Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 76sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

richie kotzenposterz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

DROWN MY DAY - The Ghost Tales

 

(2018 Noizgate Records)
Autor: Wojciech Chamryk
 
drownmyday-theghosttales m

Tracklist:
1. Introvert
2. Nightmare Becomes Reality
3. Land Of Misery
4. Yurei's Revenge
5. Carnage
6. Devil's Forest
7. Burn It Down
8. Battle Royale
9. Blue Skin
10. You Will Not Get Rid Of Me
      
Line-up:
Maciej Korczak – śpiew
Sergiusz Smolnicki – gitara
Sławomir Wojtas – gitara
Arkadiusz Antosz – bas
Jakub Homik - perkusja
    

Ostatnio było o tej formacji nieco ciszej, ale Drown My Day w żadnym razie nie próżnowali: przed dwoma laty ukazała się EP „Nightmare Becomes Reality”, teraz przyszła pora na premierę drugiego albumu „The Ghost Tales”. Deathcore jaki jest wie doskonale każdy co lepiej zorientowany w metalowych dźwiękach, jednak krakowska ekipa podchodzi do tematu nader nieszablonowo, proponując coś więcej niż eksploatowanie po raz tysięczny zgranych riffów i schematów aranżacyjnych. Nie ma też mowy o atakujących non-stop jakichś zawrotnych prędkościach – blasty pojawiają się tu tylko okazjonalnie – ponieważ zespół stawia na średnie tempa i niewiarygodnie ciężkie, surowe brzmienie. Sprawia ono, że poszczególne utwory przetaczają się przez słuchacza niczym superciężki czołg najnowszej generacji, a owo wrażenie pogłębia jeszcze urozmaicona warstwa rytmiczna, za którą odpowiada nowy perkusista Jakub Homik.

Wyrazisty groove jest więc atutem choćby „Land Of Misery” czy „You Will Not Get Rid Of Me”; generalnie zresztą aranżacje są tutaj dopracowane pod każdym względem, dzięki czemu poszczególne kompozycje są zróżnicowane i nie zlewają się w jakąś soniczną magmę. Nie brakuje też w nich melodyjnych zwolnień z gitarą solową w roli głównej („Yurei's Revenge”, typ na singla dla rockowych stacji) oraz urozmaiconych partii Macieja, z głównym wokalem wspieranym też gdzieniegdzie chórkami czy dodatkowymi nakładkami („Burn It Down”, „Devil's Forest”), wspomaganym w „Carnage” dodatkowo przez Mazura z Oblivion i Przema z Burn The Witch.

Są też ciekawostki, bo „Battle Royale” to początkowo istny, doomowy walec z czasów świetności death/doom metalu starej szkoły, dopiero później atakujący perkusyjnymi zrywami, kontrowanymi jednak momentami zwolnień, a „Blue Skin” ma w sobie coś z zakręconych, djentowych klimatów.

Równie efektownie prezentuje się też szata graficzna płyty: począwszy od coveru do książeczki i oprawy digipacka, autorstwa Kuby Sokólskiego, a „The Ghost Tales” można bez wątpienia potraktować jako nowe otwarcie dla Drown My Day, zespołu oryginalnego, poszukującego i z powodzeniem unikającego szufladek.

(5/6)
Wojciech Chamryk

124_heathen_158x600px_eu.gif 126_gotthard_158x600px_eu.gif 120_destruction_158x600px_eu.gif 121_poparzeni_kawa_trzy.gif 120_slider_ot.gif 137_if_158x600px_eu.gif 122_bluespills_158x600px_eu.gif 127_amaranthe_158x600px_eu.gif 121_primalfear_158x600px_eu.gif

Goście

3429519
DzisiajDzisiaj123
WczorajWczoraj2232
Ten tydzieńTen tydzień8181
Ten miesiącTen miesiąc2355
WszystkieWszystkie3429519
3.235.105.97