Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

non iron new poster m

mrpollack plakat m

trium partium metallum tour 2019 plakat m

satan plakatk m

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019s m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

 

LION SHEPHERD - Hiraeth

 

(2018/2015 Universal Music)
Autor: \m/\m/
 
lion shepherd hiraeth s
Tracklist:
1. Fly On
2. Lights Out
3. Brave New World
4. Music Box Ballerina
5. I’m Open
6. Past In Mirror
7. Wander
8. Infidel Act Of Love
9. Smell Of War
10. Strongest Breed
        
Taki album jak "Hiraeth" to materiał do słuchania przez fana przez długie lata. Nie ma prawa się nim znudzić, bowiem za każdym razem poznajemy jego kolejną odsłonę, a ich wymiar zdaje się nie ma końca. Znacznie upraszczając, muzyczny świat tego albumu to zderzenie trzech różnych opcji, muzyki orientalno-blisko-wschodniej, rocka progresywnego i metalu z nowocześnie brzmiącymi gitarami. Całość zaś wypełnia tęsknota przepełniona głębokim smutkiem i nostalgią. W tej melancholii oprócz baśniowej egzotyki i chwytliwych melodii, odnajdziemy bezkres subtelności i mroku, a także mocy i ciężaru. Nie jestem wielkim fanem klimatycznego rocka progresywnego ale w wypadku Lion Shepherd sprawdza się bardziej niż znakomicie. Uwielbiam też takie konstrukcje albumów, gdzie całość to zamknięty ekosystem, nietolerujący obcych elementów z zewnątrz, a także pominięcia detalów, które już w nim są. Niewątpliwie takim wyizolowanym akwenem  jest "Hiraeth", a każda z dziesięciu kompozycji to intrygujący, przepełniony feerią emocji, nie do końca nazwany komponent świata Lion Shepherd. A są tak różnorodne a jednocześnie czarujące, że nie sposób ulokować swoje uczucia tylko w jednej z nich. Pozostaje chłonąć całość od pierwszej do ostatniej nuty. Autorzy całego zamieszania Kamil Haidar i Mateusz Owczarek opierają się głównie na rockowym instrumentarium, jednak wzbogacili je o instrumenty, typu harmonijka, organy Hammonda ale też o blisko-wschodni oud czy indyjski santur. Nie sposób pominąć również orientalnych wokaliz Rasm Al-Mashan. Co prawda są one tylko uzupełnieniem opowieści, którą snuje głos Kamila Haidara, ale dodają kolorytu i tak niezwykłemu przesłaniu "Hiraeth". Jednak żeby to wszystko przemówiło do słuchacza wspomniany duet Haidar - Owczarek musiał mieć wsparcie w osobie Radosława Kordowskiego (Hear Studio). Dało to efekt, w którym brakuje słów nad zachwytami. Lion Shepherd swoją passę podtrzymał również swoim kolejnym albumem "Heat", także jak ktoś nie miał styczności z tym projektem musi jak najszybciej nadrobić swoje braki. Każdy prog maniak musi znać ten zespół i jego dokonania.
(5)
\m/\m/

123_bib_158x600px_eu.gif 123_overkill_158x600px_eu.gif 125_avantasia_158x600px_eu.gif 126_aenimus_158x600px_eu.jpg 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1784217
DzisiajDzisiaj971
WczorajWczoraj3181
Ten tydzieńTen tydzień971
Ten miesiącTen miesiąc47205
WszystkieWszystkie1784217
18.212.206.217

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

protector plakat m

 

sacred reichs m