Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 73 sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

drownmyday-oraz-testergier-postare m

new pol wieku w chaosie m

the sixpounder flyer m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

sabirexm m

atropha plakatzzz m

lamb of god i kreator plakat m

lucifer plakatb m

mystic festival 2020b m

ADMINISTRATORR - Czy

 

(2019 Self-Released/Sonic)
Autor: Wojciech Chamryk
 

administratorr-czy s

Tracklist:
1. Kofeina plus strach
2. Folia
3. Z nią cała ty
4. Karma sucha 
5. Krew z nosa 
6. Na „ukrainie” 
7. Samiec omega 
8. Autostrada A4
9. Suknia z wenflonem
10. Choćby tego nie chciała 
11. Nie bądź chooj
           
Trochę to trwało, ale po dłuższej aktywności Administratorra Electro Bartosz „Administratorr” Marmol wrócił do rocka. Najpierw pojawił się utwór „Bal samotnych ciał“, a potem już poszło.
Efekt to album „Czy“, właściwie solowa produkcja lidera, bo podczas nagrań wsparł go tylko perkusista Kuba May, płyta z nurtu szeroko rozumianego, alternatywnego rocka. Czasem wracającego do korzeni (kojarzący się z wczesnym rock 'n' rollem „Suknia z wenflonem“), ale też nie odżegnującego się od silniej zaznaczonych akcentów elektronicznych („Samiec omega“).
Są też mocniejsze, gitarowe czy basowe partie (mroczny „Choćby tego nie chciała“, „Karma sucha“ z wyrazistym refrenem i takim też perkusyjnym rytmem), ale nie brakuje również kompozycji delikatniejszych, bardziej przestrzennych („Folia“, „Autostrada A4“). Sporo tu też ładnych melodii i łatwych do zapamiętania motywów, chociaż większość tych nośnych, oszczędnie zaaranżowanych piosenek dopełniają życiowe, przewrotne, a czasem wręcz dosadne teksty – „Nie bądź chooj“ mogłaby pewnie być przebojem, ale która stacja radiowa zagra numer z takim refrenem? Nie sądzę jednak, by coś takiego lidera interesowało – Marmol gra po prostu coś co lubi i czuje najlepiej, pokazując, że w takiej rockowej odsłonie jest równie wiarygodny jak w pozostałych, tak więc byłoby dobrze, gdyby sięgał po gitarę częściej.
(5/6)
Wojciech Chamryk

123_reklama158X600.gif 124_hex_cd.jpg 126_bulletraid_baner2.gif 122_velesar_reklama_hmp.png 127_zakk_158x600_hmp.gif

Goście

2849268
DzisiajDzisiaj1383
WczorajWczoraj1912
Ten tydzieńTen tydzień14249
Ten miesiącTen miesiąc39688
WszystkieWszystkie2849268
3.227.240.143