Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 75sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

metalmaniaa 210x297 hmp m

within temptation evanescencezz m

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

helloween nowadata m

mystic festivalzz m

 

PSYCHO VISIONS - Inflect

 

(2018 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 
psycho visions inflect s
Tracklist:
1. Black Sky
2. Soul Collector
3. March Of Mannequin
4. Red Devil
5. Insatiability
6. Dream My Son
7. Omne Trinum Perfectum
8. Dance Of A Madman
     
Lineup:
Łukasz Wolak – śpiew, gitara
Maciej Pelc – gitara
Andrzej Wiktor Jurek – bas
Bartłomiej Pelc – perkusja
        
„Inflect” to debiutancki album rzeszowskiego, istniejącego od czterech lat zespołu Psycho Visions.
Został wydany samodzielnie, ale starannie: jewelbox, tłoczony krążek, dopracowana szata graficzna  z profesjonalną sesją foto włącznie nie odstają od produkcji renomowanych firm.
Brzmi to również całkiem nieźle (produkcja Jacka Młodochowskiego i rzeszowskiego Big Bit Audio), ale w warstwie muzycznej jest już tylko co najwyżej poprawnie. Psycho Visions formalnie należy bowiem do nurtu deathmetalowego, ale na tej, niespełna półgodzinnej, płycie nie ma mocy i dynamiki typowej dla metalu. Owszem, riffy są całkiem konkretne, pojawiają się blasty, a wokalista groźnie porykuje, ale nawet w tych najszybszych utworach pokroju „Red Devil” brzmi to jakoś sztucznie i nieszczerze, sprawiając wrażenie li tylko stylizacji, a nie prawdziwego metalu, nawet jeśli w finałowym „Dance Of A Madman” przybiera to momentami intensywność blacku.
Zdecydowanie lepiej zespół wypada w bardziej technicznym, zakręconym graniu – szczególnie w utworach, jak „Insatiability” czy „Dream My Son”, napędzanych nieszablonowo grającą sekcją, a do tego niepozbawionych też pewnej dozy melodii, co też ma znacznie. 
Póki co nie ma więc mowy o jakimś objawieniu, ale Psycho Visions niewątpliwie mają i potencjał, i umiejętności, a zważywszy, że zespół tworzą bardzo młodzi ludzie, to na kolejnych wydawnictwach mogą nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć – szczególnie jeśli pójdą w stronę nieszablonowego rocka, bo z metalem zdecydowanie im nie po drodze.
(3,5/6)
Wojciech Chamryk

127_sbaton_158x600px_eu.jpg 125_vader_158x600px_eu.gif 126_paradiselost_158x600px_eu.gif

Goście

3153482
DzisiajDzisiaj1248
WczorajWczoraj2446
Ten tydzieńTen tydzień8477
Ten miesiącTen miesiąc8477
WszystkieWszystkie3153482
34.204.176.125