Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m 

wehrmacht plakat m

destroyers plakat m

organek baner m

queensryche plakat m

wacken2019

black silesia open air festival iv m

prog in park iii m

ram plakatx m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mortis plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

MASS INSANITY - Maveth

 

(2019 More Hate Production)
Autor: Wojciech Chamryk
 
mass insanity maveth s
Tracklist:
01. Legal Racism
02. Maveth
03. Control/Manipulate
04. Supported Pathology
05. When Darkness Cover The World
06. Cinical Worms
07. Determined To Survive
08. Cleanseation Course
             
Lineup:
Mały – śpiew
Rafał – gitara
Viehu – gitara
Tolas – bas
Hector – perkusja
             
Chojnicki Mass Insanity jakieś 3,5 roku temu wydał drugi, bardzo udany album „Antihuman”, zaś w połowie marca opublikował jego następcę. „Maveth” to nie tylko konsekwentna kontynuacja wcześniejszej stylistyki i zauważalny rozwój w jej obrębie, ale też pójście do przodu w tym sensie, że wydawcą jest rosyjska More Hate Production – poprzednią płytę zespół firmował samodzielnie.
Rzecz przyciąga wzrok już za sprawą efektownej okładki (obraz „Emanacja” Michała Powałki), a i muzyka nie dość, że brzmi przestrzennie i mocarnie (materiał zarejestrowano w Antihuman Studio, miks i mastering to dzieło Michała Grabowskiego z BlackTeamMedia) również trzyma poziom.
Death metal w wydaniu Mass Insanity jest brutalny i surowy, ale do tego podstawowego kośćca grupa dorzuca też sporo technicznych patentów i nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych, czerpiąc przy tym również z nowocześniejszych odmian metalu, nie tylko tego z przełomu lat 80. i 90. Efekt to interesująca, pod każdym względem dopracowana płyta: z utworów emanujących agresją, z blastowo/riffową nawałnicą, najciekawsze wydają mi się tytułowy, „Supported Pathology”, do którego powstał teledysk oraz „Determined To Survive”. Z tych bardziej urozmaiconych zwracają uwagę „Control/Manipulate” z wyeksponowanym basem, singlowy „Cinical Worms” oraz  „Cleanseation Course” z klawiszowymi partiami w wykonaniu Janusza Langowskiego, ale tak generalnie warto poznać „Maveth” w całości.
(5/6)
Wojciech Chamryk

131_sabaton_158x600px_eu.gif 132_deathangel_158x600px_eu.gif 120_baner.gif

Goście

2232648
DzisiajDzisiaj2254
WczorajWczoraj3495
Ten tydzieńTen tydzień2254
Ten miesiącTen miesiąc75757
WszystkieWszystkie2232648
35.153.73.72