Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 74sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

necronomikon plakatcd m

lucifer plakatb m

plakat necromicon 210x197 hmp m

enforcer plakatcd m

foreigner plakatcd m

mystic festival 2020b m

plakat woa 2020

metalmaniaa 210x297 hmp m

helloweenn 210x297 hmp m

PLANET HELL - Mission Two

 

(2019 Mad Lion)
Autor: Wojciech Chamryk 
 

planethell-missiontwo s

Tracklist:
1 Newcomer    
2 Reya
3 Report          
4 Encounter      
5 Demons        
6 Oxygen         
7 Experiment   
8 Farewell        
9 Epilogue
                         
Już debiut Planet Hell „Mission One“ był płytą znakomitą, ale teraz Przemek Latacz i spółka proponują dzieło jeszcze bardziej dopracowane i urozmaicone, tym razem już w pełni zespołowe. Katowicka formacja gra progresywny death metal na poziomie dostępnym nielicznym wybrańcom, nieustannie poszukując i eksperymentując, a do tego łącząc solidny, metalowy cios z urozmaiconym, zaawansowanym technicznie graniem. Na takie podejście stać tylko największych wizjonerów, by przypomnieć choćby płyty Death, Cynic czy Atheist, że nie wspomnę już o ulubieńcach Przemka z Voivod. O dosłownych, muzycznych wpływach nie ma tu rzecz jasna mowy, ale to ta sama ścieżka twórczych eksperymentów, chęć ciągłego rozwoju i wyjścia poza gatunkowe getto do krainy jeszcze bardziej fascynujących, nowych i oryginalnych dźwięków. Dlatego „Mission Two” zyskuje z każdym kolejnym przesłuchaniem, ciągle odkrywam na niej coś nowego i równie fascynującego, w tym patenty nie mające absolutnie nic wspólnego z metalem, błyskotliwe rozwiązania aranżacyjne, jak również czyste, zaskakujące wokale Przemka – to niby tylko niewiele ponad 40 minut muzyki, ale pomysłami z „Mission Two” spokojnie można by obdzielić i kilkanaście albumów. Zaciekawia też Przemkowa interpretacja „Solaris“ Stanisława Lema, co pewnie również zachęci sporo zwolenników naszego klasyka S-F do sięgnięcia po tę płytę. W dodatku wydaną równie efektownie co debiut: w książkowym formacie digibooka A5, bogato ilustrowanego, z tekstami i ich tłumaczeniami. Zespół już zapowiada Mission Three”, inspirowaną „Summa Technologiae” Lema, czyli już po doborze tematu widać, że nie zamierza spoczywać na laurach czy sięgać do oczywistych pomysłów. „Mission One“ dałem w recenzji (6), ale „Mission Two” bije ją na głowę, tak więc najzwyczajniej zabrakło mi już skali, zresztą jakiekolwiek notki i oceny w przypadku TAKIEJ muzyki nie mają większego sensu.
Wojciech Chamryk
122_velesar_reklama_hmp.png 124_nightwish_158x600px_eu.gif 123_burningwitches_158x600px_eu.gif 128_necronomicon_baner_hmpzzz_b.png

Goście

3011654
DzisiajDzisiaj529
WczorajWczoraj1981
Ten tydzieńTen tydzień2510
Ten miesiącTen miesiąc11886
WszystkieWszystkie3011654
35.175.121.230