Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

diamond head plakat m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

solstafir-kwadrat-b

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m

batushka plakatz m

xhaken plakat m

ivar einar2 m

STORMRIDER - Heavy Metal Machine

 

(2018 Self-Released)
Autor: \m/\m/
 
stormrider heavy metal machine m
Tracklist:
1. Heavy Metal Machi
2. In Time
3. The Patroller
4. Made Of Metal
          
Lineup:
Mike Coyle - Vocal
Cristiano Lopes - Guitars
Przemysław Przytuło - Bass
Robert Beeton - Drums
           
Stormrider to młody brytyjski zespół, który powstał na początku 2017 roku w Manchesterze. W skład zespołu wchodził nasz rodak, Przemysław Przytuło (bas, chórki), Robert Beeton (perkusja) i Cristiano Lopes (gitary). Składu dopełnił wokalista Mike Coyle. W lipcu Brytyjczycy opublikowali swój pierwszy materiał, EPkę "Heavy Metal Machine". Na tym wydawnictwie znalazły się cztery kompozycje, utrzymane w stylistyce tradycyjnego heavy metalu, z dużymi wpływami NWOBHM oraz US metalu typu Iced Earth. Pierwszy tytułowy "Heavy Metal Machine" to szybki i zwarty kawałek z fajną melodią i gitarami. Drugi "In Time" to najdłuższy utwór, znacznie wolniejszy, z fragmentami akustycznymi, na dodatek bardzo klimatyczny. Czuć w nim mieszankę wpływów Iron Maiden i Iced Earth. Trzeci w kolei "The Patroller" to żwawa kompozycja w stylu epickiego Iron Maiden. Finałem zaś jest równie dziarski ale bardziej bezpośredni kawałek, "Made Of Metal". Mieszają się tu różne wpływy NWOBHM z Iron Maiden i Judas Priest na czele. Muzycy tworzą bardzo fajną formację. Świetnie brzmią gitary, zachwycają riffami, pomysłami na tematy muzyczne i popisami solowymi. Sekcja jest mocno osadzona, zwinna i pełna inwencji. Wszystko jest wywarzone, zachwyca mocnym i klarownym brzmieniem. Na osobną uwagę zasługuje wokalista Mike Coyle. Posiada on ciekawą barwę oraz mocny glos, w dodatku ma taki specyficzny dar, że nadaje całej muzyce Stormrider swoistego patosu czy epickości. Po prostu dopełnia ją i firmuje. "Heavy Metal Machine" to ciekaw zajawka na scenie NWOTHM, warto obserwować dalsze losy Stormridera.
(4,5/6)
\m/\m/

118_burningwitches_158x600px_eu.gif 115_fifthangel_158x600px_eu.gif 119_hugsja_hmp002.png 117_fever_singiel_obey_hmp.gif 130_baner0slider_2.gif

Goście

1568366
DzisiajDzisiaj1194
WczorajWczoraj3314
Ten tydzieńTen tydzień18509
Ten miesiącTen miesiąc43881
WszystkieWszystkie1568366
54.221.75.68

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m