Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 76sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

richie kotzenposterz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

COCTEAU TWINS - Treasure Hiding - The Fontana Years

 

(2018 UMC)
Autor: \m/\m/
 
cocteautwins-treasurehiding-the-fontana-years m
Tracklist:
CD1:
Know Who You Are at Every Age
Evangeline
Bluebeard
Theft, And Wandering Around Lost
Oil of Angels
Squeeze-Wax
My Truth
Essence
Summerhead
Pur
       
CD2:
Violaine
Serpentskirt
Tishbite
Half-Gifts
Calfskin Smack
Rilkean Heart
Ups
Eperdu
Treasure Hiding
Seekers Who Are Lovers
           
CD3:
Mud and Dark - Evangeline
Summer-blink - Evangeline
Winter Wonderland - Snow EP
Frosty the Snowman - Snow EP
Three Swept - Bluebeard Single
Ice-Pulse - Bluebeard Single
Bluebeard (Acoustic Version) - Bluebeard Single
Rilkean Heart - Twinlights
Golden-Vein - Twinlights
Pink Orange Red - Twinlights
Half-Gifts - Twinlights
Feet Like Fins - Otherness
Seekers Who Are Lovers - Otherness
Violaine - Otherness
Cherry Coloured Funk - Otherness (Seefeel Remix)
Tishbite - Tishbite
Primitive Heart - Tishbite
Flock of Soul - Tishbite
Round - Tishbite
An Elan - Tishbite  
             
CD4:
Smile - Violaine
Tranquil Eye - Violaine
Circling Girl - Violaine
Alice - Violaine
Circling Girl - Volume Track
Touch Upon Touch - Volume Track
Serpentskirt - Mark Radcliffe Session, 12 March 1996
Golden-Vein - Mark Radcliffe Session, 12 March 1996
Half-Gifts - Mark Radcliffe Session, 12 March 1996
Seekers Who Are Lovers - Mark Radcliffe Session, 12 March 1996
Calfskin Smack - Robert Elms Session, 10 April 1996
Fifty-Fifty Clown - Robert Elms Session, 10 April 1996
Violaine - Robert Elms Session, 10 April 1996
          
Ponoć lata 80. to taki nieustanny kicz, czy jednak na pewno? Przecież wtedy poznałem całą masę świetnych albumów i to nie tylko z heavy metalu. Wiele z tych płyt do dzisiaj jest inspiracją dla coraz młodszych muzyków. Wtedy prym wiodła również arcyciekawa grupa ze Szkocji, Cocteau Twins, która była jednoznacznie kojarzona z niezależną wytwórnią 4AD. A ich albumem "Treasure" z 1984 roku zasłuchiwali się chyba wszyscy. Cocteau Twins założyli w 1979 roku w Szkocji gitarzysta Robin Guthrie oraz basista Will Heggie. Do składu dołączyła także partnerka Guthrie’ego, Elizabeth Fraser. Po odejściu Heggie’ego i krótkim funkcjonowaniu jako duet, do grupy dołączył multiinstrumentalista Simon Raymonde. Cocteau Twins charakteryzował się niepowtarzalnym brzmieniem, muzyką do niezaszufladkowania i na wskroś oryginalną. Na "Treasure" Szkoci wprowadzili nas do bardzo nastrojowych brzmień, delikatnych i eterycznych, wręcz przepięknych czy też anielskich. Mnie nieustannie zadziwiała niezwykłym pozytywnym przesłaniem oraz bezgraniczną wręcz dziecięcą radością. No i do tego wspaniały głos i wokalizy Elizabeth Fraser, która wykorzystywała do tego swój wymyślony "język", co jeszcze bardziej pobudzało zmysły. Jednak Cocteau Twins nie tylko współpracowała z 4AD, bowiem w latach 90. zaczęła tworzyć dla Fontana Records. W boxie „Treasure Hiding – The Fontana Years” znalazły się cztery płyty CD prezentujące albumy nagrane dla wspomnianej wytwórni – „Four Calendar Café” (1993), „Milk and Kisses” (1996) – oraz na dwóch dyskach b-side’y, EP-ki, sesje Radio One i zestaw rarytasów. Dla mnie spotkanie z tymi nagraniami było dziewicze, ale czułem się wśród nich znakomicie. To co mnie zachwycało na "Treasure" z lat 80. odnalazłem na płytach z lat 90. Dla mnie nic się nie zmienili, jest to bezpośrednia kontynuacja tamtych idei. Muzycy niezmiennie intrygująco opisują swoją tajemniczą i misterną muzykę, w której przewodzi charakterystyczna i specyficzna oraz oszczędna gitara, a także wyjątkowy wokal Fraser. Muzyka również ciągle zaskakuje niezwykłą przestrzennością, ulotnością, rajskimi nutami, kojącymi brzmieniami, uduchowieniem, poetyckością, a przede wszystkim wyśmienitymi melodiami. Muzyka, którą ogólnie nie da się podrobić. Z tego co czytałem, było kilku muzyków, którzy chcieli na swój sposób zinterpretować dźwięki Szkotów ale niestety na dłuższą metę nie wychodziło im to. Nie chcę nawet tego sprawdzać, bo po prostu wystarczy mi to co napisali Szkoci. W zasadzie to co udało mi się usłyszeć z ich dyskografii, to każda płyta Cocteau Twins można określić dziełem wybitnym. Oczywiście w swoim rodzaju. Fani tego zespołu z pewnością doskonale znają te wszystkie nagrania. Mimo wszystko ten kto wpadł na wydanie „Treasure Hiding – The Fontana Years” w takiej formie, zasługuje na wyróżnienie i inne "przytulasy". Jest to wydawnictwo, które jest niezwykłym skarbem nawet na taką formację jaką jest Cocteau Twins.
\m/\m/

120_slider_ot.gif 126_gotthard_158x600px_eu.gif 120_destruction_158x600px_eu.gif 121_poparzeni_kawa_trzy.gif 137_if_158x600px_eu.gif 122_bluespills_158x600px_eu.gif 127_amaranthe_158x600px_eu.gif 124_heathen_158x600px_eu.gif 121_primalfear_158x600px_eu.gif

Goście

3427203
DzisiajDzisiaj39
WczorajWczoraj2126
Ten tydzieńTen tydzień5865
Ten miesiącTen miesiąc39
WszystkieWszystkie3427203
3.235.101.50