 minut, wyreżyserowane przez Grupę 13, pełne rozmachu widowisko-misterium. Nad zawartością muzyczną nie ma się co rozwodzić, bo „The Satanist” to jedna z najlepszych płyt w dyskografii Behemotha, a wydaniu koncertowym jeszcze tylko zyskała. Całość została też interesująco sfilmowana: są liczne zbliżenia czy najazdy kamery na muzyków, nie brakuje ujęć w zwolnionym tempie, a „Messe Noire”, zgodnie z tytułem, faktycznie jest czarno-biały. Finał koncertu to sześć starszych utworów, w tym świetne wykonania „Pure Evil And Hate” czy „Slaves Shall Serve” – gromkie „Dziękujemy!” publiczności na zakończenie nie było w żadnym razie tylko grzecznościową kurtuazją. Opisany jako official bootleg koncert Live Assault z festiwalu Brutal Assault 2016 jest o kilkanaście minut krótszy (na bis zespół zagrał tylko trzy starsze utwory) i pomimo tego, że zbliżony repertuarowo, to jednak zupełnie odmienny. Nie tylko dlatego, że filmowany tylko przez trzy kamery, ale też bardziej pierwotny, pełen dzikiej energii, chociaż sam show praktycznie nie różni się od tego zaprezentowanego nieco później w Warszawie. Zawartość DVD dopełnia „The Satanist: Cinematic Archive”, czyli dopracowane w każdym calu teledyski do „Blow Your Trumpets Gabriel”, „Messe Noire”, „Ora Pro Nobis Lucifer”, „The Satanist”, „Ben Sahar” i premierowy „O Father O Satan O Sun!”.
CD zawiera powtórzenie warszawskiego koncertu, ale bez starszych utworów – trochę szkoda, bo miejsca na dysku zostało jeszcze sporo, ale i tak „Messe Noire” jako całość to jedno z najciekawszych wydawnictw koncertowych Behemotha.
(5/6)
Wojciech Chamryk

130_possessed_158x600px_eu.gif 128_enforcer_158x600px_eu.gif 127_grandmagus_158x600px_eu.gif 120_anthrax_banner_2.png

Goście

2016604
DzisiajDzisiaj348
WczorajWczoraj1297
Ten tydzieńTen tydzień348
Ten miesiącTen miesiąc48171
WszystkieWszystkie2016604
54.234.227.202

protector plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m